Płock: Strabag wyremontuje aleję Armii Krajowej

Płock: Strabag wyremontuje aleję Armii Krajowej

mazowieckie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Prawie 5,4 mln zł pochłonie remont alei Armii Krajowej w Płocku, który zrealizuje Strabag. Połowę kosztów inwestycji pokryje dotacja w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Umowa z wykonawcą została już podpisana.

 

Przekazanie placu budowy wykonawcy powinno nastąpić jeszcze w maju, a w czerwcu rozpoczną się prace przygotowawcze oraz zostanie opracowana i wdrożona czasowa organizacja ruchu. Kulminacja robót zaplanowana jest na wakacje, a prace będą prowadzone etapami na odcinkach od pętli wokół Podolszyc Północ. MZD planuje, że prace zakończą się do września tego roku.

 

W przetargu oferty złożyło pięć podmiotów: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych Export-Pribex z Warszawy (cena brutto: 5,991 mln zł), Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych z Gostynina (cena brutto: 5,598 mln zł), Darbud z Nowej Białej (cena brutto: 5,674 mln zł), Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe Wapnopol z Glinojecka (cena brutto: 6,114 mln zł) i Strabag z Pruszkowa (cena brutto: 5,392 mln zł). Najkorzystniejszą ofertę złożyła ta ostatnia firma i to ona wyremontuje aleję.

 

REKLAMA

Inwestycja zakłada wyremontowanie uszkodzonej jezdni na około 2,5-kilometrowym odcinku, powstanie też nowa stała organizacja ruchu, wysegregowaniu ulegną ścieżki rowerowe zapewniające poprawne funkcjonowanie ulicy. Po remoncie i segregacji ruchu na Podolszycach zostanie stworzony nowy układ drogowy, który uwzględni aktualne i przyszłe potrzeby. Dzięki inwestycji uda się upłynnić ruch w tym obszarze Płocka oraz podnieść poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Po remoncie nawierzchni alei Armii Krajowej zostaną wprowadzone zmiany w stałej organizacji ruchu. Mają one na celu między innymi uspokojenie ruchu zwiększające BRD poprzez powstanie wysp dzielących i kanalizujących ruch, dodatkowych pasów skrętu oraz nowego oznakowania.

 

Separowanie ruchu rowerowego od pieszych i ruchu pojazdów mechanicznych zostanie osiągnięte poprzez wydzielenie pasów dla ruchu rowerów w jezdni. Ponadto, zamontowane zostaną bariery bezpieczeństwa, poprawione zostanie oznakowanie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA