Deweloperzy nie zwalniają tempa

Deweloperzy nie zwalniają tempa

Polska
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Z informacji uzyskanych przez portal nieruchomości Dompress.pl wynika, że firmy deweloperskie na ten rok mają szeroko zakrojone plany inwestycyjne. Niektóre spółki zamierzają wprowadzić na rynek nawet kilkanaście nowych projektów. Będzie więc czym wybierać.


Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Ronson Development poinformował portal, że obecnie firma pracuje nad wprowadzeniem do sprzedaży 13 inwestycji, z czego 7 w Warszawie, w samym 2014 roku. – To, ile projektów zostanie ostatecznie uruchomionych zależeć będzie jednak od warunków rynkowych – zaznacza.


Dyrektor Ronsona zapewnia, że duża liczba planowanych projektów pozwali zaoferować klientom pełny przekrój standardów i lokalizacji, tj. od mieszkań z segmentu popularnego na Woli, po mieszkania z wyższej półki na Mokotowie. – W nowych inwestycjach znajdzie się na pewno przewaga najpopularniejszych lokali dwu i trzypokojowych, jednak spodziewana wyższa zdolność kredytowa konsumentów może przekładać się na powrót do łask większych mieszkań. Już teraz widać, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się mieszkania trzy i czteropokojowe. Dlatego w 2014 r. przygotowujemy większe metraże niż w projektach uruchamianych wcześniej – podkreśla Andrzej Gutowski.


Mirosław Kujawski, wiceprezes spółki LC Corp ocenia, że rok 2014 będzie dla firmy bardziej owocny niż poprzednie. – Tylko przez ostatnie 3 lata do sprzedaży wprowadziliśmy aż 10 nowych projektów mieszkaniowych. W tym roku, poza uruchomieniem kolejnych etapów już realizowanych projektów, rozpoczniemy sprzedaż kolejnych 7-8 inwestycji, z czego w samej Warszawie będzie ich 5-6. Nasza oferta będzie skierowana przede wszystkim do klientów z tzw. segmentu popularnego, gdzie widzimy największe zapotrzebowanie – przyznaje wiceprezes LC Corp.


– Przy projektowaniu mieszkań dołożyliśmy wszelkich starań, aby były jak najbardziej kompaktowe i funkcjonalne. Część oferty będzie również spełniała wymagania programu Mieszkanie dla Młodych. Obok mieszkań w segmencie popularnym, przygotowaliśmy również ofertę dla osób kładących szczególny nacisk na lokalizację blisko centrum, dla celów typowo mieszkaniowych, ale również inwestycyjnych ­– podkreśla Mirosław Kujawski.


Atlas Estates w przyszłym roku również planuje kolejne inwestycje mieszkaniowe, skoncentrowane przede wszystkim w lewobrzeżnej części Warszawy. – Do sprzedaży wprowadzimy ostatnią pulę mieszkań na osiedlu Capital Art Apartments na Woli. Zamierzamy też wystąpić z wnioskiem o nowe pozwolenie na użytkowanie trzeciej wieży apartamentowej przy ul. Grzybowskiej, obok hotelu Hilton i Platinum Towers – podaje Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu, Atlas Estates.

REKLAMA


To nie jedyne plany spółki. – Dodatkowo, finalizujemy zakup 2 działek pod budowę osiedli średniej wielkości, które pomieszczą ok. 200-300 lokali każde. Zgodnie z naszą polityką inwestycyjną, będą to projekty zlokalizowane niedaleko centrum miasta, zapewniające ponadprzeciętną jakość wykończenia – mówi serwisowi Dompress.pl Michał Witkowski.


Firma Dolcan w 2014 roku planuje dalszą rozbudowę, o kolejne etapy już istniejących osiedli, oferującego mieszkania bezczynszowe: Osiedla Tęczowego we Włochach, a także flagowej inwestycji firmy Ogrody Ochota. – Rozpoczniemy także kilka zupełnie nowych projektów, nie tylko na terenie stolicy, ale także np. w Częstochowie. Będą to mieszkania o zróżnicowanym metrażu i układzie, odpowiadające aktualnym zapotrzebowaniom nabywców –  podkreśla Tomasz Panabażys, prezes zarządu w firmie Dolcan.  


Wawel Service wiosną planuje rozpoczęcie kolejnej energooszczędnej inwestycji na krakowskim Kurdwanowie, przy ulicy Halszki. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom mieszkania będą w niej mogły być eksploatowane przy mniejszym zużyciu energii, niż w przypadku tradycyjnego budownictwa.


– Rozpoczynamy również realizację kameralnej inwestycji w Czyżynach. Będzie to blok mieszkalny, w którym dzięki kolektorom słonecznym, znacząco obniżą się koszty za ciepłą wodę użytkową. Gdy w okresie jesienno-zimowym słońca będzie mniej – system będzie wspierany przez instalację c.o. zasilaną z wysokosprawnej kotłowni gazowej kondensacyjnej. To jedna z pierwszych tego typu inwestycji w Krakowie – podkreśla Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service.


Firma ma już spore doświadczenie w budownictwie energooszczędnym, jej wielorodzinna inwestycja Borkowska jako pierwsza w Polsce została zakwalifikowana do programu dopłat w ramach programu NFOŚiGW. Na ostatnim etapie weryfikacji znajdują się również osiedla Dom dla Każdego w Michałowicach i Niepołomicach pod Krakowem. Jak dowiedział się Dompress.pl, Wawel Service ma już w planach kolejne energooszczędne inwestycje.   


Edward Laufer, prezes Vantage Development przyznaje, że w tym roku firma oferować będzie przede wszystkim mieszkania z II etapu Promenad Wrocławskich oraz II i III etapu Centaurisa, osiedla zlokalizowanego przy ul. Ślężnej we Wrocławiu. W tym roku spółka położy największy nacisk na realizację i rozbudowę tych dwóch kluczowych inwestycji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA