[pomorskie] DK-22 z Chojnic do Rytla będzie wyremontowana

[pomorskie] DK-22 z Chojnic do Rytla będzie wyremontowana

RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad szykuje się do remontu kolejnego odcinka popularnej berlinki. Droga krajowa nr 22 zyska nową nawierzchnię na odcinku w powiecie chojnickim.

Już we wrześniu rozpoczną się pierwsze prace przygotowawcze przy remoncie DK-22 pomiędzy obwodnicą Chojnic i Rytlem. Remontem zostanie objęty odcinek drogi o długości 9,1 km i będzie on wykonany metodą nakładki bitumicznej.

 

Stara nawierzchnia zostanie sfrezowana, wyprofilowana i na niej położona zostanie warstwa wiążąca i ścieralna, natomiast pobocza zostaną uzupełnione frezami bitumicznymi. Ze względu na fakt, że Dk-22 została zbudowana z betonowych płyt, nowa nawierzchnia bitumiczna będzie nacinana i uzupełniana specjalnym spoiwem, co w przyszłości zapobiegnie pękaniu nawierzchni nad płytami.

 

– Cieszymy się, że to już ostatni odcinek drogi krajowej nr 22 w powiecie chojnickim, który remontujemy. Jestem przekonany, że kierowcy podzielają ją, podróżując codziennie „berlinką”. Jakość podróżowania po tej drodze poprawia się z roku na rok, dzięki konsekwentny działaniom remontowym – mówi Karol Markowski, zastępca dyrektora oddziału. – W powiecie pozostanie nam jeszcze dokończenie przebudowy przejścia przez Czersk, ale to zadanie, mam nadzieję, zostanie zrealizowane w przyszłym roku – dodaje.

 

Prace remontowe służą nie tylko wykonaniu nowej nawierzchni, lecz również zmianie organizacji ruchu. W miejscowości Rytel, podobnie jak na innych odcinkach drogi w Łęgu i Czarnej Wodzie, zostaną zbudowane elementy uspokojenia ruchu.

 

Prace remontowe na DK-22 potrwają do końca października tego roku, ich koszt wynosi 5,8 mln zł. Na remontowanej trasie pojawią się utrudnienia w postaci ruchu wahadłowego sterowanego ręcznie.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA