Dachser przedłuża najem w Śląskim Centrum Logistycznym

Dachser przedłuża najem w Śląskim Centrum Logistycznym

śląskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Globalna firma logistyczna Dachser przedłużyła najem 3,8 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz biurowo-socjalnej w Śląskim Centrum Logistycznym należącym do Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

 

Firma Dachser Sp. z o.o. związana jest z Biurem Inwestycji Kapitałowych S.A. od 2009 r. Była pierwszym klientem wybudowanej wówczas Hali nr 1 w Śląskim Centrum Logistycznym. Przedłużyła teraz najem 3,8 tys. mkw. powierzchni, z czego 3350 mkw. wykorzystywane jest na cele magazynowe, a pozostałe 450 mkw. na cele biurowo-socjalne. – „Przedłużenie umowy najmu na kolejny okres jest dla nas potwierdzeniem zadowolenia Klienta z oferowanej powierzchni magazynowej” – podkreślił Krzysztof Mucha, Business Development Manager Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

REKLAMA


Dachser jest globalnym operatorem logistycznym prowadzącym działalność od 1930 roku, a w Polsce funkcjonuje od 1999 roku.


Śląskie Centrum Logistyczne to kompleks budynków zlokalizowany na terenie Sosnowca w pobliżu drogi S1 Warszawa - Cieszyn. W odległości 4 km znajduje się skrzyżowanie drogi S1 z autostradą A4. Docelowo na Śląskie Centrum Logistyczne składać się będzie 6 obiektów o łącznej powierzchni ok. 65 tys. mkw., z tego gotowych i użytkowanych jest około 35 tys. mkw. – „Na posiadanym terenie możemy jeszcze wybudować około 30 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Liczymy na duże zainteresowanie potencjalnych najemców” – dodał Krzysztof Mucha.

Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. zarządza obecnie trzema centrami logistycznymi: CL Kraków I, CL Kraków II i Śląskim Centrum Logistycznym. W ramach tych parków najemcy korzystają z ponad 50 tys. mkw. powierzchni magazynowych. W przygotowaniu jest rozpoczęcie budowy parku CL Kraków III o docelowej powierzchni magazynowej liczącej około 20 tys. mkw.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA