Gliwice: zmiany w komunikacji miejskiej

Gliwice: zmiany w komunikacji miejskiej

śląskie
graviteo
REKLAMA

W związku z budową kolejnego odcinka DTŚ, który przechodzi przez Gliwice, w komunikacji miejskiej nastąpią istotne zmiany.

2 kwietnia, w związku z budową Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach, zostanie zamknięty dla ruchu fragment ul. Portowej - od skrzyżowania z ul. Jana Śliwki i Orlickiego do węzła z Drogą Krajową nr 88.


W tym czasie zmieni się rozkład jazdy autobusów linii 80 i 178 oraz lokalizacje przystanków. Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że linia nr 80 zostanie skrócona do Placu Piastów, a przystanki: ,,Gliwice Częstochowska", ,,Gliwice Plac Piłsudskiego", ,,Gliwice Śliwki II (ul. Portowa)", ,,Gliwice Arged", ,,Gliwice Zakład Energetyczny", ,,Gliwice Zremb", ,,Gliwice Polgaz" i ,,Gliwice Port" nie będą obsługiwane.


Z kolei pojazdy linii nr 178 jadące w kierunku Łabęd - po postoju na przystanku ,,Gliwice Kościuszki" - kursować będą ulicami: Sobieskiego, Kozielską, Łabędzką, Edisona, Portową i Staromiejską, a w kierunku Trynku - po obsłudze przystanku ,,Gliwice Łabędy Dworzec PKP II" pojadą ulicami: Główną, Staromiejską, Portową, Edisona, Łabędzką, Kozielską i Sobieskiego. Przystanki: ,,Gliwice Śliwki II (ul. Portowa)", ,,Gliwice Arged", ,,Gliwice Zakład Energetyczny" i ,,Gliwice Zremb" nie będą obsługiwane. Stanowisko ,,Gliwice Jasnogórska" - dla linii nr 178 w kierunku Trynku - zostanie przeniesione z ul. Jasnogórskiej na ul. Sobieskiego (za skrzyżowanie z ul. Daszyńskiego).

Zostanie uruchomiona także nowa linia oznaczona numerem 202. Autobusy kursować będą z Placu Piastów (stanowisko nr 7) przez ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, rondo Lecha Kaczyńskiego, ulice: Toszecką, Pionierów, Perseusza, rondo Księżycowe, estakadę Heweliusza do ul. Portowej i będą zatrzymywać się na przystankach: ,,Gliwice Plac Piastów", ,,Gliwice Dworzec PKP", ,,Gliwice Toszecka", ,,Gliwice Świętojańska - Szobiszowice" (tylko w kierunku Placu Piastów), ,,Gliwice Pionierów n/ż", ,,Gliwice Wabis n/ż", ,,Osiedle Kopernika Ogródki Działkowe n/ż", ,,Osiedle Kopernika Andromedy", ,,Gliwice Zremb", ,,Gliwice Zakład Energetyczny". Przystanki: ,,Gliwice Śliwki II (ul. Portowa)" i ,,Gliwice Arged" będą nieczynne.

REKLAMA

 

źródło: UM Gliwice

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA