Siemianowice Śląskie: Wkrótce otwarcie Parku Tradycji

Siemianowice Śląskie: Wkrótce otwarcie Parku Tradycji

śląskie
REKLAMA
,,Niewątpliwie dzień otwarcia Parku Tradycji będzie dla mnie jednym z najszczęśliwszych dni na przestrzeni tych wszystkich lat mojej działalności w samorządzie!" - rozmowa z prezydentem miasta, Jackiem Guzym, o otwarciu Parku Tradycji.

- Otwarcie Parku Tradycji zbliża się szybkimi krokami...


- To ogromne przedsięwzięcie, w którego realizację jeszcze kilka lat temu mało kto wierzył, dziś rzeczywiście ma się ku końcowi i raczej nic nie jest już w stanie stanąć mu na drodze.


- Patrząc na to wszystko, co Pan czuje?


- Niewątpliwie ogromną satysfakcję. Spełnia się moje wielkie marzenie. Udało się bowiem zrealizować coś naprawdę wielkiego i wspaniałego. Uważam to za swój wielki osobisty sukces. Ale także sukces tych wszystkich, którzy się w to przedsięwzięcie zaangażowali. Dzięki wysiłkowi wielu ludzie w Michałkowicach już niedługo będziemy mieli obiekt naprawdę unikatowy.


- Z początku nie brakowało malkontentów...


- Malkontenci zawsze byli, są i będą. W polską tradycję malkontenctwo jest niejako wpisane. Po prostu my, Polacy, lubimy narzekać. Muszę jednak podkreślić, że w ostatnim czasie jakby coraz mniej dociera do mnie głosów negatywnych odnoszących się do tej inwestycji. Nawet ci, którzy głośno krytykowali pomysł budowy Parku Tradycji, dziś już przyznają, że byli w błędzie. Zresztą, generalnie płaszczyzna współpracy z różnymi środowiskami, organizacjami, spółdzielniami mieszkaniowymi itp., stale się poszerza. Owszem, są też tacy, którzy zawsze będą wszystko krytykować i zawsze będą z wszystkiego niezadowoleni, ale nimi nie należy się przejmować.


- Myśli Pan, że uda się wypromować Park Tradycji w taki sposób, że stanie się on miejscem, do którego ludzie będą ciągnąć z różnych stron?

REKLAMA


- Jestem o tym przekonany. Już dziś budzi on niemałe zainteresowanie, a jestem pewien, że zainteresowanie to wzrośnie wielokrotnie po jego oficjalnym otwarciu. Każdy bowiem, kto był w środku, wychodzi zeń zachwycony. A co będzie, kiedy będzie tam już całe wyposażenie!


- Odczuwa Pan z tego powodu satysfakcję?


- Olbrzymią! Niewątpliwie dzień otwarcia Parku Tradycji będzie dla mnie jednym z najszczęśliwszych dni na przestrzeni tych wszystkich lat mojej działalności w samorządzie!


______________________________

Otwarcie Parku Tradycji planowane jest na wrzesień 2012 r.

 


źródło: UM Siemianowice Śląskie

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA