[Toruń] Powstają zjazdy na DW-273

[Toruń] Powstają zjazdy na DW-273

RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA
W ramach przebudowy ulicy Nieszawskiej zakończono już wycinkę drzew i ruszyły roboty związane z wykonaniem zjazdów do posesji. Koszt remontu ul. Nieszawskiej to 8,5 mln zł, z czego 3,9 mln zł miasto otrzymało w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Przeciągająca się zima pokrzyżowała plany drogowcom z firmy Strabag, którzy realizują przebudowę ulicy Nieszawskiej. Rozpoczęte na początku marca roboty drogowe zostały wstrzymane. Drogowcy zajęli się dalszą wycinką drzew i porządkowaniem terenu po wycince. 

 

Ruszyły prace polegające na wykonywaniu zjazdów do posesji. – Czekamy na lepszą pogodę. Wówczas będziemy kontynuować roboty przy nasypie pod przyszłą drogę. Wraz z rozpoczęciem robót wprowadzimy ruch wahadłowy – informuje Mariusz Kaczmarek z firmy Strabag.

 

W ramach inwestycji ulica zostanie zbudowana praktycznie od nowa. Poprawi się bezpieczeństwo zarówno pieszych, rowerzystów, jak i kierowców. Prace będą realizowane na odcinku 3.161 km od placu Armii Krajowej do granicy miasta Torunia. Po jednej stronie powstanie chodnik i ścieżka rowerowa. Na nowej ulicy drogowcy zbudują zatoki autobusowe i oświetlenie.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA