EC Siekierki: Rafako zmodernizuje MIOS

EC Siekierki: Rafako zmodernizuje MIOS

Warszawa
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

PGNiG Termika podpisała umowę z firmą Rafako na modernizację mokrej instalacji odsiarczania spalin (MIOS) w Elektrociepłowni Siekierki. Prace będą realizowane w latach 2014-2015, a ich wartość to ok. 19 mln zł.

Budowa instalacji trwała 48 miesięcy. MIOS zapewnia prawie dziesięciokrotne zmniejszenie emisji tlenków siarki. Jak podaje PGNiG Termika, dzięki realizacji inwestycji EC Siekierki będzie mogła spełnić zaostrzone normy emisyjne, które zaczną obowiązywać w 2016 roku.

REKLAMA


PGNiG Termika informuje, że sercem instalacji będą dwa absorbery, które przejmują spaliny z ośmiu kotłów, łącznie do 3,1 mln Nm3 spalin na godzinę. Wymiernym efektem jej pracy będzie zmniejszenie emisji dwutlenku siarki z kotłów objętych instalacją o 90 proc., to jest o ponad 8 tys. ton rocznie. Zasada pracy instalacji odsiarczania spalin polega na wykorzystaniu reakcji w wyniku której z dwutlenku siarki i kamienia wapiennego powstaje obojętny dla środowiska, a dodatkowo użyteczny w przemyśle budowlanym produkt, jakim jest gips.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA