Nowoczesne Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne

Nowoczesne Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne

Warszawa
REKLAMA

Przy ulicy księdza Trojdena w Warszawie powstanie Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Powstający budynek będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w stolicy, w założeniu twórców ma pełnić jednocześnie funkcje sportowe i dydaktyczne.

 

W Centrum przewidziano budowę  kilku profesjonalnych zespołów rehabilitacyjno-sportowych, wszystkie mają być połączone podziemnym parkingiem, będą to m.in.:

- zespół dydaktyczny Propedeutyki Fizjoterapii, w którego skład wejdą dwie sale: ściśle gimnastyczna i wielofunkcyjna, dzięki przesuwanej ścianie będzie możliwość połączenia ich w jedną halę sportową;

- zespół hali sportowej i sal specjalistycznych wraz z zespołem dydaktycznym Studium Wychowania Fizycznego i zespołem administracyjnym, hala sportowa będzie miała wymiary 44.90 m na 25.80 m;

- zespół basenu olimpijskiego z pomieszczeniami dla ratowników i trenerów;

- zespół basenu szkoleniowego z sauną parową i suchą;

- zespół łącznika z kawiarnią, z której przewidziano wyjście bezpośrednio na zadaszony, zielony taras.

REKLAMA

 

Elewacja budynku pełni funkcję użytkową, na zachodniej ścianie wewnętrznego dziedzińca zaprojektowano ściankę wspinaczkową, z której można korzystać również w czasie złej pogody. Koncepcja architektoniczna Centrum została dopasowana do otaczających budynków. Jednocześnie projektanci, zainspirowani okoliczną zielenią, zadbali aby motywy zielone dominowały w obiekcie jak i na nim. W holu głównym zaplanowano zielone ściany, elewacja wschodnia pokryta jest roślinami a na dachach wszystkich budynków rośnie trawa.

 

W budynku znajduje się nowoczesny basen o wymiarach 25 m x 51.25 m i głębokości 2 m. Został zaprojektowany w ten sposób, aby, dzięki ruchomej przegrodzie, można było uzyskać dwa osobne baseny o dowolnych wymiarach. Pod dachem zainstalowano podest techniczny służący prowadzeniu prac konserwacyjnych, obsłudze oświetlenia i prowadzeniu transmisji telewizyjnych. Możliwość uzyskania dwóch basenów znacznie ułatwi komercjalizację obiektu. Basen olimpijski jest drogi w utrzymaniu, natomiast podzielenie go na dwie, mniejsze części, pozwoli na zorganizowanie w każdej z nich jednocześnie np. aqua aerobiku i szkółki pływackiej.

 

Elementem, który znacząco wpływa na zyskanie oszczędności jest nowoczesny projekt trybun składających się z trzech niezależnych widowni, w których skład wchodzą: widownia stała dla 341 osób; taras widokowy z 45 miejscami przeznaczony dla komentatorów sportowych i gości, taras jest odgrodzony od źródeł hałasu, co ma szczególnie duże znaczenie podczas transmisji telewizyjnych i radiowych; a także ruchoma składana widownia dla 292 osób umiejscowiona nad basenem szkoleniowym, która zamontowana będzie na specjalistycznych siłownikach i rozkładana tylko w czasie zawodów w przypadku pełnego obłożenia obiektu.

mk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA