[Warszawa] Rozpoczyna się komercjalizacja Wola House – najnowszej inwestycji biurowej Unidevelopment

[Warszawa] Rozpoczyna się komercjalizacja Wola House – najnowszej inwestycji biurowej Unidevelopment

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Rusza komercjalizacja kolejnej inwestycji biurowej spółki Unidevelopment. Deweloper przygotował dla najemców ofertę w budynku Wola House, który powstanie przy Al. Prymasa Tysiąclecia 79 w Warszawie.

 

Unidevelopment posiada pozwolenie na budowę obiektu o powierzchni najmu 19 000 mkw. Spółka złożyła jednak wniosek o zamienne pozwolenie na biurowiec o powierzchni najmu 22.378 mkw. Większy budynek składać się będzie z 11 kondygnacji naziemnych i z 4 podziemnych. Obiekt o takich parametrach jest zgodny z nowym planem miejscowego zagospodarowania przestrzennego, przyjętym w uchwale Rady Miasta z 5 lipca 2012 roku. Wola House będzie spełniał wymogi biurowca klasy A. Unidevelopment Sp. z o.o. planuje pozyskanie dla budynku certyfikatu ekologicznego LEED lub BREEM.

 

Za komercjalizację budynku odpowiada BNP Paribas Real Estate Polska. Możliwość wynajmu powierzchni biurowych będą mieli również inni agenci, którzy nawiążą współpracę z BNP.

 

Biura w budynku Wola House będą pod pewnym względem przełomową ofertą. Nasza inwestycja rozpocznie rozwój tej części Warszawy. W sąsiedztwie planowana jest bowiem budowa kolejnych obiektów. Inwestorów przyciąga tu m.in. dobra infrastruktura i możliwość łatwego przedostania się do innych części miasta” – mówi Mariusz Sawoniewski, Prezes Zarządu Unidevelopment Sp. z o.o.

 

Wnętrze dopasowane do potrzeb

 

Nowoczesna i elegancka architektura nadaje budynkowi wyrazistości, a doskonałe doświetlenie wnętrza zapewnia efektywność i elastyczność projektu. Średnia powierzchnia najmu typowego piętra wyniesie 2.130 mkw. Na parterze budynku powstanie ogólnodostępny lokal gastronomiczny oraz przestrzenie biurowo-usługowe. Na wyższych piętrach planowane są powierzchnie typu open-space z możliwością ich podziału i aranżacji zgodnie z potrzebami przyszłych najemców. Do indywidualnych preferencji dopasowane zostanie też okablowanie teleinformatyczne i infrastrukturalne, jak również system klimatyzacji z kontrolą wilgotności powietrza. Budynek będzie wyposażony w uchylne okna.

 

Wola House będzie posiadał kontrolę dostępu na parterze budynku przy holu windowym oraz przy wejściach na powierzchnie biurowe najemców. Dodatkowo system zakłada kontrolę elektroniczną przy wszystkich windach w garażu.

 

Lokalizacja atutem Wola House

 

W budynku powstanie czterokondygnacyjny garaż podziemny na 412 samochodów, z wjazdem od Al. Prymasa Tysiąclecia. Dla użytkowników niezmotoryzowanych kluczowe znaczenie będzie miał łatwy dostęp do komunikacji miejskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości znajduje się przystanek, na którym zatrzymują się autobusy ośmiu linii. Budynek powstanie w odległości  900 m od dworca PKP Warszawa Zachodnia. Stąd w ciągu 20 minut możemy dotrzeć pociągiem na lotnisko Warszawa Okęcie. Komfort dojazdu do nowej inwestycji Unidevelopment zwiększy się dodatkowo w najbliższych latach dzięki powstającej drugiej linii metra. Z planowanej stacji „Moczydło” będzie można szybko przemieścić się zarówno do prawobrzeżnej Warszawy, jak i do północnych oraz południowych części stolicy.

 

„Przeszklony front Wola House będzie skierowany bezpośrednio na Aleję Prymasa Tysiąclecia, co pozwoli najemcom cieszyć się panoramicznym widokiem na Warszawę. Położenie przy jednej z głównych arterii w stolicy jest bardzo ważne dla potencjalnych najemców, którzy chcą, aby ich prestiżowa siedziba była dobrze wyeksponowana i łatwo dostępna dla ich partnerów biznesowych. Okolica zapewnia też szybki dostęp do centrów handlowych, w których można m.in. wybrać się na lunch czy zrobić zakup po pracy” – mówi Piotr Maciąg Dyrektor Rynku Komercyjnego Unidevelopment Sp. z o.o.

 

Biurowiec Wola House został zaprojektowany przez pracownię Arch Magic. Składać się będzie z trzech prostopadłościennych brył, ułożonych w kształt litery H. Jego przednia część wyróżni go spośród innych obiektów biurowych. Front budynku będzie "ścięty" pod kątem 83° w stosunku do powierzchni terenu. Ukończenie biurowca planowane jest na I kwartał 2015 roku.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA