Unidevelopment sprzedał nowy biurowiec na Woli

Unidevelopment sprzedał nowy biurowiec na Woli

Warszawa
REKLAMA

Spółka z Grupy Unidevelopment podpisała umowę  sprzedaży biurowca zrealizowanego przy ul. Grzybowskiej 81 na warszawskiej Woli. Nabywcą nieruchomości jest Bank Polskiej Spółdzielczości, który przeniesienie do tego budynku swoją siedzibę. Transakcja wzmacnia sytuację finansową Grupy Unidevelopment, która ma w planach realizację kolejnych inwestycji – zarówno w sektorze biurowym, jak i mieszkaniowym.

 

Zgodnie z umową podpisaną pomiędzy spółkami zależnymi Unidevelopment i Banku Polskiej Spółdzielczości deweloper sprzedał nieruchomość zlokalizowaną przy ulicy Grzybowskiej 81, na której wcześniej zrealizował budynek biurowy klasy A o powierzchni najmu ok. 10 tys. mkw. Wartość netto transakcji wyniosła prawie 100 mln. złotych. 

 

Sprzedaż biurowca wybudowanego przy ulicy Grzybowskiej 81 jest zakończeniem naszej pierwszej inwestycji deweloperskiej na rynku komercyjnym. Sukces tego projektu jest potwierdzeniem, że Unidevelopment posiada możliwości budowy prestiżowych biurowców dla wymagających klientów. Zamierzamy dalej rozwijać naszą działalność w tym sektorze. Właśnie rozpoczynamy realizację kolejnej inwestycji biurowej. Budynek Wola House, o którym mowa, będzie miał powierzchnię najmu ponad 22 tys. mkw. i powstanie przy al. Prymasa Tysiąclecia 79 w Warszawie. Inwestycja jest wyjątkowa biorąc pod uwagę relację jakości do ceny wynajmu dlatego liczymy, że wkrótce powtórzy sukces poprzednika – mówi Mariusz Sawoniewski, Prezes Zarządu Unidevelopment.

 

Środki ze sprzedaży biurowca przy ulicy Grzybowskiej znacznie wzmocnią pozycję finansową Unidevelopment i umożliwią dalszy rozwój. Zakończona transakcja pozwoli na spłatę kredytów o wysokości prawie 70 mln złotych zaciągniętych na  realizację tej inwestycji oraz zwrot zainwestowanych w projekt środków, a tym samym otworzy drzwi do podjęcia kolejnych przedsięwzięć.

 

REKLAMA

Ukończony budynek przy ulicy Grzybowskiej składa się z 7 kondygnacji naziemnych oraz trzypoziomowego garażu podziemnego na 130 samochodów. Inwestycja charakteryzuje się wysokim standardem zgodnym z najnowszymi wymogami biurowców klasy A. Dzięki nowoczesnemu systemowi klimatyzacji i wentylacji, możliwości efektywnego podziału na pokoje, wyposażeniu w podnoszone podłogi ułatwiające rozprowadzenie okablowania komputerowego, użytkownicy budynku będą mieli zapewniony wysoki komfort pracy. Pracownicy i partnerzy BPS będą też z pewnością zadowoleni z  łatwego dostępu do komunikacji miejskiej - m.in. wielu linii tramwajowych, których przystanki znajdują się przy pobliskiej ulicy Towarowej. W przyszłości niedaleko przebiegać będzie również druga linia metra. Okolica zapewnia też m.in. rozwiniętą infrastrukturę handlową, usługową, gastronomiczną i kulturalną.

 

Unidevelopment zakupił nieruchomość przy ulicy Grzybowskiej 81 w lutym 2011 roku. Klika miesięcy później – w lipcu – deweloper podpisał warunkową umowę przedwstępną, dotyczącą sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu i związanego z nim prawa własności budynku przy ul. Grzybowskiej 81 z Bankiem Polskiej Spółdzielczości. Generalnym wykonawcą inwestycji był UNIBEP S.A., który zrealizował projekt w niespełna półtora roku. Transakcja sprzedaży została sfinalizowana dnia 27 marca 2013 roku.

 

Sprzedaż całego biurowca o tak prestiżowym charakterze, w dogodnej lokalizacji, jest ewenementem na rynku nieruchomości. Zakończona transakcja jest też wyjątkowa, z uwagi na fakt, że dotyczy miejsca o istotnym znaczeniu historycznym, a jednocześnie została zawarta przez dwie spółki o polskim kapitale – mówi Mariusz Sawoniewski.

 

Biurowiec przy ulicy Grzybowskiej 81 wyróżnia się niekonwencjonalną architekturą, która w doskonały sposób współgra z jego otoczeniem. Inspiracją dla architektów z pracowni Grupa 5 projektujących ten budynek była sąsiadująca z inwestycją siedziba Muzeum Powstania Warszawskiego, powstałego w starej zajezdni tramwajowej. To właśnie pod jej wpływem zdecydowano się zastosować w elewacji połączenie ciemnego kamienia i szkła o zwiększonej refleksyjności. Dzięki takiemu rozwiązaniu w eleganckim i nowoczesnym biurowcu odbija się siedziba muzeum o industrialnym charakterze. Uzyskany w ten sposób efekt nawiązuje symbolicznie do złożonej historii tej części miasta. Odzwierciedla on również obecny charakter dzielnicy, która z  powodzeniem łączy funkcje kulturalno-edukacyjne, użytkowe i mieszkalne.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA