REKLAMA

Wiadomości o biura

Coca-Cola Poland nowym najemcą 195-metrowego biurowca Skyliner w Warszawie
Lider na polskim rynku napojów bezalkoholowych – Coca‑Cola Poland Services Sp. z o.o. – podpisał umowę wynajmu blisko 2 400 mkw. powierzchni w warszawskim biurowcu Skyliner. Na początku przyszłego roku spółka przeniesie polską siedzibę do inwestycji Grupy Karimpol.
Firma Controlant z Islandii stawia na Wrocław. Otworzyła innowacyjne centrum technologiczne
Stolica Dolnego Śląska pozyskała kolejnego innowacyjnego, zagranicznego inwestora. To firma Controlant z Islandii, która jest dostawcą rozwiązań monitorowania temperatury i widoczności w czasie rzeczywistym dla globalnego przemysłu farmaceutycznego, spożywczego i transportowego. Dzięki rozwiązaniom "Cold Chain as a Service" cyfryzują i automatyzują łańcuchy dostaw.
Holenderska sieć centrów rozrywki rodzinnej Gamestate wchodzi do Polski. Zaczyna od Wrocławia
Holenderska sieć centrów rozrywki rodzinnej Gamestate wchodzi do Polski. Na otwarcie swojego pierwszego obiektu wybrała stolicę Dolnego Śląska. To kolejny nowy najemca i nowa atrakcja, która uzupełniła w ostatnim czasie ofertę centrum handlowego Wroclawia.
Solar zwiększa zatrudnienie w Łodzi
Kolejna firma stawia na swój dalszy rozwój w Łodzi. Międzynarodowa firma zaopatrzeniowo-usługowa Solar, która posiada oddziałały w kilku krajach Europy Północnej, w 2017 r. zdecydowała się połączyć wszystkie swoje lokalne centra usług wspólnych w jedną organizację z siedzibą w Łodzi. W ciągu ostatnich 5 lat łódzkie biuro spółki zanotowało szybki rozwój i rozrosło się z 3 do aktualnie już ponad 150 pracowników.
W Varso Tower powstaje nowe biuro międzynarodowej kancelarii CMS [FILMY + ZDJĘCIA]
Trwa etap budowlano-wykończeniowy nowej warszawskiej siedziby kancelarii CMS, która za kilka tygodni przenosi się do Varso Tower. Kompleksowym doradztwem i realizacją w procesie stworzenia nowego biura CMS – od momentu poszukiwania lokalizacji po wykończenie przestrzeni – zajmują się eksperci JLL, lidera w obszarze doradztwa na rynku nieruchomości w Polsce oraz spółki Tétris z grupy JLL, specjalizującej się w projektach Design and Build. Piecze nad projektem podczas wszystkich etapów sprawowała pracownia projektowa Trzop Architekci.
Pięć firm zdecydowało się na wynajem łącznie 10 000 mkw. powierzchni biurowej w budynku Warsaw Spire C
Od początku roku pięć firm zdecydowało się na wynajem łącznie 10 000 mkw. powierzchni biurowej w należącym do CA Immo budynku Warsaw Spire C – to niemal połowa budynku. Zdecydowaną większość z tego stanowiły odnowienia dotychczasowych umów, dwie umowy zawierały "zielone" zapisy. Dzięki dobrej lokalizacji, wysokiemu standardowi obiektu, który jest dalej udoskonalany w odpowiedzi na zmieniające się oczekiwania najemców, poziom wynajmu w Warsaw Spire C przekracza obecnie 96%.
Amerykańska firma biotechnologiczna Moderna otwiera Centrum Usług Biznesowych w Warszawie
Kolejna wielka, światowa firma otwiera swoje biuro w Warszawie. Tym razem jest to amerykańska firma biotechnologiczna Moderna, która znana jest między innymi z produkcji szczepionki na Covid-19.
Przy ulicy Mogilskiej 35 w Krakowie powstaje nowy biurowiec [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Firma dewelopersko-inwestycyjna Warimpex po raz kolejny postawiła na Kraków. W stolicy Małopolski trwa budowa kolejnego biurowca tej firmy – Mogilska 35 Office o powierzchni ok. 11 000 mkw. z terminem oddania budynku przewidzianym na pierwszą połowę 2023 roku.
W Krakowie powstaje duży kompleks wielofunkcyjny Fabryczna City [ZDJĘCIA]
W dzielnicy Grzegórzki przy Al. Pokoju i ul. Fabrycznej powstaje jeden z największych kompleksów biurowo-mieszkaniowych w stolicy Małopolski – Fabryczna City. Inwestorem jest firma Inter-Bud Developer, a autorem projektu architektonicznego biuro IMB Asymetria.
Alior Bank otworzy biuro w budynku Palio Office Park A w Gdańsku
Budynek Palio Office Park A zyska nowego najemcę. Alior Bank, w ramach zmiany lokalizacji dla swoich zespołów pracujących w trójmiejskim biurze firmy, zajmie w biurowcu ponad 5 600 mkw. powierzchni. Właścicielem całego kompleksu powstającego na Młodym Mieście, na dawnych terenach Stoczni Gdańskiej, jest Cavatina Holding, jeden z największych w Polsce deweloperów biurowych. W ramach podpisanej umowy najmu Cavatina zajmie się także projektowaniem i przygotowaniem przestrzeni dostosowanej do kultury i specyfiki pracy najemcy.
Budowa nowego, 174-metrowego wieżowca w centrum Warszawy wchodzi w kolejny etap
Wieżowiec The Bridge, którego inwestorem jest firma Ghelamco Poland, powstaje w dzielnicy Wola, przy ul. Grzybowskiej i Placu Europejskim, w bezpośrednim sąsiedztwie biurowca Bellona.
W Krakowie powstaje nowy kompleks biurowy Brain Park [ZDJĘCIA]
U zbiegu Alei Pokoju i ul. Fabrycznej w Krakowie Echo Investment S.A. buduje kompleks biurowy Brain Park. Cała inwestycja zakłada trzy 10-kondygnacyjne budynki z dwupoziomowym garażem podziemnym, o łącznej powierzchni blisko 43 tys. mkw. Wyróżniającym atutem inwestycji będzie patio. Znajdzie się tam mnóstwo zieleni, miejsca do odpoczynku, integracji oraz strefa do gier i aktywności.
Huntsman Corporation otwiera centrum Global Business Services w Krakowie
Kolejna globalna, światowa firma inwestuje w stolicy Małopolski. Amerykański producent i dystrybutor chemikaliów Huntsman Corporation, otwiera nowe centrum Global Business Services w Krakowie. Inwestor w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy planuje zatrudnić w nim około 100 specjalistów w zakresie księgowości, kredytów, zasobów ludzkich, zakupów, automatyki i zaawansowanej analityki oraz planowania i analizy finansowej.
TMF Group zwiększa zatrudnienie w Katowicach
TMF Group, globalna firma świadcząca usługi biznesowe dla firm działających lokalnie i międzynarodowo, zdecydowała się na powiększenie po okresie pandemii biura w Katowicach. Udział w symbolicznym przecięciu wstęgi wziął przebywający z jednodniową wizytą w Polsce Mark Weil, prezes firmy. Na blisko dwukrotnie większej powierzchni pracuje ponad 600 obecnych pracowników. Firma prowadzi również stale rekrutację.
Na budowie biurowca KREO w Krakowie zawisła wiecha [ZDJĘCIA]
Na budowie biurowca KREO, który powstaje przy ulicy Wadowickiej 12 w Krakowie, osiągnięto kolejny kamień milowy – zakończona została budowa konstrukcji nadziemia. Aktualnie prace skoncentrowane są na wykonaniu elewacji i wnętrzach obiektu. Najnowsza inwestycja biurowa Ghrelamco Poland w stolicy Małopolski ma zostać oddana do użytku w przyszłym roku.
Colian Logistic otwiera biuro w Gdańsku
Spółka Colian Logistic, jeden z czołowych operatorów logistycznych na polskim rynku, podpisała umowę z Neon Flex Sp. z o.o. na wynajem biura serwisowanego. Zlokalizowane jest ono w budynku Neon wchodzącym w skład kompleksu Alchemia w Gdańsku, wybudowanego przez firmę Torus. W procesie wyboru lokalizacji biura w Trójmieście oraz w negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.
Cavatina buduje w Krakowie kolejny biurowiec w kompleksie Ocean Office Park [FILM]
Ocean Office Park to wielofunkcyjny projekt realizowany na krakowskim Zabłociu. Cavatina Holding prowadzi aktualnie prace na drugim etapie kompleksu. Powstający budynek Ocean B zaoferuje ponad 26,5 mkw.
W centrum handlowym Wroclavia otwarto nowoczesny, ekologiczny tor kartingowy
Od 15 października br. można przejechać się we Wroclavii po nowym, jedynym takim we Wrocławiu, torze kartingowym. Pitlane jest wyposażony w 16 dużych gokartów elektrycznych i 6 gokartów dla dzieci. Łącznie tor zajmuje 3 500 mkw. poziomu -2 centrum handlowego. Współzałożycielem obiektu jest popularny twórca internetowy The Mike oraz znany kolekcjoner supercar’ów Szymon Banaś.
W centrum Katowic powstaje kompleks wieżowców Global Office Park [FILM + ZDJĘCIA]
W Katowicach przy ul. Mickiewicza Cavatina Holding realizuje Global Office Park, kompleks typu mixed-use. Aktualnie trwają prace związane z budową ostatniego z trzech wieżowców.
W Łodzi powstaje wielki wielofunkcyjny kompleks WIMA Widzewska Manufaktura [FILM + WIZUALIZACJE]
W Łodzi, w dzielnicy Widzew, przy ulicy Piłsudskiego trwa realizacja nowej, dużej inwestycji Cavatina Holding S.A. – WIMA Widzewska Manufaktura. Będzie to jedna z najbardziej spektakularnych łódzkich rewitalizacji.
REKLAMA