REKLAMA

Wiadomości o biura

W Łodzi powstaje wielki wielofunkcyjny kompleks WIMA Widzewska Manufaktura [FILM + WIZUALIZACJE]
W Łodzi, w dzielnicy Widzew, przy ulicy Piłsudskiego trwa realizacja nowej, dużej inwestycji Cavatina Holding S.A. – WIMA Widzewska Manufaktura. Będzie to jedna z najbardziej spektakularnych łódzkich rewitalizacji.
DL Invest Group debiutuje na warszawskim rynku biurowym
Firma DL Invest Group nabyła biurowiec IRIS o powierzchni ponad 14 000 mkw. Nowoczesny budynek klasy A mieści się w bardzo dobrze skomunikowanej lokalizacji na warszawskim Służewcu przy ulicy Cybernetyki 9. Tym samym firma DL Invest Group debiutuje na stołecznym rynku powierzchni biurowych. W portfolio DL Invest Group znajdują się także nowoczesne biurowce klasy A zlokalizowane w Katowicach, Gliwicach i Częstochowie.
Niemiecki koncern BASF otwiera globalne biuro we Wrocławiu
Największe przedsiębiorstwo chemiczne na świecie, niemiecki koncern BASF otwiera nowe biuro we Wrocławiu na potrzeby działalności w zakresie katalizatorów i metali szlachetnych. W grudniu 2021 roku BASF ogłosił utworzenie samodzielnej spółki zależnej, BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions, której działalność ma koncentrować się w obszarze katalizatorów samochodowych, obrotu metalami szlachetnymi, recyklingu oraz powiązanych produktów i usług.
Amerykańska firma Marsh zwiększy zatrudnienie w European Business Support Centre w Warszawie
Kolejny światowy gigant stawia na swój rozwój w Polsce. Amerykańska firma Marsh, wiodący światowy broker ubezpieczeniowy i doradca ds. ryzyka zdecydował się na rozwój swojego polskiego oddziału.
Ghelamco wybuduje w centrum Warszawy nowy kompleks biurowy VIBE [WIZUALIZACJE]
Ghelamco oficjalnie zaprezentowało swój najnowszy projekt w biznesowym centrum Warszawy. Kompleks biurowy o nazwie VIBE jako pierwszy w Polsce otrzyma własną, dźwiękową tożsamość, która stanie się nie tylko elementem komunikacji tego projektu, ale będzie wybrzmiewać również w jego przestrzeni. Jej skomponowanie deweloper powierzył uznanemu polskiemu kompozytorowi – Wojciechowi Urbańskiemu.
Na warszawskiej Woli otwarte zostanie pierwsze w Polsce Centrum Mądrej Zabawy
W sobotę, 15 października, na mapę edukacyjnych atrakcji dla dzieci, powróci Smart Kids Planet. Pierwsze w Polsce, Centrum Mądrej Zabawy, zostanie otwarte w nowej lokalizacji – Fabryce Norblina. Po wielu miesiącach do Warszawy powrócą innowacyjne i interaktywne atrakcje dla dzieci do 10. roku życia.
Globalny dostawca rozwiązań e-commerce nowym najemcą biurowca Infinity we Wrocławiu
Divante, firma z grupy Cloudflight, globalny dostawca rozwiązań eCommerce, został jednym z kluczowych najemców przestrzeni biurowych Infinity, wynajmując 1900 mkw. powierzchni na 6. piętrze biurowca. Avestus Real Estate, deweloper projektu powstającego przy placu Jana Pawła II we Wrocławiu, planuje przekazać najemcom powierzchnie komercyjne obiektu w II kw. 2023 r.
Amerykańska firma Exadel stawia na Polskę. Zatrudni 2000 specjalistów z branży IT
Najbliższe dwa lata dla Exadela, mają być bardzo pracowite, bowiem przedsiębiorstwo chce zatrudnić w Polsce dwa tysiące specjalistów. Dzięki ambicji i ogromnemu doświadczeniu firmy, cel ten jest w zasięgu ręki. Tylko w tym roku polski zespół zwiększył swoją liczebność pięciokrotnie.
W zrewitalizowanym, zabytkowym budynku Starego Dworca w Katowicach otwarty zostanie Cluster Offices
Kolejny zabytkowy obiekt w Katowicach przeszedł gruntowny remont i odzyskał swój dawny blask. Już 12 października otwarte zostanie nowe biuro serwisowe w historycznym budynku Starego Dworca w Katowicach. Przestrzenie Cluster Stary Dworzec zajmą 2 tys. mkw. powierzchni.
Amerykańska firma Westrock wprowadza się do kompleksu biurowego Quattro Business Park w Krakowie
Westrock, amerykański producent opakowań dla branży kosmetycznej, został nowym najemcą krakowskiego kompleksu biurowego Quattro Business Park przy ulicy Bora-Komorowskiego 25. Firma zdecydowała się na wynajęcie ponad 800 mkw. na pierwszym piętrze budynku D. Otwarcie biura planowane jest jeszcze w październiku.
Grupa Altkom wybrała Sky Tower we Wrocławiu
Grupa Altkom, jeden z liderów polskiej branży szkoleniowej, początkiem przyszłego roku, przeniesie swój wrocławski oddział do biurowca Sky Tower, zarządzanego przez fundusz Adventum Group. W procesie negocjacji warunków umowy najmu, Najemcę reprezentowała agencja Corees Polska.
Włoskie brandy z grupy Calzedonia debiutują w centrum handlowym Wroclavia
Dwie nowe marki wśród najemców Wroclavii – pierwszy we Wrocławiu sklep Intimissimi Uomo i butik Tezenis otworzyły się dla klientów na początku października. To brandy należące do włoskiej grupy Calzedonia, która jest już obecna w centrum z innymi konceptami. Otwarcie nowych salonów poszerzy ofertę odzieżową Wroclavii skierowaną do mężczyzn i młodzieży.
W Gdańsku powstaje nowy biurowiec Punkt [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
PUNKT to nowa inwestycja Torusa powstająca przy Galerii Metropolia, nieopodal Dworca PKP/SKM Gdańsk Wrzeszcz. W kameralnym, przeszklonym budynku o 6-ciu kondygnacjach nadziemnych, znajdzie się 12 781 metrów kwadratowych przestrzeni do pracy i rozwoju biznesu.
Echo Investment buduje w Krakowie kompleks biurowy Brain Park [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
U zbiegu Alei Pokoju i ul. Fabrycznej w Krakowie Echo Investment S.A. buduje kompleks biurowy Brain Park. Cała inwestycja zakłada trzy 10-kondygnacyjne budynki z dwupoziomowym garażem podziemnym, o łącznej powierzchni blisko 43 tys. mkw. Wyróżniającym atutem inwestycji będzie patio. Znajdzie się tam mnóstwo zieleni, miejsca do odpoczynku, integracji oraz strefa do gier i aktywności.
Biurowiec Nowy Rynek E w Poznaniu coraz bliżej finału. Na budynku zawisła symboliczna wiecha
Realizacja budynku E w ramach poznańskiego kompleksu Nowy Rynek rozpoczęła się w kwietniu 2021 roku. Teraz na biurowcu zawisła symboliczna wiecha, która oznacza zakończenie prac konstrukcyjnych. Budynek zaprojektowany przez renomowaną pracownię JEMS Architekci dostarczy na poznański rynek 28 500 mkw. zrównoważonej, innowacyjnej i zaprojektowanej zgodnie ze standardami ESG powierzchni biurowej. Oddanie do użytku zaplanowane jest na drugi kwartał 2023 roku.
Skanska zakończyła realizację biurowca P180 w Warszawie
Po dwóch latach od rozpoczęcia budowy, deweloper Skanska zakończył realizację biurowca P180 w Warszawie, przy ulicy Puławskiej, przy metrze Wilanowska, w dzielnicy Mokotów. Budynek otrzymał pozwolenie na użytkowanie, co oznacza, że warszawski rynek biurowy powiększył się o 32 000 mkw. powierzchni biurowej.
W wielofunkcyjnym kompleksie Manufaktura w Łodzi powstanie nowa inwestycja – Magazyn Bawełny [WIZUALIZACJE]
Na trwających w Monachium targach Expo Real firma A&A Holding ogłosiła właśnie nową inwestycję mixed-use w Łodzi – Magazyn Bawełny w kompleksie Manufaktura. Celem A&A Holding, łódzkiego Inwestora jest stworzenie najlepszego produktu biurowo-handlowego w Polsce, który połączy dziedzictwo fabrykanckie Łodzi, założenia ESG i bezkonkurencyjny pakiet atutów lokalizacyjnych. Kropką nad "i" będzie certyfikat BREEAM na zakładanym poziomie Outstanding.
W kompleksie Ocean Office Park w Krakowie trwa budowa kolejnego biurowca [FILM + ZDJĘCIA]
Ocean Office Park to wielofunkcyjny projekt realizowany na krakowskim Zabłociu. Cavatina Holding prowadzi aktualnie prace na drugim etapie kompleksu. Powstający budynek Ocean B zaoferuje ponad 26,5 mkw.
Samsung R&D Institute Poland przedłużył umowę najmu w Myhive Warsaw Spire
Samsung R&D Institute Poland przedłuża umowę najmu swojej warszawskiej powierzchni biurowej w Warsaw Spire. W procesie negocjacji najemcy doradzał zespół ekspertów JLL. Dział badań i rozwoju Samsung Electronics Polska – jest najemcą wieży Warsaw Spire od momentu jej otwarcia w 2016 roku.
Polskie Sieci Elektroenergetyczne otwierają biuro w Olivia Business Centre w Gdańsku
Polskie Sieci Elektroenergetyczne otwierają swoje biura w Olivia Centre – największym polskim centrum biznesowym. Jest to kolejna spółka energetyczna, która ma swoje biura w tym gdańskim kompleksie przy al. Grunwaldzkiej, w dzielnicy Oliwa.
REKLAMA