REKLAMA

Wiadomości o biura

Fundusz PZU planuje budowę biurowca w centrum Krakowa
W stolicy Małopolski planowana jest realizacja nowego biurowca. Budynek przewidziany jest do realizacji na terenie dawnych Ogrodów Freegego, przy ulicy Lubicz.
W centrum Warszawy powstaje nowy, 174-metrowy biurowiec The Bridge [FILMY + ZDJĘCIA]
Wieżowiec The Bridge, którego inwestorem jest firma Ghelamco Poland, powstaje w dzielnicy Wola, przy ul. Grzybowskiej i Placu Europejskim, w bezpośrednim sąsiedztwie biurowca Bellona.
We Wrocławiu otwarto Inkubator Przedsiębiorczości triQube [ZDJĘCIA]
W piątek 29 września we Wrocławiu uroczyście otwarto triQube – inkubator przedsiębiorczości stworzony przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. w partnerstwie z Dolnośląskim Funduszem Rozwoju Sp. z o.o. Nowoczesny budynek będzie wspierał działalność firm z naszego regionu – przed wszystkim tych, które związane są z innowacyjnymi branżami gospodarki. W ofercie inkubatora są m.in. biura na wyłączność i biura wirtualne, przestrzenie do coworkingu, sale konferencyjne oraz studio nagrań audio i wideo.
Zawisła wiecha na budowie najwyższego budynku w Poznaniu, 116-metrowego biurowca Andersia Silver [ZDJĘCIA]
22 września 2023 r. na ostatniej kondygnacji 116-metrowego wieżowca Andersia Silver zawieszono symboliczną wiechę. Biurowiec osiągnął swoją docelową wysokość i stał się najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski. To ważny moment dla Poznania.
Irlandzka firma architektoniczna RKD otwiera biuro w Krakowie
Kolejna irlandzka firma stawia na Polskę i stolicę Małopolski. Firma architektoniczna RKD otwiera biuro w Krakowie. Pracownia RKD specjalizuje się w usługach architektonicznych, inżynierskich oraz zarządzania projektami m.in. w takich sektorach jak centra danych, produkcja i logistyka oraz produkcja farmaceutyczna. Znana jest między innymi z zaprojektowania głównej siedziby Microsoft w Dublinie, za którą otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia.
Hotel Barceló Warsaw Powiśle pokazuje wnętrza z historycznymi artefaktami [ZDJĘCIA]
Hotel Barceló Warsaw Powiśle zaprezentował się w pełnej odsłonie. 151 pokoi, jeden z najpiękniejszych widoków na wschodnią panoramę Warszawy prosto z zewnętrznego basenu na dachu, a przede wszystkim – unikalne wnętrza, w których poszczególne elementy nawiązują do kompleksu Elektrowni Powiśle, którego hotel jest częścią. Oświetlenie wykonane z odzyskanych zaworów, rur i transformatorów, stare fotografie w formie obrazów, a także znalezione i wyeksponowane w gablotach ręcznie pisane dzienniki pracowników to tylko kilka historycznych artefaktów dawnej elektrowni miejskiej, które zaskoczą gości.
Bohema – Strefa Praga: Trwa rewitalizacja pofabrycznych terenów na Pradze Północ [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Okam Capital kontynuuje rewitalizację pofabrycznych terenów na Pradze Północ w ramach inwestycji Bohema – Strefa Praga. Rozległa powierzchnia wokół komina ma tętnić życiem. Stanowić będzie strefę aktywności, spotkań mieszkańców i ich gości, ale również wszystkich warszawiaków i przyjezdnych – a to wszystko w towarzystwie pięknej zieleni. Kształtowanie takich oaz jest odpowiedzią inwestora na trend betonowania miast.
CitySpace powiększa powierzchnię we wrocławskim biurowcu MidPoint71 [ZDJĘCIA]
Jeden z największych operatorów biur elastycznych w Polsce powiększył dotychczasową przestrzeń w budynku MidPoint71 o kolejne 1 300 mkw. W odpowiedzi na duże zainteresowanie rynku, CitySpace wzmocnił bazę biur na wynajem we Wrocławiu o kolejne 230 nowych stanowisk pracy.
Międzynarodowy broker internetowy otwiera w Warszawie pierwsze biuro w Polsce
Freedom Finance Europe należący do Freedom Holding Corp. (NASDAQ: FRHC) i znany pod marką Freedom24, otworzył swoją pierwszą placówkę w Warszawie. Nowa siedziba firmy znajduje się w prestiżowym wieżowcu Warsaw Financial Center (WFC), przy ul. Emilii Plater 53. Tym samym firma wzmacnia swoją obecność w Europie Środkowo-Wschodniej, a stała siedziba w naszym kraju zapewni jej wrażliwość na lokalne potrzeby.
Brytyjski producent wyrobów tytoniowych nowym najemcą biurowca V.Offices
Do jednego z najbardziej ekologicznych budynków biurowych w Krakowie, V.Offices, wprowadził się nowy najemca. Firma Imperial Brands Services podpisała umowę najmu blisko 1 600 mkw. powierzchni biurowej.
KIDS&Co., dwujęzyczne przedszkole z oddziałem żłobkowym, otworzyło swoją pierwszą placówkę w Katowicach
KIDS&Co., dwujęzyczne przedszkole z oddziałem żłobkowym, otworzyło swoją pierwszą placówkę w Katowicach. Na lokalizację marka wybrała biurowiec Silesia Star. To już piąta filia, którą KIDS&Co. otworzyło w budynku z portfela Globalworth Poland.
W centrum Warszawy powstaje wielki kompleks wielofunkcyjny ze 150-metrowymi wieżowcami [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W centrum Warszawy, na Woli, trwają pierwsze prace związane z budową nowego, wielkiego kompleksu wielofunkcyjnego o nazwie Towarowa 22. To nowa inwestycja AFI Europe i Echo Investment S.A.
Savills podpisał umowy najmu na ponad 4 tys. mkw. w biurowcu North Gate
W ciągu ostatnich dwóch miesięcy firma Savills reprezentowała właściciela obiektu North Gate w Warszawie, fundusz Deka Immobilien, przy transakcjach najmu na ponad 4 tys. mkw. w budynku.
W Krakowie dobiega końca budowa biurowca Mogilska 35 Office [ZDJĘCIA]
Firma dewelopersko-inwestycyjna Warimpex po raz kolejny postawiła na Kraków. W stolicy Małopolski dobiega końca kolejnego biurowca tej firmy – Mogilska 35 Office o powierzchni ok. 11 000 mkw.
Na budowie najwyższego budynku w Poznaniu, 116-metrowego biurowca Andersia Silver, zawiśnie wiecha [ZDJĘCIA]
Kolejny etap budowy najwyższego budynku w Poznaniu na finiszu. Na ostatniej kondygnacji spektakularnego biurowca Andersia Silver już 22 września 2023 r. pojawi się wiecha. Budynek ma zostać oddany do użytku już w połowie 2025 r.
Na warszawskiej Woli powstaje nowy biurowiec The FORM [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Lincoln Property Company Poland, uznany inwestor, deweloper i zarządca działający w sektorze nieruchomości komercyjnych w USA i w Europie, realizuje budowę swojego flagowego projektu deweloperskiego w Polsce: warszawskiego biurowca The FORM. Generalnym wykonawcą jest firma PORR S.A., wchodząca w skład austriackiej PORR Group. Za wyłączną komercjalizację projektu The FORM odpowiedzialny jest zespół ekspertów JLL. Oddanie budynku do użytku planowane jest na koniec IV kwartału 2024 roku.
Firma CAT LC Polska nowym najemcą kompleksu biurowego Silesia Star
CAT LC Polska, firma specjalizująca się w transporcie międzynarodowym oraz dystrybucji krajowej, wynajęła powierzchnię biurową w budynku Silesia Star w Katowicach. Firma należy do francuskiej spółki Groupe CAT i działa w Polsce od 1993 roku. Firma jest reprezentowana przez kilka spółek zajmujących się działalnością o różnym charakterze, jednak wszystkie skupione są na branży automotive.
W Warszawie powstaje nowy, 174-metrowy wieżowiec The Bridge [FILMY + ZDJĘCIA]
Wieżowiec The Bridge, którego inwestorem jest firma Ghelamco Poland, powstaje w dzielnicy Wola, przy ul. Grzybowskiej i Placu Europejskim, w bezpośrednim sąsiedztwie biurowca Bellona.
Decathlon otworzy w Warszawie pierwszy w Polsce sklep w nowym formacie
Gigant branży sportowej, Decathlon, zapowiedział otwarcie pierwszego w Polsce sklepu w nowym formacie. Decathlon City, bo o nim mowa, powstaje w centrum Warszawy, w budynku International Business Center (IBC) przy stacji metra Politechnika. Marka do tej pory kojarzona z obecnością w centrach i parkach handlowych proponuje nowoczesny koncept sklepu wpisującego się w trend omnichannel. Jak podkreślają eksperci międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield, ulice handlowe nie będą domeną wyłącznie kawiarni, restauracji oraz, w miejscach takich, jak centrum Warszawy, marek luksusowych.
W Toruniu ruszyła budowa nowego biurowca [WIZUALIZACJE]
W Toruniu, przy ulicy Szubińskiej ruszyła budowa nowego biurowca. Budynek powstanie w dynamicznie rozwijającej się lewobrzeżnej części miasta, przy ulicy Szubińskiej 13, wokół której rozwijają się liczne osiedla mieszkaniowe.
REKLAMA