REKLAMA

Wiadomości o drogi i mosty

Trwają prace na budowie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odcinku pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]
Koszt całej inwestycji to 164,7 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Inwestorem jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK). Zaawansowanie robót wynosi aktualnie 73,7%.
Kraków: Postępują prace na budowie Wschodniej Obwodnicy miasta [ZDJĘCIA]
Polsko-tureckie konsorcjum, w skład którego wchodzą firmy Mosty Łódź S.A. i Gulermak buduje Wschodnią Obwodnicę Krakowa, czyli krakowski odcinek drogi ekspresowej S7. Koszt kontraktu opiewa na kwotę ponad półtora miliarda złotych.
W Łodzi powstaje nowy podziemny przystanek kolejowy Polesie [FILM]
Przystanek Łódź Polesie, to jeden z trzech przystanków, które zapewnią dogodną komunikację w tunelu nowobudowanej podziemnej linii kolejowej z Łodzi Fabrycznej do stacji Żabieniec i Kaliska. Rozpoczęły się prace na najniższym poziomie Polesia. Kontynuowane są roboty na przystankach Śródmieście i Koziny.
W Krakowie postępują prace na budowie nowego mostu przez Wisłę [ZDJĘCIA]
W centrum stolicy Małopolski powstają nowe mosty kolejowe i pieszo-rowerowe nad Wisłą. Zwiększą one dostęp do modernizowanego przystanku kolejowego Kraków Zabłocie. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ze współudziałem Gminy Miejskiej Kraków, współfinansowana jest ze środków unijnych, instrumentu CEF "Łącząc Europę".
W Gdańsku trwa budowa linii tramwajowej Nowa Warszawska [FILM + ZDJĘCIA]
W Gdańsku postępują prace na budowie linii tramwajowej Nowa Warszawska. Trwa budowa torowiska na skrzyżowaniu z al. Havla. Ustawiono już wszystkie słupy trakcyjne w obrębie skrzyżowania. Trzy z nich muszą zostać jeszcze zabetonowane.
W Gdańsku trwa rozbudowa ulicy Kartuskiej na odcinku skrzyżowania z Nowatorów i Fabryczną [FILM]
W Gdańsku trwa rozbudowa ul. Kartuskiej na odcinku skrzyżowania z ul. Nowatorów i ul. Fabryczną. Zakres prowadzonych prac przewiduje wykonanie skrzyżowania wraz z odcinkiem ok. 200 metrów ul. Kartuskiej oraz Nowatorów, koniecznym do funkcjonalnego włączenia jezdni, chodnika oraz infrastruktury podziemnej w istniejący układ.
W centrum Krakowa powstaje estakada Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [ZDJĘCIA]
W samym centrum stolicy Małopolski trwa budowa estakady Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Międzynarodowa trasa kolejowa E30 zwiększy możliwości podróży w regionie i w połączeniach dalekobieżnych. Linia o współczesnym, europejskim standardzie wpisuje się w zabytkowe otoczenie stolicy Małopolski.
We Wrocławiu trwa budowa Alei Wielkiej Wyspy i nowych mostów przez Odrę i Oławę [FILM + ZDJĘCIA]
We Wrocławiu trwa budowa jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w historii stolicy Dolnego Śląska – Alei Wielkiej Wyspy i mostu Wschodniego (wstępna, robocza nazwa) na Odrze. Nowa trasa połączy al. Armii Krajowej z Biskupinem i Sępolnem, po drodze przecinając rzeki Odrę i Oławę.
Nowa stacja metra w Warszawie M2 Bemowo funkcjonuje od ponad miesiąca [FILM + ZDJĘCIA]
II linia metra na Bemowo została oficjalnie otwarta 30 czerwca 2022 r., tym samym wydłużyła się o dwie nowe stacje – Ulrychów i Bemowo. Stacja linii M2 metra Bemowo w Warszawie znajduje się przy skrzyżowaniu ulicy Górczewskiej z ul. Powstańców Śląskich, w sąsiedztwie Urzędu Dzielnicy Bemowo.
Fontanna wróci na plac Nowy Targ we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]
Zrobiono kolejny krok na drodze do powrotu fontanny na plac Nowy Targ we Wrocławiu. Inwestor – gmina Wrocław złożyła wniosek o pozwolenie na realizację tej inwestycji. Na razie zrealizowana zostanie tylko sama niecka z wodą, bez rzeźby Neptuna. Za projekt fontanny odpowiada Roman Rutkowski (pracownia Roman Rutkowski Architekci z Wrocławia), który zaprojektował wcześniej rewitalizację i przebudowę tego placu na Starym Mieście.
Trwa rewitalizacja ulicy Włókienniczej w centrum Łodzi [FILM + WIZUALIZACJE]
W Łodzi powstaje kolejny woonerf – ulica Włókiennicza zyska całkiem nowy wygląd. Nasadzona zostanie roślinność, wymieniona nawierzchnia oraz poprawi się bezpieczeństwo. Koszty szacowane są na ponad 18 mln zł.
Postępują prace na budowie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odcinku pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]
Koszt całej inwestycji to 164,7 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Inwestorem jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK).
Trwa budowa nowego podziemnego przystanku kolejowego Łódź Koziny [FILM + ZDJĘCIA]
Łódź Koziny to budowany podziemny przystanek osobowy w tunelu średnicowym, położony w Łodzi, w dzielnicy Bałuty, na granicy Żubardzia i Kozin, u zbiegu ulicy Drewnowskiej z Kasprzaka i Aleją Włókniarzy w obrębie komory rozjazdowej. Koszt tej inwestycji to blisko 188 mln zł. Inwestycja realizowana z udziałem środków POIiŚ zwiększy rolę kolei w połączeniach aglomeracyjnych i dalekobieżnych.
Postępują prace na budowie S52 Północnej Obwodnicy Krakowa [ZDJĘCIA]
W ramach inwestycji wybudowana zostanie dwujezdniowa droga ekspresowa S52 o długości ok. 12,5 km, na odcinku od węzła Modlnica (z rozbudową węzła) do węzła Kraków Mistrzejowice. Każda jezdnia będzie miała po trzy pasy ruchu.
Na Dolnym Śląsku powstaje ostatni odcinek drogi S3 od Bolkowa do granicy państwa w Lubawce [ZDJĘCIA]
W ostatnich dniach, na budowie drogi ekspresowej S3, pomiędzy Bolkowem i granicą państwa w Lubawce rozpoczęły prace związane z układaniem masy bitumicznej. Pierwsze efekty widać już na trasie głównej pomiędzy Bolkowem a Sadami Górnymi oraz na budowanym węźle Kamienna Góra Południe. Warunki atmosferyczne pozwalają prowadzić prace na wszystkich możliwych frontach robót.
W Krakowie powstaje nowa trasa tramwajowa na Górkę Narodową [ZDJĘCIA]
W stolicy Małopolski trwa budowa nowej linii tramwajowej z Krowodrzy Górki do Górki Narodowej. W ramach inwestycji powstanie 5-kilometrowa trasa z 23 nowymi przystankami. Dodatkowo przewidziano utworzenie trzech parkingów w systemie Park&Ride: przy pętli Krowodrza Górka i Górka Narodowa oraz przy ul. Pachońskiego.
W Krakowie trwa przebudowa Alei 29 Listopada [ZDJĘCIA]
W Krakowie trwa przebudowa al. 29 Listopada. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma jest Strabag Sp. z o.o. Za blisko 95 mln zł wyremontuje, w systemie "projektuj i buduj", ponad 2,5 km odcinek.
Trwa budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odcinku pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]
Koszt całej inwestycji to 164,7 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Inwestorem jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK).
W centrum Warszawy trwa przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej [FILM + ZDJĘCIA]
W stolicy trwa przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej. Północny wiadukt nad Agrykolą został zamknięty dla ruchu 29 stycznia. Samochody osobowe i autobusy poruszają się w obu kierunkach wiaduktem południowym. W drugim etapie ruch pojazdów zostanie skierowany na nowy wiadukt północny, a zamknięty zostanie obiekt południowy.
Trwa budowa Wschodniej Obwodnicy Krakowa [ZDJĘCIA]
Polsko-tureckie konsorcjum, w skład którego wchodzą firmy Mosty Łódź S.A. i Gulermak buduje Wschodnią Obwodnicę Krakowa, czyli krakowski odcinek drogi ekspresowej S7. Koszt kontraktu opiewa na kwotę ponad półtora miliarda złotych.
REKLAMA