REKLAMA

Wiadomości o drogi i mosty

W Warszawie postępują prace przy budowie nowej kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Warszawy trwa budowa nowej kładki pieszo-rowerowej, która połączy Bulwary Wiślane z prawobrzeżną Warszawą. Kładka będzie liczyła 452 m długości. Tym samym będzie o 127 m dłuższa od słynnego londyńskiego Millennium Bridge, jednego z najbardziej znanych tego typu mostów na świecie.
W centrum Krakowa powstaje estakada Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [ZDJĘCIA]
W samym centrum stolicy Małopolski trwa budowa estakady Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Międzynarodowa trasa kolejowa E30 zwiększy możliwości podróży w regionie i w połączeniach dalekobieżnych. Linia o współczesnym, europejskim standardzie wpisuje się w zabytkowe otoczenie stolicy Małopolski.
W Krakowie trwa budowa nowej trasy tramwajowej na Górkę Narodową [FILM + ZDJĘCIA]
W stolicy Małopolski trwa budowa nowej linii tramwajowej z Krowodrzy Górki do Górki Narodowej. W ramach inwestycji powstanie 5-kilometrowa trasa z 23 nowymi przystankami. Dodatkowo przewidziano utworzenie trzech parkingów w systemie Park&Ride: przy pętli Krowodrza Górka i Górka Narodowa oraz przy ul. Pachońskiego.
Tak wygląda plac Biskupi w Krakowie po remoncie [FILM]
Kolejne miejsce na Starym Mieście w Krakowie przeszło metamorfozę. Zmodernizowany plac Biskupi stało się miejscem odpoczynku dla dorosłych i dzieci. Wszystko dzięki trzem specjalnym strefom.
Przetarg na dokumentację dla rozbudowy A4 Południowej Autostradowej Obwodnicy Krakowa
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) czeka na oferty wykonawców zainteresowanych opracowaniem dokumentacji dla rozbudowy autostrady A4 o trzeci pas ruchu – od węzła Balice do ul. Kąpielowej w Krakowie.
W Krakowie powstaje nowe rondo u zbiegu ulic Sołtysowskiej i Centralnej [ZDJĘCIA]
Przy zbiegu ulic Sołtysowskiej i Centralnej w Dzielnicy XIV Czyżyny trwa budowa nowego ronda. Wcześniej w tym miejscu znajdowało się zwykłe skrzyżowanie, które w godzinach szczytu generowało duże korki.
Trwa budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odcinku pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]
Jak informuje inwestor – Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK), zaawansowanie prac na budowie północnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (WOW) pomiędzy Łanami a Długołęką wynosi aktualnie ponad 71% (stan na 12 maja). Koszt całej inwestycji to 164,7 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.
Trwa remont zabytkowego budynku dworca kolejowego Gdańsk Główny [FILM]
Prace remontowe tego jednego z najpiękniejszych dworców kolejowych w Polsce rozpoczęły się we wrześniu 2019 r. Część zmian widoczna jest już gołym okiem. Oczyszczona została elewacja obiektu, budynek zyskał nową dachówkę, nawiązującą do historycznej mozaiki. W ramach prowadzonych prac rewitalizacyjnych tego zabytkowego gmachu, odtworzone zostały przedwojenne dachy i witraże w ogromnych półrozetach holu dworca.
W Krakowie trwa remont i przebudowa ulicy Ptaszyckiego [FILM + ZDJĘCIA]
W ramach inwestycji przebudowane zostanie torowisko tramwajowe na al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego, na odcinku od placu Centralnego do ul. Bardosa, wraz z siecią trakcyjną, odwodnieniem i kolidującą infrastrukturą techniczną.
Remont ulicy Pomorskiej będzie tańszy niż zakładało to miasto. Wybrano wykonawcę tej inwestycji [WIZUALIZACJE]
Bardzo dobre informacje odnośnie remontu jednej z najbardziej zniszczonych i wyeksploatowanych ulic w centrum Wrocławia – ulicy Pomorskiej. Miasto rozstrzygnęło właśnie przetarg na przebudowę tej ulicy na odcinku od Dubois do wiaduktu przy Reymonta.
Postępują prace na budowie Północnej Obwodnicy Krakowa [ZDJĘCIA]
W ramach inwestycji wybudowana zostanie dwujezdniowa droga ekspresowa S52 o długości ok. 12,5 km, na odcinku od węzła Modlnica (z rozbudową węzła) do węzła Kraków Mistrzejowice. Każda jezdnia będzie miała po trzy pasy ruchu.
Dolny Śląsk: Trwają prace na budowie trasy S3 na odcinku Bolków – Kamienna Góra [FILMY]
Postępują prace przy budowie trasy S3 (zadanie III, odcinek Bolków – Kamienna Góra) na Dolnym Śląsku. Zapraszamy do obejrzenia kilku nowych filmów z placu budowy tego dolnośląskiego odcinka.
We Wrocławiu powstaje Aleja Wielkiej Wyspy i most Wschodni [FILM + WIZUALIZACJE]
We Wrocławiu trwa budowa jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w historii stolicy Dolnego Śląska – Alei Wielkiej Wyspy i mostu Wschodniego na Odrze. Nowa trasa połączy al. Armii Krajowej z Biskupinem i Sępolnem, po drodze przecinając rzeki Odrę i Oławę.
W Warszawie trwa budowa drugiego wiaduktu łączącego ulicę Marsa z Żołnierską [FILM + ZDJĘCIA]
Na skrzyżowaniu ul. Marsa i Żołnierskiej w Warszawie trwa budowa drugiej estakady. To ostatni etap inwestycji polegającej na modernizacji fragmentu drogi wojewódzkiej nr 631 (o długości 4,8 km, od ul. Naddnieprzańskiej do granicy miasta).
Postępują prace na budowie Północnej Obwodnicy Krakowa [FILM]
W ramach inwestycji wybudowana zostanie dwujezdniowa droga ekspresowa S52 o długości ok. 12,5 km, na odcinku od węzła Modlnica (z rozbudową węzła) do węzła Kraków Mistrzejowice. Każda jezdnia będzie miała po trzy pasy ruchu.
Postępują prace na budowie Alei Stabłowickiej i przebudowie odcinka ulicy Kosmonautów we Wrocławiu [ZDJĘCIA]
Trwają zaawansowane prace na budowie tzw. Osi Zachodniej we Wrocławiu. Inwestycja składa się z dwóch projektów – przebudowy ul. Kosmonautów na odcinku od kąpieliska Glinianki do skrzyżowania z ul. Fieldorfa (2,2 km) oraz budowy alei Stabłowickiej.
Trwa budowa Trasy Łagiewnickiej w Krakowie [FILM + ZDJĘCIA]
W stolicy Małopolski trwa budowa Trasy Łagiewnickiej, która zostanie drogą szybkiego ruchu przebiegającą od skrzyżowania ulic Witosa, Beskidzkiej i Halszki do ulicy Grota-Roweckiego. Trasa będzie miała po dwa pasy ruchu w obu kierunku. Obecnie zaawansowanie prac szacuje się na ponad 90 proc. Mimo zimowej aury wykonawcy starają się prowadzić roboty tam, gdzie nie przeszkadzają warunki atmosferyczne.
W centrum Łodzi rewitalizowana jest ulica Włókiennicza [FILM + WIZUALIZACJE]
W Łodzi powstaje kolejny woonerf – ulica Włókiennicza zyska całkiem nowy wygląd. Nasadzona zostanie roślinność, wymieniona nawierzchnia oraz poprawi się bezpieczeństwo. Koszty szacowane są na ponad 18 mln zł.
Trwają prace na budowie odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]
Jak informuje inwestor – Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK), zaawansowanie prac na budowie północnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (WOW) pomiędzy Łanami a Długołęką wynosi aktualnie ponad 69% (stan na 25 kwietnia). Koszt całej inwestycji to 164,7 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.
Trwa budowa ostatniego dolnośląskiego odcinka trasy S3 od Kamiennej Góry do Lubawki [ZDJĘCIA]
Powstający odcinek o długości ok. 15,3 km, poprowadzi od Kamiennej Góry do granicy w Lubawce. Będzie miał po dwa pasy ruchu w obie strony wraz z pasamiawaryjnymi. W ramach tego odcinka wybudowane zostaną trzy węzły drogowe - Kamienna Góra Północ, Kamienna Góra Południe i Lubawka.
REKLAMA