REKLAMA

Wiadomości o komunikacja publiczna

Zwiększy się liczba pociągów na linii z Wrocławia do Jelcza-Laskowic
Dobre informacje dla wszystkich osób korzystających z pierwszej linii Dolnośląskiej Kolei Aglomeracyjnej łączącej dworzec Wrocław Główny z Jelczem-Laskowicami, biegnącej przez takie wrocławskie osiedla jak Sołtysowice, Kowale, Swojczyce i Wojnów.
Lagardere rozbuduje strefę komercyjno-gastronomiczną na lotnisku Rzeszów-Jasionka
Firma Lagardere Travel Retail podpisała umowę, w ramach której rozbuduje lotniskową strefę komercyjno-gastronomiczną w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. W części ogólnodostępnej terminala pasażerskiego powstaną nowe sklepy oraz perfumeria.
Ryanair zainwestuje 25 mln euro i rozbuduje swoją bazę we Wrocławiu. Powstanie ponad 200 nowych miejsc pracy
Irlandzki Ryanair mocno stawia na stolicę Dolnego Śląska. Rozbuduje swoją wrocławską bazę serwisową o nowy hangar. Będzie to największa inwestycja tego nisko kosztowego przewoźnika w Polsce, warta 25 mln euro. Dzięki niej powstanie we Wrocławiu ponad 200 nowych miejsc pracy dla inżynierów i mechaników.
Przejście podziemne ułatwi dostęp do pociągów na stacji Kraków Bieżanów [ZDJĘCIA]
Podróżni korzystają już z nowego przejścia podziemnego, które zastąpi kładkę pomiędzy peronami na stacji w krakowskim Bieżanowie. Docelowo, dzięki windom, obiekt będzie w pełni dostępny dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują na stacji Kraków Bieżanów nowe tory i nowoczesne perony. To część inwestycji współfinansowanej ze środków UE, w ramach instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Trwa przebudowa i modernizacja przystanku kolejowego Kraków Zabłocie [ZDJĘCIA]
Przebudowany i zmodernizowany przystanek kolejowy Kraków Zabłocie będzie udogodnieniem dla mieszkańców tamtejszych nowych osiedli oraz turystów odwiedzających znajdujące się w tej okolicy Muzeum Fabryka Schindlera oraz Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.
Powstaje nowy przystanek kolejowy Kraków Grzegórzki [ZDJĘCIA]
Trwają prace związane z budową nowego przystanku przystanku kolejowego Kraków Grzegórzki. Będzie pełnił funkcję dużego centrum przesiadkowego na terenie Starego Miasta. Obiekt budowany jest na estakadzie, w sąsiedztwie poszerzanego wiaduktu kolejowego nad ulicą Grzegórzecką.
Wizz Air powiększa bazę we Wrocławiu
Drugi samolot w bazie linii Wizz Air na wrocławskim lotnisku i trzy nowe kierunki, które wystartowały na początku sierpnia. Wakacje w Porcie Lotniczym Wrocław rozpoczęły się na dobre, a władze lotniska już mówią o liczbie ponad 2,5 mln pasażerów, którzy w tym roku skorzystają z oferty lotów.
We Wrocławiu postępują prace na budowie trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór [FILM]
Trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór (TAT) to największa inwestycja komunikacyjna miasta od 1949 r., kiedy wybudowana została linia tramwajowa na Leśnicę. To 6,8 kilometrów trasy autobusowo-tramwajowej, w tym dwa wiadukty: 160-metrowy nad torami kolejowymi i 22-metrowy nad ulicą Smolecką.
Nowe pociągi Elf 2 w barwach Kolei Dolnośląskich wyruszą na trasę z Wrocławia do Jelcza-Laskowic
Bardzo dobre informacje dla mieszkańców Wrocławia i aglomeracji wrocławskiej. Koleje Dolnośląskie odebrały dwa pierwsze pociągi Elf 2, które będą kursować na linii z Wrocławia Głównego przez Dobrzykowice do Jelcza-Laskowic. To pierwsza linia, która została włączona w sieć Dolnośląskiej Kolei Aglomeracyjnej.
Na terenie Portu Lotniczego Kraków-Balice trwa powiększanie płyty postojowej [FILM + ZDJĘCIA]
Na terenie największego regionalnego lotniska w Polsce – Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice realizowana jest kolejna inwestycja. Powiększana jest płyta postojowa.
Trwa przebudowa dworca Warszawa Zachodnia. Będą kolejne zmiany [FILMY]
Na Warszawie Zachodniej postęp prac i zapewnienie bezpiecznego prowadzenia ruchu wymaga tymczasowych zmian w komunikacji między 22 sierpnia a 3 września. Zaplanowane roboty związane są z podłączaniem nowych urządzeń do systemu sterowania ruchem kolejowym. Przed podróżą prosimy o sprawdzenie rozkładu jazdy, w którym uwzględniono zmienione połączenia w Warszawie i aglomeracji.
PKP PLK zakończyły modernizację stacji kolejowej Kraków Bonarka [FILM + ZDJĘCIA]
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły modernizację stacji kolejowej Kraków Bonarka. Od 16 lipca znów zatrzymują się przy niej pociągi. Do dyspozycji pasażerów są dwa nowoczesne perony oraz kładka, która ułatwi komunikację w tej części miasta. Stacja to część linii kolejowej łączącej Kraków z sąsiednią Skawiną. Inwestycja usprawni rozwój kolei aglomeracyjnej w stolicy Małopolski.
Postępują prace przy przebudowie dworca kolejowego Warszawa Zachodnia [FILM + ZDJĘCIA]
Ze stacji Warszawa Zachodni korzystają podróżni pociągów dalekobieżnych regionalnych i aglomeracyjnych. Równocześnie przebudowywane są perony, powstała nowa hala peronowa i budowane są przejście podziemne.
Trwa przebudowa stacji kolejowej Kraków Płaszów [ZDJĘCIA]
Wygodny dostęp do pociągów z nowych peronów, windy w przejściu podziemnym dodatkowy peron – tak zmienia się stacja Kraków Płaszów. Na drugiej pod względem wielkości stacji w mieście będą łatwe przesiadki między połączeniami dalekobieżnymi, regionalnymi oraz komunikacją miejską. Projekt PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. współfinansowany jest ze środków unijnych z instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Koleje Dolnośląskie, jako pierwszy przewoźnik w Polsce, uruchamiają 2 lipca wagony rowerowe
Koleje Dolnośląskie, jako pierwszy przewoźnik w Polsce, uruchamiają wagony rowerowe. W sobotę 2 lipca wagony rowerowe KD wyjadą na swoją pierwszą trasę, a będzie to niedawno otwarta linia kolejowa 285 Wrocław - Sobótka - Świdnica.
W sezonie zimowym znów polecimy z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka do Hurghady
27 października br. w siatce połączeń portu lotniczego Rzeszów-Jasionka ponownie pojawi się czarterowa trasa do Hurghady, jednego z najpopularniejszych egipskich kurortów.
We Wrocławiu powstaje nowa trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór [FILM + ZDJĘCIA]
Odwiedziliśmy budowę trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. TAT to największa inwestycja komunikacyjna miasta od 1949 r., kiedy wybudowana została linia tramwajowa na Leśnicę. To 6,8 kilometrów trasy autobusowo-tramwajowej, w tym dwa wiadukty: 160-metrowy nad torami kolejowymi i 22-metrowy nad ulicą Smolecką.
Ryanair uruchomi nowe połączenia lotnicze z Krakowa do Tuluzy i Poznania
Niskokosztowa irlandzka linia lotnicza Ryanair uruchomi w tegorocznym zimowym rozkładzie lotów nowe połączenia z Portu Lotniczego Kraków-Balice. Będą to loty do Tuluzy we Francji i do stolicy Wielkopolski – Poznania.
Warszawa Zachodnia – pociąg nad pociągiem, wiadukty zwiększą możliwości podróży [ZDJĘCIA]
Kilkusetmetrowe wiadukty kolejowe usprawnią podróże koleją w aglomeracji warszawskiej. Będzie bezpośrednie połączenie pociągiem z Radomia m.in. w stronę przystanków Warszawa Koło i Młynów na linii obwodowej. Projekt realizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w obszarze Warszawy Zachodniej, za ok. 2 mld zł netto, ubiega się o dofinansowanie ze środków unijnych POIiŚ.
W Krakowie trwa budowa hali serwisowej Kolei Małopolskich [ZDJĘCIA]
W Krakowie, w dzielnicy Krowodrza przy ul. Składowej trwa budowa hali serwisowej Koeli Małopolskich. W obiekcie obsługiwane będą pociągi własne i innych przewoźników. Wartość inwestycji wynosi blisko 92,4 mln zł.
REKLAMA