REKLAMA

Wiadomości o komunikacja publiczna

W czerwcu, po ponad 20 latach pojedziemy pociągiem z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy [ZDJĘCIA]
W czerwcu, po ponad 20 latach pojedziemy pociągiem z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy. Mieszkańcy Dolnego Śląska zyskają dodatkowy dostęp do kolei. Przygotowana jest trasa połączenia. Przystanki zapewnią wygodny dostęp do pociągów wszystkim podróżnym Inwestycję za 217 mln zł realizują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z udziałem środków unijnych z RPO Województwa Dolnośląskiego.
Wrocław otrzymał pieniądze z rządowego programu Polski Ład na budowę trasy tramwajowej na Jagodno
Stolica Dolnego Śląska otrzyma pieniądze z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych na budowę linii tramwajowej na Jagodno. Będzie to kwota 65 milionów złotych. Choć miasto nie porzuca planów budowy nowej trasy tramwajowej na to jedno z najszybciej rozbudowujących osiedli we Wrocławiu, na razie zrealizuje rozwiązanie tymczasowe – wybuduje trasę autobusową.
Trwa modernizacja przystanku kolejowego Kraków Zabłocie [FILM + ZDJĘCIA]
Przebudowany i zmodernizowany przystanek kolejowy Kraków Zabłocie będzie udogodnieniem dla mieszkańców tamtejszych nowych osiedli oraz turystów odwiedzających znajdujące się w tej okolicy Muzeum Fabryka Schindlera oraz Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.
Duży inwestor z Katowic kupił zabytkowy dworzec kolejowy Wrocław Nadodrze [ZDJĘCIA]
Nowym właścicielem zabytkowego dworca kolejowego Wrocław Nadodrze we Wrocławiu został duży i znany w Polsce inwestor z Katowic – DL Invest Group. Niszczejący, zaniedbany, drugi co do znaczenia we Wrocławiu (po Dworcu Głównym) dworzec kolejowy w stolicy Dolnego Śląska ma szansę odzyskać swój dawny blask.
Koleje Dolnośląskie, jako pierwszy przewoźnik w Polsce, uruchamiają wagony rowerowe
Koleje Dolnośląskie, jako pierwszy przewoźnik w Polsce, uruchamiają wagony rowerowe. Pierwszy skład na początku lipca wyjedzie na trasę z Wrocławia, przez Sobótkę do Świdnicy.
Jest porozumienie w sprawie budowy tunelu drogowego w ciągu ulicy Tysiąclecia pod stacją Warszawa Wschodnia
Jest porozumienie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy w sprawie budowy tunelu drogowego w ciągu ulicy Tysiąclecia pod stacją Warszawa Wschodnia. Przyjęte rozwiązanie to szansa na poprawę komunikacji w mieście.
Postępują prace przy przebudowie stacji Kraków Płaszów [ZDJĘCIA]
Wygodny dostęp do pociągów z nowych peronów, windy w przejściu podziemnym dodatkowy peron – tak zmienia się stacja Kraków Płaszów. Na drugiej pod względem wielkości stacji w mieście będą łatwe przesiadki między połączeniami dalekobieżnymi, regionalnymi oraz komunikacją miejską. Projekt PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. współfinansowany jest ze środków unijnych z instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Trwa przebudowa stacji kolejowej Kraków Bieżanów [FILM + ZDJĘCIA]
W Krakowie trwa przebudowa, stacji kolejowej Kraków Bieżanów. Inwestycja polega na odbudowie peronów, budowie tunelu podziemnego pomiędzy peronami, budowie wind, likwidacji kładki, remoncie torowisk i odbudowie infrastruktury towarzyszącej.
Ryanair uruchomi siedem nowych połączeń lotniczych z Wrocławia
Irlandzki przewoźnik lotniczy Ryanair, który świętuje dziesięciolecie istnienia swojej bazy w stolicy Dolnego Śląska, ogłosił w środę 4 maja nowy rozkład lotów z Portu Lotniczego Wrocław. Zaoferuje łącznie aż 38 połączeń, w tym siedem nowości w zbliżające się wakacje. Powiększy też swoją wrocławską bazę, a to oznacza także nowe miejsca pracy.
W Krakowie powstaje nowy przystanek kolejowy Złocień [FILM]
W ramach modernizacji średnicy kolejowej w Krakowie budowany jest nowy przystanek Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (SKA) o nazwie Kraków Złocień. Na stacji znajdą się dwa 200-metrowe perony, informacja pasażerska oraz lokale usługowe. Obok peronów planowane jest wybudowanie przystanków MPK oraz parkingu typu Park&Ride i Bike&Ride. Być może pojawi się również wypożyczalnia rowerów lub samochodów.
Trwają prace przy przebudowie dworca kolejowego Warszawa Zachodnia [ZDJĘCIA]
Trzy wiadukty kolejowe obok Warszawy Zachodniej zapewnią lepsze podróże koleją – bezpośrednie połączenie linii radomskiej z linią obwodową. Podróżni pociągów m.in. z Łodzi i Radomia mogą obserwować postęp prac. Projekt za ok. 2 mld zł netto ubiega się o dofinansowanie ze środków unijnych POIiŚ.
Trwa budowa przystanku kolejowego Łódź Śródmieście – jednego z trzech tunelowych [FILM + ZDJĘCIA]
Łódź Śródmieście to jeden z trzech przystanków, które ułatwią komunikację dzięki nowemu połączeniu między stacjami Łódź Fabryczna a Żabieniec i Kaliska. Budowane są ściany przystanku. Równocześnie postępują prace na przystankach Polesie i Koziny. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z udziałem środków unijnych POIiŚ zwiększy rolę kolei w komunikacji aglomeracyjnej i dalekobieżnej.
Zabytkowy budynek Dworca Nadodrze we Wrocławiu został sprzedany [ZDJĘCIA]
Jest szansa, że przyjdą lepsze czasy dla zabytkowego wrocławskiego Dworca Nadodrze i że ten kolejowy kompleks odzyska swoją dawny blask. Dotychczasowy właściciel obiektu – POLREGIO w poniedziałek 25 kwietnia sprzedały zabytkowy gmach dworca wraz z otaczającymi go budynkami.
Są pieniądze na uruchomienie Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu
Jest szansa, że po wielu latach powrócą pociągi na Dworzec Świebodzki we Wrocławiu. W środę 20 kwietnia został zaakceptowany i otrzymał dofinansowanie projekt zakładający m.in. odbudowę tego zabytkowego dworca położonego w samym centrum stolicy Dolnego Śląska.
We Wrocławiu postępują prace na budowie nowej trasy tramwajowej przez Popowice [FILM + ZDJĘCIA]
Trwa realizacja pierwszego etapu budowy nowej trasy tramwajowej wzdłuż ul. Popowickiej, Starogroblowej – Długiej (od ul. Milenijnej do Jagiełły) wraz z przebudową wiaduktu nad ul. Długą i utworzeniem zintegrowanego węzła tramwajowo-kolejowego Wrocław Popowice oraz zaprojektowaniem i wybudowaniem przystanku kolejowego Wrocław Szczepin. Widać już tory, wiaty przystankowe oraz lampy oświetleniowe. Zapraszamy do obejrzenia nowego FILMU j ZDJĘĆ z budowy.
Dwa projekty Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka rekomendowane do dofinansowania z UE [WIZUALIZACJE]
Ogromne wyróżnienie dla Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, które może dostać ponad 16,5 mln euro dotacji na ważne inwestycje infrastrukturalne. Komitet Koordynacyjny The Connecting Europe Facility for Transport (CEF-T) zatwierdził właśnie rekomendację Komisji Europejskiej na przyznanie dofinansowania dla wybranych projektów dotyczących mobilności wojskowej oraz infrastruktury paliw alternatywnych.
Norwegian ruszył z nowym połączeniem lotniczym na trasie Wrocław – Oslo-Gardermoen
Pierwszy samolot nowego przewoźnika wystartował z Portu Lotniczego Wrocław. Linie lotnicze Norwegian realizują już połączenia na trasie Wrocław – lotnisko Oslo-Gardermoen.
W weekendy po Wrocławiu będą jeździły wyłącznie niskopodłogowe tramwaje
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu zdecydowało się zamykać na weekendy zajezdnię nr 2 Ołbin. To właśnie ta zajezdnia dysponuje najstarszym taborem tramwajowym we Wrocławiu. Taka decyzja podjęta przez wrocławskie MPK oznacza, że w soboty i niedziele po stolicy Dolnego Śląska będą kursowały tylko nowoczesne i niskopodłogowe tramwaje.
Węgierski Wizz Air uruchomi trzy nowe połączenia lotnicze z Wrocławia
Oferta Portu Lotniczego we Wrocławiu wzbogaci się o trzy nowe połączenia lotnicze. Nisko-kosztowa, węgierska linia lotnicza Wizz Air ogłosiła właśnie nowe trasy ze stolicy Dolnego Śląska.
We Wrocławiu trwa budowa nowej trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór [FILM]
W stolicy Dolnego Śląska powstaje Trasa Autobusowo-Tramwajowa na Nowy Dwór (TAT). Jest to największa inwestycja komunikacyjna we Wrocławiu od 1949 r., kiedy wybudowana została linia tramwajowa na Leśnicę. To łącznie 6,8 kilometrów trasy autobusowo-tramwajowej, dwa wiadukty: 160-metrowy nad torami kolejowymi i 22-metrowy nad ulicą Smolecką.
REKLAMA