Prawie 150 mln zł na rozbudowę Magnolii. Inwestycja skończy się w kwietniu 2014

Prawie 150 mln zł na rozbudowę Magnolii. Inwestycja skończy się w kwietniu 2014

Wrocław
REKLAMA

Już wkrótce ruszy rozbudowa największego na Dolnym Śląsku centrum handlowego - właśnie podpisano opiewający na ponad 144 mln złotych kontrakt na tę inwestycję. Po przebudowie powierzchnia handlowa Magnolii zwiększy się o 20 tys. metrów kwadratowych. Rozbudowa ma zakończyć się w kwietniu 2014 roku.

O planach rozbudowy największego we Wrocławiu centrum handlowego pisaliśmy już we wrześniu.

W poniedziałek 17 grudnia spółka Erbud zawarła kontrakt na rozbudowę Magnolii z Kasama Investments, właścicielem centrum handlowego. Opiewa on na ponad 144 mln złotych i ma zostać zrealizowany do końca kwietnia 2014.

Inwestycja ma ruszyć na początku 2013 roku.

- Magnolia Park już teraz jest największym centrum handlowo-usługowo-rozrywkowym na Dolnym Śląsku, jednak nadal widzimy duży potencjał jego rozwoju ze względu na rosnącą popularność wśród odwiedzających oraz zainteresowanie potencjalnych nowych najemców. Zdecydowaliśmy się więc na realizację trzeciej fazy rozbudowy, w ramach której galeria zostanie powiększona o 20 000 mkw. dodatkowej powierzchni najmu - mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park.

Dzięki rozbudowie powierzchnia handlowa Magnolia Park wzrośnie do prawie 100 000 metrów kwadratowych.


- Chcemy zreorganizować strefę gastronomiczną, pozyskać marki dotychczas nieobecne we Wrocławiu oraz zaoferować nowe, ciekawe możliwości rozrywki. Mam nadzieję, że nowa część Magnolia Park będzie gotowa na wiosnę 2014 roku - dodaje Tomasz Waszkiewicz.

Obecnie łączna powierzchnia handlowa Magnolii wynosi niespełna 80 tys. mkw. Wśród najemców centrum znajduje się ponad 230 sklepów, kawiarni, restauracji i punktów usługowych. Centrum handlowe notuje ostatnio najlepsze od otwarcia w 2007 roku wyniki.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA