[Wrocław]  Targi ''Żyj i mieszkaj we Wrocławiu'' w Hali Stulecia

[Wrocław] Targi ''Żyj i mieszkaj we Wrocławiu'' w Hali Stulecia

REKLAMA

Prezentacja oferty instytucji kulturalnych, zabawy dla dzieci, stoiska wystawiennicze wrocławskich deweloperów czy treningi nordic walking dla aktywnych - to tylko część atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy wydarzenia ''Żyj i mieszkaj we Wrocławiu'', które odbędzie się 14-15 kwietnia w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej w kompleksie Hali Stulecia.

To już druga edycja tej imprezy. Głównym celem „Żyj i mieszkaj we Wrocławiu” jest prezentacja potencjału kulturalnego i gospodarczego Wrocławia oraz korzyści, jakie niesie ze sobą osiedlenie się w stolicy Dolnego Śląska.

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest wrocławski oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich, który w codziennej pracy działa zgodnie z hasłem Budujemy Wrocław i standardy branży deweloperskiej. Obecnie zrzesza on 11 podmiotów: Archicom, BRE.locum, Dach Bud, DOM.developer, Dom Development, Grupa PROFIT Development, INKOM, Osiedle Malownicze, Temar, Salwirak, Vantage Development.

Oprócz bogatej oferty domów i mieszkań, przygotowanej przez deweloperów, wrocławianie będą mogli zapoznać się z propozycjami banków i instytucji kredytowych. Swoje oferty przedstawią m.in. Bank PKO BP i Dom Kredytowy Notus. Na miejscu będzie można również  bezpłatnie skorzystać z porad prawnych i dowiedzieć się na przykład tego, jak powinna wyglądać prawidłowo skonstruowana umowa deweloperska.

Na pragnących wprowadzić zmiany we własnych czterech kątach czekają architekci i designerzy z firmy Kowalczuk Architekci, porad związanych z aranżacją ogrodu udzieli natomiast dr Elżbieta Szopińska z Uniwersytetu Przyrodniczego. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będą informować wrocławian o ofercie Programu Pomocy dla Rodzin Wielodzietnych "dwa plus trzy i jeszcze więcej”.

Osoby zainteresowane będą mogły wypełnić deklarację przystąpienia do programu, a także skorzystać z bezpłatnych porad psychologicznych, pedagogicznych, prawnych i socjalnych. Dwa dni wydarzenia „Żyj i mieszkaj we Wrocławiu” staną się także szansą obcowania ze sztuką przez duże „S”. Dzięki inicjatywie Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 „Dom dla Sztuki – Sztuka dla Domu” wrocławscy artyści zaprezentują swoje prace. Będą jednocześnie zachęcali wrocławian, by mieszkali nie tylko funkcjonalnie, ale i pięknie. Wystawione prace zostaną zlicytowane, a dochód z aukcji organizatorzy przekażą na budowę Przylądka Nadziei - nowej siedziby dla Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu.

Na tym nie koniec zagadnień kulturalnych - swoją ofertę podczas targów zaprezentują chociażby Opera Wrocławska czy Teatr Współczesny. Podobnie jak i w trakcie pierwszej edycji, nie zabraknie możliwości skorzystania z atrakcji na świeżym powietrzu - uczestnictwa w treningu nordic walking czy bezpłatnego wypożyczenia tandemu.

Dla miłośników piłki nożnej zostanie zorganizowany turniej FIFA 2012 na Play Station 3, nad przebiegiem którego czuwać będzie WKS Śląsk Wrocław. Dla najmłodszych odwiedzających imprezę „Żyj i mieszkaj we Wrocławiu” przygotowano między innymi grę plenerową czy warsztaty kids dizajn, w ramach których najmłodsi, z rzeczy codziennego użytku, wykonają interesującą zabawkę. Przez cały czas na stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej dzieci będą mogły wziąć udział w konkursach, zabawach ruchowych, a o każdej pełnej godzinie wysłuchać czytanych głośno bajek.

Więcej informacji na stronie www.budujemy.wroclaw.pl.

Autor: tm, inf. prasowa
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

W Warszawie otwarto największe centrum rozwoju technologii chmury Google w Europie
Google otwarło we wtorek, 26 października w Warszawie nowe biuro, które ma być największym...
We Wrocławiu trwa budowa Alei Wielkiej Wyspy i mostu Wschodniego [FILM + ZDJĘCIA]
We Wrocławiu trwa budowa jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w historii stolicy Dolnego Śl...
Wrocław dostanie ponad 107 mln zł dofinansowania na przebudowę ul. Pomorskiej i rewitalizację Wzgórza Partyzantów
Gmina Wrocław w ramach pierwszej edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład dl...
Już niebawem pojedziemy pełną szerokością trasy S3 na odcinku Lubin Północ - Polkowice Południe
Do końca bieżącego tygodnia udostępnimy kierowcom kolejnych 6 km drogi ekspresowej S3 od węzła Lubin...
Trwa przebudowa stacji kolejowej Kraków Płaszów [ZDJĘCIA]
Podróżni wygodniej wsiadają do pociągów z nowych peronów na stacji Kraków Płaszów. Do kierowania ruc...
Nowy przystanek Boguszów-Gorce Dzikowiec w woj. dolnośląskim zwiększy dostęp do kolei
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na budowę przystanku na trasie Boguszów-Gorce Wschód...
Niemiecki koncern Bayer zatrudni 400 specjalistów IT w Warszawie
Do 2022 roku niemiecki Bayer chce  zatrudnić 400 specjalistów w swoim warszawskim Digital Hubie...
Wrocław: Trwa rewitalizacja zabytkowego budynku farmacji na Starym Mieście. Powstanie w nim biurowiec [FILM + ZDJĘCIA]
Spółka Luni Sp. z o.o. rozpoczęła w sierpniu 2020 roku przebudowę budynku (wpisanego do gminnej ewid...
Wille Miejskie na Swojczycach – Działoszyńska od PROFIT Development
Wrocław to metropolia tętniąca życiem. Dobrzej jest jednak mieć tu swoje miejsce, w którym będzie mo...
W centrum Wrocławia powstaje 56-metrowy biurowiec MidPoint 71 [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Wrocławia, przy ulicy Powstańców Śląskich powstaje nowy biurowiec MidPoint 71. Budowa biur...