Targi ''Żyj i mieszkaj we Wrocławiu'' w Hali Stulecia

Targi ''Żyj i mieszkaj we Wrocławiu'' w Hali Stulecia

Wrocław
REKLAMA

Prezentacja oferty instytucji kulturalnych, zabawy dla dzieci, stoiska wystawiennicze wrocławskich deweloperów czy treningi nordic walking dla aktywnych - to tylko część atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy wydarzenia ''Żyj i mieszkaj we Wrocławiu'', które odbędzie się 14-15 kwietnia w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej w kompleksie Hali Stulecia.

To już druga edycja tej imprezy. Głównym celem „Żyj i mieszkaj we Wrocławiu” jest prezentacja potencjału kulturalnego i gospodarczego Wrocławia oraz korzyści, jakie niesie ze sobą osiedlenie się w stolicy Dolnego Śląska.

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest wrocławski oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich, który w codziennej pracy działa zgodnie z hasłem Budujemy Wrocław i standardy branży deweloperskiej. Obecnie zrzesza on 11 podmiotów: Archicom, BRE.locum, Dach Bud, DOM.developer, Dom Development, Grupa PROFIT Development, INKOM, Osiedle Malownicze, Temar, Salwirak, Vantage Development.

Oprócz bogatej oferty domów i mieszkań, przygotowanej przez deweloperów, wrocławianie będą mogli zapoznać się z propozycjami banków i instytucji kredytowych. Swoje oferty przedstawią m.in. Bank PKO BP i Dom Kredytowy Notus. Na miejscu będzie można również  bezpłatnie skorzystać z porad prawnych i dowiedzieć się na przykład tego, jak powinna wyglądać prawidłowo skonstruowana umowa deweloperska.

Na pragnących wprowadzić zmiany we własnych czterech kątach czekają architekci i designerzy z firmy Kowalczuk Architekci, porad związanych z aranżacją ogrodu udzieli natomiast dr Elżbieta Szopińska z Uniwersytetu Przyrodniczego. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będą informować wrocławian o ofercie Programu Pomocy dla Rodzin Wielodzietnych "dwa plus trzy i jeszcze więcej”.

Osoby zainteresowane będą mogły wypełnić deklarację przystąpienia do programu, a także skorzystać z bezpłatnych porad psychologicznych, pedagogicznych, prawnych i socjalnych. Dwa dni wydarzenia „Żyj i mieszkaj we Wrocławiu” staną się także szansą obcowania ze sztuką przez duże „S”. Dzięki inicjatywie Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 „Dom dla Sztuki – Sztuka dla Domu” wrocławscy artyści zaprezentują swoje prace. Będą jednocześnie zachęcali wrocławian, by mieszkali nie tylko funkcjonalnie, ale i pięknie. Wystawione prace zostaną zlicytowane, a dochód z aukcji organizatorzy przekażą na budowę Przylądka Nadziei - nowej siedziby dla Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu.

Na tym nie koniec zagadnień kulturalnych - swoją ofertę podczas targów zaprezentują chociażby Opera Wrocławska czy Teatr Współczesny. Podobnie jak i w trakcie pierwszej edycji, nie zabraknie możliwości skorzystania z atrakcji na świeżym powietrzu - uczestnictwa w treningu nordic walking czy bezpłatnego wypożyczenia tandemu.

Dla miłośników piłki nożnej zostanie zorganizowany turniej FIFA 2012 na Play Station 3, nad przebiegiem którego czuwać będzie WKS Śląsk Wrocław. Dla najmłodszych odwiedzających imprezę „Żyj i mieszkaj we Wrocławiu” przygotowano między innymi grę plenerową czy warsztaty kids dizajn, w ramach których najmłodsi, z rzeczy codziennego użytku, wykonają interesującą zabawkę. Przez cały czas na stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej dzieci będą mogły wziąć udział w konkursach, zabawach ruchowych, a o każdej pełnej godzinie wysłuchać czytanych głośno bajek.

Więcej informacji na stronie www.budujemy.wroclaw.pl.

REKLAMA
Autor: tm, inf. prasowa

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA