[Wrocław] Urzędnicy gotowi do przebudowy ulicy Purkyniego. Nową pojedziemy za 16 miesięcy

[Wrocław] Urzędnicy gotowi do przebudowy ulicy Purkyniego. Nową pojedziemy za 16 miesięcy

REKLAMA

Wiosną 2014 roku pojedziemy przebudowaną ulicą Purkyniego. Roboty ruszą najpewniej w czerwcu przyszłego roku, a po ich zakończeniu ulica stanie się drogą o uspokojonym ruchu z szerokimi chodnikami, ścieżkami rowerowymi i zatokami dla pojazdów.

W środę firma Skanska podpisała umowę na przebudowę 530 metrów ulicy Purkyniego. Droga będzie odnowiona od mostu Pokoju do skrzyżowania z ulicami Janickiego i Kraińskiego. Ulica od wielu lat jest w fatalnym stanie technicznym - są na niej jeszcze ślady przedwojennego torowiska tramwajowego. Urzędnicy chcą by została tak unowocześniona, aby wspólnie mogły poruszać się na niej samochody i rowery.

- Wraz z Purkyniego zmodernizowane zostaną również sąsiednie uliczki - Bernardyńska, Kossaka, Garncarska i fragment Frycza-Modrzewskiego - wylicza Mariusz Konecki, kierownik projektu ze spółki Wrocławskie Inwestycje. Przestrzeń przy Muzeum Narodowym oraz parku Słowackiego zostanie na nowo zagospodarowana.


Przed gmachem posadzone zostaną nowe żywopłoty i zieleń, staną też ławeczki. Muzeum będzie mogło to również prezentować swoje ekspozycje. Ale samochodu już tu nie zostawimy. Podobnie będzie przy wejściu do parku Słowackiego, gdzie wrocławianie i turyście będą mogli odpocząć na ławeczkach, a skwer zostanie wybrukowany. Łączny koszt przebudowy to 8 mln 330 tysięcy złotych.

- Poza wymianą nawierzchni jezdni i chodników, gdzie ułożone zostaną płyty, wymienione zostaną wszystkie instalacje podziemne - deszczowe, sanitarne i wodociągowe. Znikną stare szyny tramwajowe, a kostkę brukową zastąpi cichy asfalt - wylicza Dariusz Kotarski z firmy Skanska, która zajmie się wykonaniem inwestycji.

Autor: Jarosław Garbacz
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA