W sobotę będą naprawiać tory na Curie-Skłodowskiej. Uwaga na utrudnienia

W sobotę będą naprawiać tory na Curie-Skłodowskiej. Uwaga na utrudnienia

Wrocław
REKLAMA

Zaledwie jeden dzień potrwa pilna naprawa torowiska na ulicy Curie-Skłodowskiej. Szyny są tutaj w tak fatalnym stanie, że tramwaje nie mogą się mijać. Na prawdziwy remont poczekamy jednak do 2013 roku.

Podczas zaplanowanych na sobotę robót wymieniona zostanie podbudowa torowiska na dwóch odcinkach między ulicami Chałubińskiego a mostem Zwierzynieckim. To przynajmniej tymczasowo ma wzmocnić szyny i spowodować, że tramwaje znów będą mogły się tutaj mijać. Przypomnijmy, że takie ograniczenia wprowadzono w trosce o bezpieczeństwo pasażerów na początku lutego.

Weekendowy remont będzie jednak tylko prowizorką. Szyny i nawierzchnia, na której są ułożone wymagają bowiem gruntownej naprawy. Pierwotnie te prace zaplanowano na 2014, ale ze względu na wagę problemu urzędnicy przyspieszyli je o rok.
Urzędnicy informują o objazdach linii tramwajowych, w związku z planowanym remontem torowiska tramwajowego (dla kierunku do pętli Biskupin) na ulicy Curie-Skłodowskiej, na odcinku od placu Grunwaldzkiego do mostu Zwierzynieckiego.
REKLAMA
- Tramwaje linii 2, 4 i 10 kursujące do Biskupina będą kursowały z pominięciem przystanku "Kliniki" - od ronda Reagana pojadą objazdem przez most Szczytnicki, ulicę Różyckiego, Paderewskiego i Mickiewicza - informuje urząd miejski.
Natomiast tramwaje linii 1 kursujące do Biskupina od ulicy Piastowskiej pojadą przez ulicę Sienkiewicza, most Szczytnicki, ulicę Różyckiego, Paderewskiego i Mickiewicza z pominięciem przystanku "pl. Grunwaldzki" i "Kliniki". W kierunku przeciwnym tj. do centrum miasta i Marino trasa linii 1, 2, 4 i 10 pozostanie bez zmian.
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA