Zaniedbany teren po dworcu PKS przestanie straszyć. Będzie tam hotel

Zaniedbany teren po dworcu PKS przestanie straszyć. Będzie tam hotel

Wrocław
REKLAMA

U zbiegu ulic Małachowskiego i Dworcowej - tam, gdzie kiedyś był dworzec PKS, a od kilkunastu lat teren niszczeje, w końcu zaczęło się coś dziać. Ma tam powstać obiekt hotelowo-biurowy z parkingiem podziemnym, a także zielonym skwerem dla mieszkańców. Projekt przygotowuje pracownia Maćków, a inwestorem jest firma z kapitałem ukraińskim.

Hotel i biura o łącznej powierzchni około 20 tysięcy metrów kwadratowych powstaną na zaniedbanym placu Konstytucji 3 maja. Na razie trwa tam wycinka drzew i prace archeologiczne. Cała działka u zbiegu ul. Małachowskiego i Dworcowej ma blisko 5 tys. metrów kwadratowych.

Plac Konstytucji 3 maja dzieli się na dwie części. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, w większej, północno-wschodniej części mogą znaleźć się m.in. obiekty hotelowe, handlowe i usługowe, a także parking podziemny. Dom towarowy nie może mieć więcej niż 5-6 kondygnacji.

Z kolei w mniejszej, południowo-zachodniej części placu ma znaleźć się pełen zieleni skwer dla mieszkańców z ławkami i innymi elementami małej architektury.

Teren, na którym do połowy lat dziewięćdziesiątych działał dworzec PKS, wielokrotnie zmieniał właścicieli. Najpierw od Skarbu Państwa kupił go wrocławski biznesmen, później spółka z izraelskim kapitałem chciała tam wybudować 14-piętrowy wieżowiec, a ostatnio (w październiku ubiegłego roku) stał się własnością Wisher Enterprise sp. z o.o., zarejestrowanej w Warszawie.

Na jej czele stoi Iryna Todorashko, a kapitał zakładowy spółki to 5 tysięcy złotych. To polski filia ukraińskiej spółki, która ma na koncie budowę licznych galerii handlowych, centrów rozrywki czy aquaparku.

Projekt nowego budynku biurowo-hotelowego stworzy znana wrocławska pracownia projektowa Maćków. Wizualizacje obiektu mamy zobaczyć jesienią.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA