Oficjalne zakończenie stanu surowego zamkniętego apartamentowca Dune

Oficjalne zakończenie stanu surowego zamkniętego apartamentowca Dune

zachodniopomorskie
REKLAMA

To już ostatnie etapy budowy tego nowoczesnego apartamentowca. 19 października zakończono stan surowy zamknięty apartamentowca Dune. Pozostaje już tylko położenie fasady i wykończenie wnętrz. Budynek będzie gotowy na początku przyszłego roku.

 

Dune powstaje w Mielnie, przy samej plaży na wydmie w otoczeniu lasu sosnowego. To obecnie najlepsza i najbardziej prestiżowa lokalizacja na całym polskim  wybrzeżu.

 

W piątek, 19 października deweloper, firma Mielno Holding – Firmus Group oficjalnie zakończyła stan surowy zamknięty inwestycji z wpisem do dziennika budowy.

W ubiegłym tygodniu zakończyły się najtrudniejsze prace montażowe na najwyższej kondygnacji, gdzie znajdują się w większości przeszklone penthousy. – W odróżnieniu od okien rozwierno-uchylnych z niższych kondygnacji, okna na ostatniej kondygnacji są podnoszono-przesuwne i pomimo swoich dużych gabarytów muszą spełniać wysokie wymagania związane z  izolacją cieplną, wiatroszczelnością i antykorozyjnością. Wymiary największych skrzydeł podnoszono-przesuwnych dochodzą do 2 m szerokości przy 3 m wysokości i zapewniają panoramiczny widok na Morze Bałtyckie oraz plażę –  mówi Damian Kroc, project manager z Gleeds, firmy zarządzającej przebiegiem procesu budowlanego. Olbrzymie okna trafiły na ostatnie piętro przy pomocy specjalnego dźwigu. Prace wykonywane były z jak największą precyzją i dokładnością, ponieważ nad Bałtykiem o tej porze roku wieje silny wiatr.

 

Do ukończenia budynku pozostał jeszcze montaż elewacji, który już się rozpoczął, wstawienie drzwi wewnętrznych, a także wykończenia wnętrz i basenów. W budynku zamontowano już windy, a na zewnątrz trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu.

REKLAMA


Apartamentowiec Dune będzie miał dwa zewnętrzne baseny do dyspozycji mieszkańców, które połączone będą z tarasem widokowym prowadzącym do całorocznej kawiarni. Z kawiarni, której okna wychodzą na Morze Bałtyckie, będą mogli korzystać wszyscy plażowicze i turyści.

 

- Budowa Dune powoli dobiega końca. Z dnia na dzień zmiany są coraz bardziej widoczne, z czego jesteśmy naprawdę zadowoleni. Już niedługo będzie gotowy apartament pokazowy z pełnym umeblowaniem – mówi Cezary Kulesza, kierownik marketingu i sprzedaży w firmie Mielno Holding – Firmus Group.


- Wartość inwestycji wynosi ok. 52 mln zł, budynek będzie jednym z najbardziej luksusowych obiektów na Zachodnim Wybrzeżu. Ceny apartamentów wahają się od 9.500 do 15.000 zł za m kw. – wszystkie są wykończone pod klucz. Apartamenty w Dune to dwu-, trzypokojowe lokale o powierzchni ok. 50-60 m kw. Wszystkie lokale typu studio o powierzchni do 30 m kw. zostały już sprzedane. Natomiast cała inwestycja jest już sprzedana w blisko 70  proc.


Dla najbardziej wymagających klientów na ostatnim piętrze inwestycji zaplanowano najbardziej ekskluzywne apartamenty, ponad 100-metrowe penthousy. Ich designem zajęli się światowej sławy projektanci z włoskiej pracowni Matteo Nunziati. Penthousy mają duże, ok. 250-metrowe tarasy, na których właściciele mogą zaaranżować swoją prywatną strefę relaksu.

 

Mielno Holding – Firmus Group odda budynek w pełni wykończony, tak by klienci mogli od razu korzystać ze swoich apartamentów. Zostaną one luksusowo wyposażone, przewidziano m.in. szwedzkie, drewniane podłogi, hiszpańską terakotę i glazurę, armaturę i ceramikę marki Roca oraz sprzęt AGD niemieckiej firmy Bosch. Wysokiej jakości wykończenie znajduje się w cenie lokali.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA