W maju przebudowa mostu na DW-168

W maju przebudowa mostu na DW-168

zachodniopomorskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

W przetargu na rozbiórkę i budowę nowego mostu przez rzekę Radew w Rosowie w ciągu DW-168 zgłosiło się 11 podmiotów. Inwestycję za ponad 2,3 mln zł zrealizuje Przedsiębiorstwo Budowlano-Transportowe Arbet ze Stargardu Szczecińskiego.

 

Most w Rosnowie powstał w latach 60-tych ubiegłego wieku. Jest on nienormatywny pod względem nośności i szerokości, jest też mocno wyeksploatowany, więc zadecydowano o jego rozbiórce i budowie nowego obiektu. Poszerzenie mostu do 11 m poprawi warunki ruchu na drodze wojewódzkiej nr 168.

 

Nowa konstrukcja o długości ponad 24 m będzie zbudowana z prefabrykowanych belek strunobetonowych. Projekt przewiduje również wykonane elementów odwodnienia mostu i dojazdów do niego. Podczas prac budowlanych kierowcy skorzystają z objazdu po moście tymczasowym.

REKLAMA

 

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ogłosił też przetarg na likwidację ceglanego wiaduktu w Chomętowie. Obiekt o szerokości blisko 8,5 m i długości 16 m wzniesiono nad nieczynną obecnie linią kolejową. Likwidacja połączenia kolejowego sprawiła, że utrzymywanie obiektu i jego remonty straciły uzasadnienie ekonomiczne.

 

Zgodnie z projektem część elementów wiaduktu zostanie zdemontowana, a przestrzeń pod obiektem zasypana. ZZDW zaznacza, że w tym miejscu w czasie prac budowlanych nie przewiduje się zmiany organizacji ruchu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA