Powstający w samym sercu nowej, biznesowej dzielnicy Wrocławia budynek B Urban to doskonała propozycja dla osób, które chcą zainwestować kapitał w nieruchomości na wynajem. Topowa lokalizacja, projekt skrojony pod potrzeby przyszłych mieszkańców, wykończone i wyposażone lokale – to wszystko sprawia, że inwestor na brak zainteresowania ze strony najemców narzekać z pewnością nie będzie.
Rosnąca inflacja, rekordowo niskie stopy procentowe, a także niepewna sytuacja gospodarcza spowodowana globalną pandemią sprawiają, że inwestorzy, myślący o ochronie zgromadzonego kapitału, coraz chętniej spoglądają w kierunku nieruchomości. A biorąc pod uwagę, że ceny mieszkań wydają się być odporne na zawirowania rynkowe, trudno obecnie o atrakcyjniejszą formę zabezpieczenia oszczędności i instrument inwestycyjny o wyższej stopie zwrotu.
Na potwierdzenie faktu, że nieruchomości to jedna z najbezpieczniejszych form inwestycji, wystarczy przytoczyć ostatni raport branżowy renomowanej firmy JLL. Czytamy w nim, że pomimo drugiej, znacznie groźniejszej fali pandemii i recesji w gospodarce, wyniki rynku sprzedaży nowych mieszkań w IV kwartale 2020 r. okazały się lepsze od oczekiwań. Liczba mieszkań sprzedanych na sześciu największych rynkach w kraju w porównaniu z trzecim kwartałem wzrosła, a rok zamknął się wynikiem znacznie lepszym, niż można było to zakładać jeszcze na początku kwietnia.
Eksperci podkreślają, że na tle innych branż gospodarki sektor mieszkaniowy radzi sobie w tej wyjątkowo trudnej sytuacji doskonale. Jak czytamy w raporcie JLL, w rzeczywistości aktywność inwestycyjna w tzw. sektorze Living nawet wzrosła, ponieważ okazał się on jedną z najbardziej odpornych klas aktywów w branży nieruchomości. A to tylko potwierdza opinię o polskim rynku mieszkaniowym jako o stabilnym i bezpiecznym miejscu dla lokowania kapitału.
Inwestuj i zarabiaj
Inwestuj i zarabiaj
I to właśnie z myślą o osobach, które chcą zainwestować zgromadzony kapitał w nieruchomości, we Wrocławiu przy ulicy Jaworskiej 4 powstaje B Urban, czyli 13-kondygnacyjny budynek z lokalami pod wynajem. Funkcjonalne lokale zostaną przekazane nabywcom już wykończone, umeblowane i wyposażone w sprzęt AGD. Inwestor, kupując na własność samodzielny lokal użytkowy z księgą wieczystą i prowadząc najem we własnym zakresie lub powierzając najem i zarządzanie profesjonalnemu operatowi, ma także możliwość zwrotu VAT, amortyzacji lokalu w działalności gospodarczej na poziomie 2,5% w skali roku, ciesząc się jednocześnie wysoką rentownością najmu.
O atrakcyjności oferty B Urban świadczy nie tylko topowa lokalizacja pośród rosnących jak grzyby po deszczu nowych biurowców, do których chętnie wprowadzają się zarówno międzynarodowe korporacje (Capgemini, Dolby, IBM czy Nokia), jak i rodzime firmy czy start-upy (Techland, Ceneo), a także w bezpośrednim otoczeniu licznych szkół wyższych. Oprócz kawalerek i dwupokojowych mieszkań, w budynku znajdą się także dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców: wspólna pralnia, kawiarnia czy przestrzenie coworkingowe, a w zarządzaniu lokalem pomoże specjalna aplikacja na smartfony.
Inwestycja zaprojektowana z myślą o przyszłych najemcach
Inwestycja zaprojektowana z myślą o przyszłych najemcach
B Urban to także odpowiedź Inwestgrupy na zmieniające się trendy w mieszkalnictwie i ewolucję oczekiwań klientów. Z badań preferencji potencjalnych najemców, przeprowadzonych na zlecenie wrocławskiego dewelopera przez Instytut Badawczy Mands, wynika bowiem, że przy wyborze mieszkania najważniejsze są trzy kryteria: lokalizacja, cena i standard lokum.
W stolicy Dolnego Śląska najczęściej mieszkania wynajmują osoby młode, do 35 roku, które albo studiują, albo pracują (zazwyczaj w międzynarodowych korporacjach). Dla większości z nich – przy poszukiwaniu mieszkania – bliskość uczelni, pracy, jak i szerokiej oferty usługowo-handlowej ma kluczowe znaczenie. Millenialsi, bo to głównie oni są docelowymi najemcami B Urban, po mieście najchętniej poruszają się komunikacją miejską albo na rowerze, zdecydowanie rzadziej decydują się na własne auto. Dlatego ważna dla nich jest także infrastruktura transportowa, czyli dobry dostęp do MPK lub sieci tras rowerowych.
materiały inwestora
W samym sercu biznesowej dzielnicy
Wybierając lokalizację i projektując B Urban, deweloper wziął pod uwagę wszystkie aspekty, istotne dla potencjalnego najemcy. Dość powiedzieć, że w najbliższym otoczeniu inwestycji znajdziemy kilka uczelni wyższych (w tym m.in. Dolnośląską Szkołę Wyższą czy Wyższą Szkołę Bankową), a także liczne biurowce (Business Garden Wrocław, Millennium Towers, CU Office, Carbon Tower, Green Towers, Wojdyła Business Park czy West Forum).
Już teraz to bardzo dobrze skomunikowane miejsce (w sąsiedztwie zatrzymuje się kilka linii tramwajowych i kilkanaście autobusowych), a powstająca w bezpośredniej bliskości B Urban nowa trasa autobusowo-tramwajowa, która połączy Nowy Dwór z centrum Wrocławia, sprawi, że w zaledwie kilka minut będzie można dostać się do tętniącego życiem serca miasta. Przyszli najemcy mieszkań w B Urban nie będą musieli martwić się także o codzienne zakupy, bo w odległości krótkiego spaceru znajduje się Magnolia Park, czyli jedna z największych na Dolnym Śląsku galerii handlowych.
Jak wynika z przytoczonych już badań preferencji potencjalnych najemców, przeprowadzonych przez Mands, 92% mieszkańców kawalerek i 84% wynajmujących odpowiedziało, że oferta B Urban jest "bardzo interesująca" lub "raczej interesująca". Młodzi ludzie uznali, że za wynajem mieszkania w tym standardzie i lokalizacji są skłonni zapłacić do 1700 złotych. Wniosek jest prosty: inwestując w B Urban na brak zainteresowania potencjalnych najemców właściciel lokalu narzekać nie będzie.