Nieruchomość przy ulicy Kościuszki 35 w Żywcu

Budynek w centrum Żywca czeka na drugie życie. To świetne miejsce do inwestycji!

Artykuł sponsorowany

Orange Polska szuka kupca na budynek usługowy w centrum Żywca. Obiekt wyróżnia się świetną lokalizacją i bardzo atrakcyjną ceną, a województwo śląskie to znakomity region, by w nim zainwestować.

● Orange Polska sprzedaje atrakcyjną nieruchomość przy ulicy Tadeusza Kościuszki 35 w Żywcu. Obiekt o powierzchni użytkowej 1145 metrów kwadratowych jest do kupienia za 1,45 mln złotych.

● Nieruchomość wyróżnia się świetną lokalizacją w centrum miasta, nieopodal Starego Zamku, Park Zamkowego, Pałacu Habsburgów i Rynku. Blisko stąd jest też do stacji kolejowej i do dworca autobusowego.

● Województwo śląskie to znakomite miejsce do inwestycji - region ma silną gospodarkę, liczne zasoby naturalne i stawia na rozwój Przemysłu 4.0 oraz nowoczesnych usług biznesowych.

Nieruchomość przy ulicy Kościuszki 35 w Żywcu

Zainwestuj w usługi w centrum Żywca

Orange Polska szuka nowego właściciela nieruchomości przy ulicy Tadeusza Kościuszki 35 w Żywcu. Cena netto to 1 450 000 złotych. Więcej informacji o tej ofercie czeka na stronie internetowej Nieruchomości Orange.

Do sprzedaży jest prawo użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej zabudowanej o powierzchni 1207 metrów kwadratowych oraz prawo własności budynku techniczno-usługowego o powierzchni użytkowej 1145 metrów kwadratowych.

Budynek o dwóch, i częściowo trzech kondygnacjach nadziemnych oraz jednej podziemnej znajduje się na terenie przeznaczonym zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego pod zabudowę usługową.

Nieruchomość jest świetnie zlokalizowana w centralnej części Żywca. W pobliżu znajduje się Stary Zamek (80 metrów), Park Zamkowy (100 m), Pałac Habsburgów (250 m) i Rynek (300 m). Do stacji kolejowej Żywiec i do dworca autobusowego jest stąd 1,4 kilometra.

Nieruchomość przy ulicy Kościuszki 35 w Żywcu

Silna gospodarka, kapitał zagraniczny i największe polskie firmy

Województwo śląskie to drugi najsilniejszy gospodarczo region Polski. Zajmuje drugie miejsce w naszym kraju pod względem eksportu (11,1% krajowego eksportu w 2022 roku) i wytwarzania PKB (12,3%).

Na jego terenie swoje siedziby ma około 510 tysięcy podmiotów gospodarki narodowej. Województwo śląskie wyróżnia się także na rynku bezpośrednich inwestycji zagranicznych - 8,5% podmiotów z kapitałem zagranicznym w Polsce ma swoją siedzibę w tym regionie.

Mieści się tu też 27 z 200 największych polskich firm. To m.in. Tauron Polska Energia S.A. (sektor energetyczny), JSW (sektor górniczy), Farmacol (dystrybucja leków), Famur (przemysł elektromaszynowy) czy Mostostal Zabrze (budownictwo).

Nieruchomość przy ulicy Kościuszki 35 w Żywcu

Zasoby naturalne, przemysł 4.0 i nowoczesne usługi dla biznesu

Śląsk ma również liczne zasoby naturalne. To chociażby złoża cynku i ołowiu, pokłady metanu, gazu ziemnego, złoża margli, wapieni, kruszywa naturalnego oraz węgla kamiennego, a także wody lecznicze, termalne i mineralne.

W regionie, po przemianach gospodarczych, nastała tzw. epoka Przemysłu 4.0, opierającego się m.in. na wykwalifikowanych pracownikach, automatyzacji, cyfryzacji i najnowszych technologiach.

Wzrasta też rola sektora nowoczesnych usług dla biznesu. W branży tej, tylko w centralnej części regionu, zatrudnionych jest ponad 32 tys. pracowników w około 135 centrach usług biznesowych.

Podsumowując: województwo śląskie to region o zróżnicowanej, nowoczesnej strukturze gospodarczej, który koncentruje się na rozwoju wiedzy, technologii i innowacjach, nie zapominając jednocześnie o swojej przemysłowej tradycji.

Nieruchomość przy ulicy Kościuszki 35 w Żywcu