Globalna firma PwC z siedzibą w Londynie, stawia na swój dalszy rozwój w Lublinie. Firma planuje zatrudnić ponad 300 osób do końca 2025 roku. Zespół powiększa się o ekspertów w centrum kompetencyjnym PwC Financial Crime Unit (wspierającym klientów firmy z całego świata w przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu) oraz o ekspertów specjalizujących się w systemach CRM i Marketing Automation z teamu PwC CTech.
W Lublinie działają dwie spółki należące do PwC: PwC IT Services będące oddziałem spółki technologicznej PwC Polska i PwC Financial Crime Unit (FCU). Firma planuje zatrudnić ponad 300 osób do końca 2025 roku. Skala zatrudnienia w spółkach PwC w Lublinie wynosi już ponad 130 osób.
W FCU pracują zarówno osoby z Polski, jak i innych państw Unii Europejskiej oraz Indii, RPA czy USA. Ze względu na międzynarodowe środowisko oraz liczne projekty prowadzone dla klientów zagranicznych, dominującym językiem w zespole jest angielski. Dobra znajomość tego języka jest jednym z podstawowych wymogów dla kandydatów ubiegających się o pracę w centrum kompetencyjnym.
– Od początku istnienia naszego biura w Lublinie staramy się aktywnie współtworzyć lokalny ekosystem nowoczesnych usług biznesowych oraz usług IT. Stale rozwijamy nasz zespół. Praca analityka polega na aktywnym wyszukiwaniu i zabezpieczaniu informacji z różnych źródeł, prowadzeniu wnikliwych analiz złożonych zbiorów danych, wychwytywanie wzorców podejrzanych zachowań i innych sygnałów ostrzegawczych – mówi Maciej Dudkowski, menedżer PwC Polska, Financial Crime Unit, lider biura w Lublinie.
FCU ma wspierać klientów firmy z całego świata w przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.
Działające od 2012 r. w Polsce centrum kompetencyjne PwC Financial Crime Unit (FCU) specjalizuje się w zapobieganiu wprowadzania do legalnego obrotu środków pochodzących z nielegalnych źródeł oraz finansowania terroryzmu (Anti-Money Laundering, AML).
Polskie Financial Crime Unit jest największym tego typu zespołem PwC na świecie. Oferuje zarówno wsparcie operacyjne, jak i doradcze, współpracuje przy tym z innymi zespołami w globalnej sieci PwC.
W Lublinie rozwija się także dodatkowo zespół technologiczny PwC CTech. Liczy on obecnie 25 osób. Zatrudniamy zarówno absolwentów uczelni wyższych jak i doświadczonych ekspertów. Poza budowaniem społeczności Salesforce na projektach w Europie, rozwijamy także technologie Microsoft i Marketing Automation. Dominującym językiem w zespole jest angielski.
– Szybki wzrost liczby pracowników PwC pokazuje, że Lublin jest doskonałą lokalizacją dla firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, ze świetną kadrą naukową i kapitałem ludzkim. Decyzja PwC o zwiększeniu powierzchni biura w Lublinie to kolejny dowód na to, że nasze miasto jest przyjazne dla międzynarodowych korporacji i prężnie wzmacnia rozwój sektora nowoczesnych usług – dodaje Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
Działające od 2012 r. w Polsce, centrum kompetencyjne PwC Financial Crime Unit (FCU) specjalizuje się w zapobieganiu wprowadzania do legalnego obrotu środków pochodzących z nielegalnych źródeł oraz finansowania terroryzmu (Anti-Money Laundering, AML). Polskie Financial Crime Unit jest największym tego typu zespołem PwC na świecie, oferując zarówno wsparcie operacyjne, jak i doradcze, współpracując przy tym z innymi zespołami w globalnej sieci PwC. Obecnie we wszystkich biurach FCU w Polsce, tj. w Gdańsku, Lublinie i w Warszawie, zatrudnionych jest ponad 1300 osób.
– Lublin nas nie zawodzi. Udaje nam się zwiększyć nasz zespół o mocny team ekspertów. Szansa na osobisty rozwój, praca na międzynarodowych projektach plus dobra atmosfera i benefity to nasza autentyczna wartość dla nowych pracowników – mówi Bartłomiej Styrnik, partner PwC Polska, Financial Crime Unit.
Eksperci PwC FCU analizują ryzyko wykorzystania banków do prania pieniędzy i finansowania terroryzmu (procedury takie jak Know Your Client, KYC), badają również podejrzane transakcje (tzw. Transaction Monitoring), monitorują przestrzeganie sankcji nakładanych na banki przez międzynarodowe instytucje oraz identyfikują osoby narażone na ryzyko korupcji, w tym zajmujące eksponowane stanowiska polityczne. Zespół technologiczny FCU łączy ekspercką wiedzę z zakresu przeciwdziałania przestępstwom finansowym z rozwiązaniami technologicznymi, które umożliwiają zwiększenie efektywności prowadzonych działań.
O firmie PwC:
PwC ( PricewaterhouseCoopers) – globalna sieć przedsiębiorstw świadczących usługi księgowe, audytorskie i doradcze, utworzona w 1998 w wyniku połączenia Price Waterhouse oraz Coopers&Lybrand. Składa się z formalnie niezależnych przedsiębiorstw funkcjonujących w każdym państwie działania, które zrzeszone są w przedsiębiorstwie koordynującym PriceWaterhouseCoopers International Limited (PwCIL) z siedzibą w Londynie.
Należy do tak zwanej wielkiej czwórki przedsiębiorstw zajmujących się audytem (obok Deloitte, EY i KPMG).
W Polsce PwC posiada biura w 7 miastach oraz Financial Crime Unit w Gdańsku i Warszawie, dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu oraz oddział PwC IT Services w Lublinie. Polskie spółki PwC zatrudniają ponad 6000 osób, w tym niemal 2000 w zespołach technologicznych.