źródło: Materiały prasowe

Keywords Studios zwiększy zatrudnienie w Katowicach o kolejne 300 osób

Orzech
Międzynarodowa firma świadcząca usługi dla globalnej branży gier wideo Keywords Studios ogłosiło rozszerzenie swojej działalności w Katowicach. Firma zamierza do końca 2021 roku zatrudnić kolejne 300 osób.

Keywords Studios posiada swoje biuro w Katowicach od 2018 roku. Początkowo zatrudniało 200 pracowników w dziale PS (Player Support – dział wsparcia gracza). Firma stale się rozwija. Na przykład w ostatnim roku dzięki jednej z linii serwisowych FQA (dział testów funkcjonalnych) oraz działu zapewnienia lokalizacji (LQA – Localization Quality Assurance).
Aktualnie Keywords Studios zatrudnia w Katowicach już ponad 700 osób. Dzięki zatrudnieniu kolejnych 300, na koniec 2021 roku liczba ta przekroczy 1000.
Katowickie biuro zajmuje się usługami dla wydawców i deweloperów gier komputerowych. Pracownicy zajmują się testowaniem tłumaczenia gier, sprawdzaniem ich funkcjonalność a także zapewniając najwyższej jakości obsługę gracza. Keywords Studio zamierza teraz poszerzyć zespół w Katowicach o zespół wsparcia w tym HRIT i finansów.
– Mimo pandemii i trudności związanych z COVID-19, w 2020 roku nadal bardzo prężnie się rozwijaliśmy i tworzyliśmy nowe miejsca pracy z sukcesem przeprowadzając rekrutacje zdalne nowych pracowników. Planujemy dalszy rozwój i powiększenie naszego zespołu o kolejne 300 osób; naszym celem jest zatrudnienie w sumie 1000 osób do końca 2021 roku – Katarzyna Zaręba, dyrektor katowickiej siedziby Keywords Studios.
– Keywords to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Codziennie w naszym biurze pracujemy z osobami z całego świata, komunikujemy się w różnych językach, zatrudniamy ponad 40 narodowości. Działamy i współpracujemy razem, tak by każdy mógł zostawić po sobie coś pozytywnego. Nasze studio tworzą osoby pasjonujące się branżą gier, znające języki obce i mające predyspozycje do pracy w środowisku międzynarodowym. To zdolni ludzie z całego świata, pełni zapału, entuzjazmu i otwartości na drugiego człowieka – dodaje Katarzyna Zaręba.