O3 Business Campus w Krakowie z przedłużeniami i nowymi najmami na ponad 4 tys. mkw.

Orzech

O3 Business Campus w Krakowie pozostaje adresem wybieranym zarówno przez wieloletnich najemców, jak i nowe firmy poszukujące nowoczesnego środowiska pracy. Kompleks sfinalizował kolejne transakcje najmu obejmujące łącznie ponad 4 tys. mkw., potwierdzając, że dobrze zaprojektowane, wielofunkcyjne biuro pozostaje ważnym wsparciem dla rozwoju biznesu.

Największą z ostatnich umów najmu w krakowskim kompleksie należącym do EPP, jest przedłużenie współpracy z IAG GBS Poland, centrum usług wspólnych należącym do International Airlines Group, reprezentowanym przez Savills. Firma kontynuuje najem ponad 2,2 tys. mkw. powierzchni biurowej. Decyzję poprzedzono szczegółową analizą rynku, potrzeb i satysfakcji pracowników oraz oceną możliwości dostosowania aranżacji biura do obecnego modelu pracy.

Kompleks stał się także obiektem rosnącego zainteresowania wśród najemców odpowiadających na codzienne, pozapracowe potrzeby pracowników, w tym aktywnego stylu życia. XXS GYM, we współpracy z krakowskim zespołem doradców Walter Herz, wybrało O3 Business Campus na lokalizację swojego siódmego klubu fitness, wynajmując ponad 850 mkw. powierzchni.

– Decyzje najemców coraz częściej potwierdzają, że biuro musi pracować na biznes nie tylko metrażem, ale całym ekosystemem, który tworzy wokół firm i ich pracowników. W O3 Business Campus łączymy wysokiej klasy powierzchnię, dobrą lokalizację oraz usługi i rozwiązania wspierające codzienne życie ludzi. To sprawia, że kompleks jest atrakcyjny zarówno dla firm, które rozwijają się tu od lat, jak i dla nowych organizacji szukających miejsca przygotowanego na ich potrzeby – podkreśla Olga Adamek, Senior Leasing Manager w EPP.

Do grona najemców O3 Business Campus dołączyły również firmy z sektora technologii i IT: Kempower, dostawca rozwiązań szybkiego ładowania prądem stałym dla pojazdów elektrycznych, ulokuje się na 230 mkw. powierzchni. Archdesk, tworzący oprogramowanie do zarządzania projektami w branży budowlanej, zajmie ponad 360 mkw., natomiast Nayuqa, firma specjalizująca się w usługach z obszaru firmware, software i hardware development, wynajęła niemal 450 mkw.

O3 Business Campus oferuje blisko 57 tys. mkw. powierzchni w trzech budynkach klasy A. Położony przy ul. Opolskiej i al. 29 Listopada kompleks tworzy wielofunkcyjne środowisko pracy – z zapleczem usługowym (sklepem spożywczym, piekarnią, placówkami medycznymi, przedszkolem i żłobkiem), strefami dla rowerzystów, parkingami wyposażonymi w system rezerwacji miejsc oraz aplikacją EPP Connect wspierającą codzienne funkcjonowanie użytkowników.

Obiekt posiada certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Outstanding w obszarze Asset Performance oraz Excellent dla Management Performance, co potwierdza wysokie standardy zarządzania obiektem, efektywność operacyjną i odpowiedzialne podejście do zasobów.