Panattoni sprzedaje za 53 mln euro obiekt BTS w Stargardzie inwestorowi z Niemiec

Orzech

Panattoni, największy w Europie deweloper i inwestor kapitału na rynku nieruchomości przemysłowych oraz logistycznych, sprzedał obiekt BTS, zrealizowany w Stargardzie, z którego korzystać będzie firma TEDi. Budynek o powierzchni 87 000 mkw. został zakupiony za 53 mln euro przez niemieckiego inwestora z siedzibą w Dortmundzie.

Rynek zachodniopomorski jest jednym z pierwszych w kraju, który przekroczył milion mkw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej. Region korzysta z doskonałego położenia – m.in. z bliskości północno-zachodniej granicy oraz Portu Szczecin-Świnoujście który tylko w pierwszej połowie 2022 roku pozwolił obsłużyć 17,5 mln ton towarów, zwiększając zeszłoroczne wyniki. Po nowoczesną powierzchnię przemysłową w atrakcyjnej lokalizacji coraz chętniej sięgają inwestorzy, którzy wysokiej jakości nieruchomości znajdują w portfolio Panattoni.

Deweloper sfinalizował transakcję sprzedaży obiektu BTS, realizowanego w Stargardzie, z którego korzystać będzie firma TEDi – niemiecka sieć detaliczna obejmująca ponad 2700 sklepów w całej Europie. Obiekt o powierzchni 87 000 mkw. trafił w ręce niemieckiego inwestora. Firma zyskała świeżo ukończoną inwestycję, wyposażoną w szereg zrównoważonych rozwiązań, m.in. w zakresie energooszczędności, takich jak kompleksowe olicznikowanie czy pomiar mediów z podziałem na poszczególne instalacje, a także redukcji zużycia wody, na przykład dzięki wodooszczędnej armaturze sanitarnej.

– Sfinalizowana transakcja obiektu BTS potwierdza zarówno apetyt na "zielone" inwestycje, jak i ogromny potencjał drzemiący w regionie zachodniopomorskim, dostrzegany przez inwestorów. Stargard to to kluczowy ośrodek w regionie, który pozwala na sprawne dotarcie do rynków skandynawskich, a także licznych zachodnioeuropejskich, w tym Niemiec czy Holandii – mówi Dorota Jagodzińska, Managing Director z Panattoni.

Inwestycja zakupiona przez niemieckiego inwestora powstała 34 km od autostrady A6, stanowiącej kontynuację niemieckiej autostrady A11 i tworzącej z nią połączenie Szczecin-Berlin w ciągu międzynarodowego szlaku drogowego E28 biegnącego do krajów Europy Wschodniej. A6 jest też częścią drogi ekspresowej S3, która biegnie wzdłuż zachodniej granicy Polski od portów morskich Szczecin-Świnoujście do granicy z Czechami na południu. Trasa stanowi część międzynarodowego korytarza E65, łączącego Szwecję z Południem Europy. W niewielkiej odległości od Stargardu znajduje się też trasa S10 łącząca zespół portów morskich z aglomeracją warszawską (583 km). Niedaleko obiektu zlokalizowane jest także lotnisko Szczecin-Goleniów.