Setki nowych miejsc pracy. Kto inwestował w Łodzi w 2025 roku?

Orzech

Trwa dobra passa inwestycyjna Łodzi. Miasto położone w centralnej części naszego kraju, na skrzyżowaniu najważniejszych dróg, coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność na mapie inwestycji zagranicznych w Polsce. W 2025 roku obserwujemy nasilenie napływu kapitału z zagranicy, rozwój nowoczesnych sektorów i wzrost rynku pracy. Kilka dużych firm zdecydowało się ulokować swoje projekty w Łodzi lub w jej okolicach.

Przedstawiamy część inwestycji:

Rock Communication (Chiny) - sektor produkcyjny

Chińska grupa ZTT/ Rock Communication uruchomiła w Łodzi zakład produkcji kabli/światłowodów - pierwszą inwestycję grupy w Europie, zlokalizowaną w parku logistyczno-przemysłowym (P3 Łódź City III). Inwestycja miała na celu szybkie uruchomienie produkcji i wykorzystanie lokalnej siły roboczej.

Więcej informacji

Rococo (Japonia) — sektor IT/nowe technologie

Japoński koncern Rococo, światowy lider w dziedzinie cyfrowych innowacji, otworzył w Łodzi oddział skoncentrowany na badaniach i rozwoju (m.in. rozwiązania do analizy obrazu/SI). Firma utworzyła kolejne pożądane miejsca pracy w obszarze AI, data science i pokrewnych technologii.

Nowy oddział firmy skupi się na badaniach i rozwoju technologii silników rozpoznawania twarzy, tworzeniu produktów opartych na analizie obrazu oraz testowaniu i promowaniu tych rozwiązań na rynkach europejskich.

De Heus (Holandia) - sektor logistyczny (centrum logistyczne dla producenta pasz)

Holenderski producent pasz De Heus wynajął nowoczesną powierzchnię magazynowo-biurową w obiektach klasy A w Łodzi (GLP Łódź III) - inwestycja wpisuje się w rozwój infrastruktury logistycznej i dystrybucyjnej w mieście.

Więcej informacji

Cyclops (Belgia) - konsulting i centrum zarządzania dla produkcji

Cyclops (Cyclops Company) prowadzi działalność w Polsce i ma oddział w Łodzi, którego praca koncentruje się na centrum zarządzaniu projektami inwestycyjnymi.

Ericsson (Szwecja)

Firma intensywnie rozwija swoje centrum R&D w Łodzi, prowadząc szeroką rekrutację w związku z realizacją międzynarodowego projektu telekomunikacyjnego Global Network Program. W oddziale w Łodzi pracuje obecnie 800 osób, a zespół wkrótce zostanie powiększony.

Najwięcej miejsc czeka na programistów i testerów, zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych.

Więcej informacji

Barry Callebaut (Belgia/Szwajcaria)

Potentat produkcyjny umacnia swoją pozycję w sektorze usług biznesowych, tworząc 300 nowych miejsc pracy w ramach rozbudowy łódzkiego centrum GBS. To największa tegoroczna inwestycja w sektorze BSS w Łodzi.

Więcej informacji

ZREW Transformatory (Szwajcaria)

Firma uruchomiła budowę nowej fabryki transformatorów na Nowym Józefowie w Łodzi. Projekt ten wiąże się z powstaniem ok. 200 nowych etatów i dalszym umacnianiem pozycji firmy jako ważnego centrum produkcyjnego.

Inwestycja o wartości 25 milionów franków szwajcarskich (ok. 115 mln zł) stanowi kamień milowy dla segmentu transformatorów energetycznych i pozwoli na podwojenie mocy produkcyjnych firmy

Więcej informacji

Bonprix (Niemcy)

Firma przygotowuje się do relokacji swojej siedziby w Łodzi do biurowca Nowa Fabryczna. Przeprowadzka została zaplanowana na pierwszy kwartał 2026 roku i stanowi kolejny etap w rozwoju firmy w regionie.

bonprix jest międzynarodową firmą modową, działającą w formule e-commerce, obsługującą około 10 milionów klientów rocznie w 16 krajach. Zróżnicowana oferta produktowa bonprix obejmuje odzież i akcesoria damskie, asortyment dla mężczyzn i dzieci, a także wybrane produkty do domu i mieszkania.

W Polsce bonprix Sp. z o.o zatrudnia specjalistów w różnorodnych obszarach – od rozwoju produktu i e-commerce, przez marketing i obsługę klienta, po księgowość i IT. Nowe biuro bonprix w Łodzi będzie pełniło rolę ważnego centrum operacyjnego i będzie wspierać dalszy rozwój firmy na rynku polskim i zagranicznym.

Więcej informacji

Infosys (Indie)

Infosys działający w obszarze BPO, zdobył w 2025 roku dziewięciu nowych klientów i sukcesywnie zwiększa zatrudnienie, wzmacniając rolę oddziału w Łodzi jako jednego z kluczowych centrów operacyjnych firmy.

Infosys Poland stale poszukuje osób zarówno z doświadczeniem, jak i tych, które dopiero zaczynają rozwijać swoje umiejętności zawodowe. Aktualnie szczególnie cenione są osoby z biegłą znajomością języków obcych oraz doświadczeniem lub zainteresowaniem w finansach, księgowości, szeroko rozumianym HR oraz zarządzaniu łańcuchem dostaw.

Media Expert (Polska)

Media Expert rozpoczął budowę dwóch dużych obiektów magazynowo-logistycznych na Chocianowicach o łącznej powierzchni 208 tys. mkw. Inwestycja ta pozwoli na stworzenie około 300 nowych miejsc pracy i znacząco zwiększy możliwości operacyjne firmy w regionie.

Inwestycja o wartości 500 mln zł będzie docelowo jednym z największych obiektów magazynowych w kraju. Z nowego centrum dystrybucyjnego będzie obsługiwana zarówno sieć sprzedaży stacjonarnej, jak i kanał e-commerce Media Expert.

Więcej informacji

DSV (Dania)

DSV rozpoczęło realizację inwestycji polegającej na budowie nowoczesnego centrum logistycznego w Łodzi o powierzchni 24 tys. mkw. Obiekt będzie łączył funkcje magazynowe oraz rolę superhubu dla drobnicowego transportu drogowego, wzmacniając sieć operacyjną firmy w Polsce.

Tym samym zwiększy się rola Łodzi jako kluczowego węzła logistycznego dla transportu drogowego, przez który będą przechodziły przesyłki do odbiorców z całej Europy. W ramach inwestycji powstanie także nowoczesny magazyn multikliencki wyposażony w najnowsze technologie prośrodowiskowe.

Więcej informacji

Rossmann (Niemcy)

Rossmann świętował w 2025 roku otwarcie swojej jubileuszowej, 2000. placówki – właśnie w Łodzi. Firma kontynuuje rekrutację i rozwija Akademię Drogistów, tworzoną we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, by reaktywować w Polsce zawód drogisty.

Źródło: lodz.pl / Investmap.pl