Amerykański producent rozwiązań dla branży biofarmaceutycznej ILC Dover wybuduje w Gliwicach zakład produkcyjny

Orzech

Kolejna zagraniczna inwestycja w Gliwicach. Amerykański producent rozwiązań dla branży biofarmaceutycznej ILC Dover zbuduje w Gliwicach zakład produkcyjny. Zainwestuje do 2025 roku ponad 12 mln dolarów i utworzy w tym mieście 100 nowych miejsc pracy.

Inwestycja amerykańskiego inwestora zrealizowana zostanie na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W ramach projektu inwestycyjnego ILC Dover w Gliwicach wybudowany zostanie od podstaw nowoczesny zakład produkcyjny. Jest to już 40 decyzja o wsparciu dla przedsiębiorstw wydana w bieżącym roku przez Katowicką SSE. Dzięki niej w ramach działającej od 2018 roku Polskiej Strefy Inwestycji firmy uzyskują zwolnienie z podatku CIT i PIT do nawet 50 procent na okres 12 lub 15 lat.

– ILC Dover to kolejna globalna firma, która wybrała KSSE jako miejsce na swój nowy projekt. Cieszymy się z tego tym bardziej, iż jest to inwestycja w tak istotnej gałęzi gospodarki, jaką jest biofarmaceutyka – informuje mówi dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Jak podkreślają przedstawiciele ILC Dover, najnowsza inwestycja firmy w Polsce związana jest z koniecznością zapewnienia nowych mocy produkcyjnych oraz lepszego dotarcia do klientów w Europie i w regionie Azji i Pacyfiku. Nowy zakład produkcyjny w Gliwicach ma zostać uruchomiony na początku 2023 roku.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani rozszerzeniem naszej globalnej obecności w Polsce dzięki nowemu zakładowi produkcyjnemu, który będzie w stanie lepiej obsługiwać rosnącą bazę naszych klientów w Europie oraz regionie Azji i Pacyfiku – mówi Corey Walker, dyrektor generalny ILC Dover.

– Dostarczanie krytycznych rozwiązań wiodącym światowym klientom w dziedzinie nauk przyrodniczych pozostaje najwyższym priorytetem, dlatego nasze strategiczne inwestycje koncentrują się na sposobach poprawy i optymalizacji ich procesów wytwórczych – dodał

Zakład w Gliwicach ma produkować zaawansowane technologicznie, jednorazowe opakowania i materiały izolujące do przechowywania oraz transferu proszków i płynów farmaceutycznych.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje zasięgiem woj. śląskie i sześć powiatów woj. opolskiego. Obecnie w istniejącej od 25 lat Strefie działa ponad 540 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały ok. 42 mld zł i utworzyły 90 tys. miejsc pracy.