Polska firma APS Energia rozbudowuje Dział Trakcji i Transportu i otwiera Biuro R&D w Bydgoszczy. Zespół inżynierów będzie projektował nowe rozwiązania m.in. dla tramwajów, wagonów metra, elektrycznych zespołów trakcyjnych, lokomotyw i wagonów.
– „Koncentrujemy się na rozwoju jednego z naszych strategicznych kierunków biznesowych, a wzmocnienie zespołu R&D o kolejnych, doświadczonych inżynierów to krok w osiągnięciu tego celu. Budowanie centrum kompetencyjnego pozwoli nam na szybsze opracowanie zaawansowanych technologicznie urządzeń, na które czeka rynek trakcji i transportu w kraju i za granicą”. – mówi Piotr Szewczyk, Prezes Zarządu APS Energia.
–„Od początku naszej działalności w tej branży, czyli ponad 10 lat, stawialiśmy na jakość i niezawodność i taką samą dewizą kierujemy się dzisiaj, co doceniają nasi partnerzy biznesowi. Nie byłoby to jednak możliwe bez wykwalifikowanej kadry, dlatego od początku inwestujemy w najlepszych inżynierów” – dodaje.
Dyrektorem oddziału R&D w Bydgoszczy jest Marcin Urbański, inżynier z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu, modernizacji i budowie pojazdów szynowych.
Biuro Badań i Rozwoju będzie prowadziło prace rozwojowe związane z projektowaniem układów zasilania pokładowego, ładowarek baterii, napędów elektrycznych pojazdów szynowych.
Zespół skoncentruje się w szczególności na falownikach i przetwornicach trakcyjnych, szafach i rozdzielniach niskiego i wysokiego napięcia, pulpitach sterowniczych oraz na rozwoju oprogramowania sterowniczego i diagnostycznego. Zadaniem zespołu będzie też tworzenie dokumentacji technicznej.
Biuro funkcjonuje od 2 stycznia 2025 roku.
O firmie:
APS ENERGIA SA, założona w 1995 roku, jest Spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Projektuje i produkuje systemy zasilania gwarantowanego dla energetyki, w tym jądrowej, trakcji i transportu, nafty i gazu, odnawialnych źródeł energii, medycyny, telekomunikacji, przemysłu obronnego i innych gałęzi przemysłu.
Od początku istnienia firma związana jest z uczelniami technicznymi i współpracuje z ośrodkami badawczymi w Polsce i UE, dzięki czemu zatrudnia najlepszych absolwentów uczelni.
APS Energia posiada dział badawczo-rozwojowy o innowacyjnym podejściu i projektuje indywidualne rozwiązania o najlepszych parametrach dostępnych na rynku.
Produkcja odbywa się w trzech zakładach, a urządzenia dostarczane są na cały świat. Spółki zależne Grupy APS Energia znajdują się m. in. w Polsce, Czechach, Kazachstanie, Azerbejdżanie, Turcji i Ukrainie.