BorgWarner rozbudowuje zakład w Błoniu pod Warszawą w celu produkcji komponentów dla pojazdów elektrycznych

Orzech

Zakład zlokalizowany w Błoniu w województwie mazowieckim, w powiecie warszawskim zachodnim ma zostać znacznie rozbudowany w celu zwiększenia mocy produkcyjnych. Rozbudowa spowoduje powstanie atrakcyjnych miejsc pracy dla ekspertów z dziedziny elektryfikacji.

Firma BorgWarner Mobility Poland otrzymała wsparcie publiczne od Specjalnej Strefy Ekonomicznej TAX na rozbudowę swojego zakładu w Błoniu. Istniejący zakład zostanie powiększony o 15 000 metrów kwadratowych, aby umożliwić produkcję komponentów, w tym wysokowydajnych falowników, przetworników DC-DC i systemów zarządzania baterią.

Rozbudowa ma zostać zakończona do końca 2023 roku.

– W związku z rosnącą popularnością procesu elektryfikacji pojazdów, wzrasta globalne zapotrzebowanie na układy energoelektroniczne. Dlatego z przyjemnością przekazujemy tę wiadomość dotyczącą naszej lokalizacji w Błoniu – podkreśla Paweł Tetela, Kierownik zakładu, BorgWarner Mobility Poland.

– W ciągu najbliższych pięciu lat spodziewamy się zwiększyć nasze zdolności produkcyjne w zakresie elektryfikacji i znacznie poszerzyć grono pracowników. Począwszy od 2023 roku, komponenty do pojazdów elektrycznych produkowane w Błoniu będą montowane w wielu samochodach klasy premium największych producentów motoryzacyjnych – dodaje.

Na inwestycje w rozbudowanym zakładzie w latach 2022 – 2024 zostanie przeznaczona kwota w wysokości 380 mln złotych. Wraz ze zwiększeniem mocy produkcyjnych, firma BorgWarner oferuje atrakcyjne możliwości zatrudnienia dla specjalistów, którzy chcą współpracować w innowacyjnym środowisku, opracowując zaawansowane technologie, takie jak falowniki 800 woltowe z węglika krzemu.

Te możliwości są dostępne dla inżynierów procesu, inżynierów produktu, inżynierów testu, inżynierów jakości i ekspertów wdrażających.

BorgWarner jest e w dziedzinie transformacji produktów, wprowadzającym na rynek innowacje w dziedzinie mobilności.