źródło: Materiały inwestora

Budowa HB 1820 we Wrocławiu rozpoczęta

Kajtman
17 marca odbyło się symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod apartamentowiec HB 1820 na Przedmieściu Oławskim. Realizuje ją deweloper z międzynarodowej grupy Eiffage, która mocno stawia na Wrocław.
Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego to oficjalne rozpoczęcie prac budowlanych. Przy ul. Haukego-Bosaka 18 i 20 wznoszony jest 7-piętrowy budynek mieszkalny z reprezentacyjnym lobby z recepcją oraz garażem. Deweloperem inwestycji HB1820 jest Eiffage Immobilier Polska (EIP), a jej wykonawcą Eiffage Polska Budownictwo (EPB). Grupa Eiffage jest we Wrocławiu dobrze znana, chociażby z wykonania kompleksu OVO i apartamentowca Thespian. Jako deweloper dopiero rozpoczyna działalność w mieście, z którym wiąże ambitne plany.
HB1820 to druga, po Atmo na Kępie Mieszczańskiej, inwestycja realizowana przez EIP w stolicy Dolnego Śląska. – Wrocław to jeden z najważniejszych punktów naszej strategii rozwoju w Polsce – powiedział na uroczystości Tymon Nowosielski, prezes zarządu Eiffage Immobilier Polska. – Będziemy tu realizować projekty wpisujące się w bieżące trendy oraz dostosowane do aktualnych potrzeb i preferencji osób potrzebujących mieszkań. Jednocześnie pod pewnymi względami będą one ponadczasowe. HB1820 to idealny przykład takiego projektu, z pogranicza aktualności i ponadczasowości. Łączy on w sobie najlepszą architekturę z nowoczesnym budownictwem i stylistyką – dodaje. 
Obie firmy, Eiffage Immobilier Polska i Eiffage Polska Budownictwo, wchodzą w skład tej samej międzynarodowej grupy budowlanej – Eiffage. Jej model działania opiera się na ścisłej współpracy pomiędzy deweloperem a generalnym wykonawcą. – Od ponad 30 lat Eiffage Polska Budownictwo wspiera swoją wiedzą i kompetencjami wielu inwestorów. Na koncie mamy realizację ponad 700 obiektów, również we Wrocławiu. Wraz z rozwojem grupy Eiffage w Polsce, rozwijamy też kolejne, własne inwestycje pod marką Eiffage. Taka synergia branż przynosi ogromne korzyści, o czym już wkrótce przekonają się kolejni mieszkańcy, tym razem we wrocławskim HB 1820 – powiedział Denis Mathern, prezes zarządu Eiffage Polska Budownictwo, który także wziął udział w środowej uroczystości. 

Ogródki, architektura, różnorodność

Projekt HB1820 to pod wieloma względami wyjątkowa inwestycja. Pierwszym atutem są prywatne ogródki. Już sama ich obecność jest czymś niezwykłym, biorąc pod uwagę fakt, że budynek wznoszony jest w centrum miasta, wśród ciasnej zabudowy. Dodatkowo zostały one zaprojektowane i rozmieszczone w nietypowy sposób – w układzie tarasowym na pierwszym piętrze. Dzięki umieszczeniu ich powyżej parteru będą cechowały się większą prywatnością. – Uznaliśmy, że ogródków nie może zabraknąć, ponieważ ostatnie miesiące mocno pokazały nam, jak ważny jest dostęp do własnego kawałka zieleni. Klienci chcą mieszkań z ogródkami, balkonami i tarasami, bez względu na lokalizację. Trzeba było tylko znaleźć sposób na włączenie ogródków do projektu realizowanego w środku miasta – wyjaśnia Sebastian Bieńkowski, dyrektor ds. projektów Eiffage Immobilier Polska.
Atut numer dwa to architektura. Elegancka bryła charakteryzuje się wyważoną i prostą formą, dzięki czemu budynek będzie pasował do historycznej zabudowy Przedmieścia Oławskiego. Elewacje w stonowanych kolorach zostały ozdobione subtelnymi detalami. Elewacja frontowa będzie częściowo podświetlona i pokryta roślinnością, co równocześnie podnosi jej walory estetyczne oraz wprowadza aspekt ekologiczny. Projekt powstał w lokalnej pracowni Panda Studio.
Trzecim atutem jest zróżnicowana struktura i efektywne wykorzystanie powierzchni mieszkalnej. W budynku zaprojektowano 96 mieszkań o układach od 1 do 4 pokoi i wielkości od 26 do 100 mkw. Będą one wyposażone w duże okna, które zapewnią optymalne oświetlenie wnętrz i komfortowe wyciszenie. Dużą zaletą będzie możliwość zamontowania klimatyzacji we wszystkich apartamentach. Do każdego przypisane jest co najmniej jedno miejsce parkingowe na dwupoziomowym parkingu.
Kompilacja wyjątkowych cech projektu, w połączeniu z jego położeniem i kameralnym charakterem sprawia, że mieszkania sprzedają się w szybkim tempie. Już ponad 30 proc. lokali znalazło swoich właścicieli.
Budowa HB 1820 na Przedmieściu Oławskim potrwa do końca 2022 roku.
Źródło: materiały prasowe