Francuska Nemera rozbudowuje fabrykę w Szczecinie [ZDJĘCIA]

Orzech

Nemera, światowy lider w wytwarzaniu urządzeń do podawania leków, rozbudowuje swój zakład w Szczecinie. W ramach inwestycji powstają kolejne dwie nowoczesne hale. Dzięki nim zwiększą się moce produkcyjne firmy, a co za tym idzie pojawią się kolejne atrakcyjne miejsca pracy.

Pierwsza hala produkcyjna firmy Nemera o pow. 10 tys mkw. powstała niecałe dwa lata temu. Uruchomiono ją w Szczecinie przy ul. Tytanowej 3. Została zaprojektowana zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego rozwoju i posiada certyfikat BREEAM. Cała infrastruktura fabryki oparta została na nowoczesnych rozwiązaniach, materiałach i maszynach najlepszych marek na świecie. W związku z dynamicznym rozwojem firmy, podjęto decyzję o rozbudowie zakładu w Szczecinie o kolejne dwie hale.

Zakład Nemera Szczecin. Najnowocześniejszy obiekt w Polsce

Nowa inwestycja firmy Nemera obejmuje budowę dwóch nowych hal o łącznej powierzchni ok 7,5 tys. metrów kwadratowych. Dodatkowo zostanie przygotowany teren o powierzchni 7 tys mkw. – z myślą o kolejnej ekspansji.

– Nowy projekt stanowi kamień milowy w naszym nieustannym zaangażowaniu w dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań w zakresie urządzeń do podawania leków. Wszystko zgodnie z naszą misją, którą jest stawianie pacjentów na pierwszym miejscu. Rozwój oznacza również, że Nemera Szczecin znacznie zwiększa swoje działania rekrutacyjne, tworząc nowe stanowiska pracy w różnych działach – mówi Remigiusz Podcaba, dyrektor Nemera Szczecin.

Nowe obiekty są zaprojektowane z wykorzystaniem przyjaznych dla środowiska rozwiązań w celu zmniejszenia śladu węglowego. Łączą w sobie innowacyjność i zrównoważony rozwój.

– Decyzja firmy Nemera o rozbudowie swojej fabryki, to świetna wiadomość dla Szczecina. To również ważny sygnał, który idzie w świat, że nasze miasto jest przyjaznym miejscem na lokowanie biznesu. Gratulujemy firmie Nemera dynamicznego rozwoju, cieszymy się z kolejnych miejsc pracy dla młodych, dobrze wykształconych ludzi, przede wszystkim absolwentów szczecińskich szkół – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Nowe możliwości rozwoju zawodowego dla mieszkańców regionu i nie tylko

Aktualnie Nemera zatrudnia w Szczecinie 260 osób. Do 2027 roku liczba ta ma wzrosnąć przynajmniej o kolejne 350 nowych stanowisk. Rekrutacja będzie obejmowała specjalistów w zakresie produkcji, formowania wtryskowego, inżynierii, automatyki itd.

– Nasz projekt to świetna okazja dla specjalistów kierunków technicznych. Aktywnie poszukujemy wysoko wykwalifikowanych pracowników z różnych obszarów, którzy dołączą do naszego zespołu. Jesteśmy otwarci na kandydatów zarówno z naszego regionu, jak i z całej Polski. Oferujemy pełne wsparcie dla tych, którzy myślą o relokacji i chcieliby zasilić nasze szeregi – dodaje Remigiusz Podcaba.

Zakończenie budowy nowych hal produkcyjnych zaplanowano na połowę przyszłego roku.

ZDJĘCIA:

Typ nieznany: feed

O inwestorze:

Francuska Grupa Nemera jest wiodącym na świecie dostawcą rozwiązań w zakresie urządzeń do podawania leków. Misją firmy jest stawianie pacjentów na pierwszym miejscu, co z kolei inspiruje do projektowania i produkowania urządzeń, które maksymalizują skuteczność leczenia. Oferuje produkty i usługi w dziedzinie podawania leków drogą dospojówkową, donosową, wziewną, na skórę, przezskórną i pozajelitową.

Dzięki decyzji o rozbudowie zakładu w Szczecnie, firma Nemera umacnia swoją wiodącą pozycję na rynku leków GLP-1, wspierając globalne wysiłki na rzecz rozwiązania rosnącego problemu otyłości.

W 2022 r. u ponad miliarda ludzi na całym świecie stwierdzono otyłość, w tym u 879 milionów dorosłych i 159 milionów dzieci. W związku z tym jest pilna potrzeba skutecznych metod leczenia. Urządzenia produkowane w szczecińskim zakładzie Nemera są używane zarówno w terapiach GLP1, jak i insulinowych. W ten sposób Nemera potwierdza swoje zaangażowanie w rozwój opieki nad pacjentami z otyłością i cukrzycą poprzez dostarczanie najwyższej jakości, innowacyjnych rozwiązań w zakresie urządzeń do podawania leków, które przyczyniają się do poprawy życia pacjentów.

Źródło: UM Szczecin