Globalny inwestor kupił duże centrum logistyczne w woj. śląskim

Orzech

Kolejna wielka transakcja na rynku magazynowym w Polsce. Tym razem w województwie śląskim. Invesco Real Estate, globalna firma inwestująca w nieruchomości, należąca do Invesco Ltd., sfinalizowała zakup od LemonTree istniejącego centrum logistycznego o powierzchni 51 604 metrów kwadratowych w Mysłowicach ( Loop Mysłowice by Lemontree Park), w ramach swojej flagowej strategii paneuropejskiej.

Obiekt w regionie śląskim, w południowej Polsce, jest w całości wynajęty na 15 lat oddziałowi MARTES Sport Group, wiodącego sprzedawcy detalicznego sprzętu sportowego z ponad 370 sklepami w Polsce, Czechach i Rumunii. Nieruchomość, z certyfikatem BREEAM Very Good, ma wysokość w świetle 12 metrów i ładowność siedmiu ton.

Śląsk to jeden z najważniejszych regionalnych rynków logistycznych w Polsce. Liczy ponad dwa miliony mieszkańców, stopę bezrobocia na poziomie ok. 3,7% i generuje 13% PKB Polski. Katowicka lokalizacja charakteryzuje się doskonałą komunikacją dzięki bliskiemu przecinaniu się autostrad S1 i A4, a co za tym idzie, sieci dróg krajowych.

Otwarta strategia europejska Invesco Real Estate obejmuje obecnie inwestycje w ośmiu krajach i pięciu sektorach, a portfel obejmuje 34 aktywa o wartości 4,3 mld EUR GAV.

Strategia, której celem jest dalsze zwiększanie alokacji w atrakcyjnych fundamentalnie sektorach w Europie, z dodatkowymi lokalizacjami i możliwościami rozwoju, ma na celu zapewnienie inwestorom wysokiego i stabilnego dochodu poprzez koncentrację między innymi na atrakcyjnych stopach kapitalizacji i silnych kowenantach.

Tomas Picha, Starszy Dyrektor ds. Inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej w Invesco Real Estate, powiedział:

–„Rozległy, dobrze skomunikowany ośrodek przemysłowy w Katowicach jest drugim co do wielkości w Polsce. Transakcja jest uwarunkowana silnym prognozowanym wzrostem sprzedaży internetowej, w której działa najemca. Wysoka jakość kredytów i połączenie odpowiednich fundamentów rynku nieruchomości, takich jak stabilny poziom czynszów i cena za metr kwadratowy, były kluczowymi argumentami przemawiającymi za transakcją. Obiekt ten, w całości wynajęty czołowemu najemcy przez prawie kolejne 15 lat, przyniesie naszym zdaniem atrakcyjną wartość długoterminową”.

Toby Simon, Dyrektor Zarządzający ds. Zarządzania Funduszami w Invesco Real Estate, powiedział:

– „Nasza strategia europejska nadal opiera się na bardzo aktywnym podejściu, polegającym na inwestowaniu w aktywa, aby zapewnić naszym inwestorom instytucjonalnym długoterminowe możliwości generowania dochodu. Jesteśmy w trakcie pozyskiwania kolejnych inwestycji i z przyjemnością korzystamy z możliwości rynkowych, jakie oferuje Europa”.

O Invesco Ltd.:

Invesco Ltd. (symbol giełdowy NYSE: IVZ) to globalna, niezależna firma zarządzająca inwestycjami, której celem jest dostarczanie doświadczeń inwestycyjnych, które pomagają ludziom w pełni korzystać z życia. Z 21 biurami regionalnymi w 16 krajach, nasze wyjątkowe zespoły inwestycyjne oferują szeroki wachlarz aktywnych, pasywnych i alternatywnych możliwości inwestycyjnych.

Na dzień 30 września 2025 r. Invesco zarządzało aktywami o wartości 1,8 bln EUR w imieniu klientów na całym świecie.