źródło: ROBYG

Grupa ROBYG wprowadziła do sprzedaży kolejny etap 6B osiedla Mój Ursus w Warszawie

Orzech
W ofercie jest 297 lokali o metrażach od 26 do 81 mkw., od jednego do czterech pokoi. Wszystkie lokale mają balkon, taras lub ogródek i w standardzie, bez dodatkowych kosztów, zostaną wyposażone w system Smart House firmy Keemple – który podnosi komfort i bezpieczeństwo użytkowania oraz umożliwia obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Na osiedlu zaplanowano liczne rozwiązania ekologiczne, atrakcyjnie zaprojektowane tereny zielone, a także ładowarki do samochodów elektrycznych w garażach i na parkingach.
Inwestycja ROBYG Mój Ursus, przy ul. Posag 7 Panien, zlokalizowana jest w dobrze skomunikowanej okolicy w modernizowanej dzielnicy WarszawyUrsusie. W ramach projektu powstają mieszkania o zróżnicowanych metrażach przeznaczonych zarówno dla singli, jak i rodzin z dziećmi. Do zamieszkania zachęcają liczne tereny zielone idealne do spacerów i rekreacji oraz doskonała komunikacja z innymi częściami Warszawy. Ursus posiada bardzo dobrą ofertę edukacyjną – zarówno szkoły, jak i przedszkola oceniane są wysoko. Atrakcyjna jest również oferta kulturalna, głównie za sprawą Ośrodka Kultury Arsus. W okolicy działają świetne restauracje i cukiernie, liczne sklepy oraz centrum handlowe.
– Inwestycje realizowane przez ROBYG na terenie Ursusa – czyli Stacja Nowy Ursus oraz Mój Ursus obejmą łącznie ponad 3000 lokali wraz z pełnym zapleczem infrastrukturalnym, w tym lokalami usługowymi – to największa inwestycja deweloperska w tej dzielnicy. ROBYG był pierwszym deweloperem, który rozpoczął inwestycje w tej dzielnicy i inicjatorem budowy tkanki miejskiej na tych terenach. Dziś to atrakcyjna, dobrze skomunikowana z centrum część Warszawy, z nowoczesnymi osiedlami, gdzie ekologia jest priorytetem. Obecnie świadomość i edukacja klientów odnośnie aspektów ekologicznych szybko się zwiększa – dlatego notujemy stały wzrost liczby zapytań i zwiększone zainteresowanie ad rozwiązaniami eko. Ekorozwązania są ważnym elementem strategii ESG ROBYG, na którą składa się ekologia, społeczne zaangażowanie i ład korporacyjny. Już dzisiaj wiele ze stosowanych przez ROBYG rozwiązań w budownictwie oraz podejmowane inicjatywy społeczne i pracownicze wskazują na zaangażowanie firmy w filozofię zrównoważonego rozwoju. Dlatego bardzo intensywnie inwestujemy w rozwiązania przyjazne dla klimatu. Nowy etap Mój Ursus, który wchodzi właśnie do sprzedaży, to prawie 300 atrakcyjnych mieszkań z tarasami, balkonami lub ogródkami, doskonale zaprojektowanych i w standardzie wyposażonych w system Smart House – mówi Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w ROBYG SA.
Ekologiczne rozwiązania na osiedlach ROBYG obejmują m.in. tereny zielone projektowane tak, aby ograniczyć oddziaływanie promieniowania słonecznego i nie dopuścić do przegrzania środowiska oraz wprowadzić retencję wody – przez system korzeniowy i liście – czyli powierzchnię biologicznie czynną. ROBYG wdraża ideę ogrodów deszczowych dla zatrzymywania wody, wprowadza oszczędzanie energii dzięki instalacjom LED, światłowodom i panelom fotowoltaicznym. Na elewacjach budynków montuje instalacje pochłaniające dwutlenek węgla, obniżając koszty użytkowania. Stosuje także tzw. zielone dachy, mgiełki i oczka wodne, a także budki dla ptaków i domki dla owadów oraz powierzchnie biologicznie czynne. Znaczące środki inwestuje w tereny zielone, spacerowe, parki i łąki kwietne. Bezpieczeństwo mieszkańców zapewniają rolety sterowane elektrycznie, antywłamaniowe okna i drzwi, monitoring wizyjny w budynkach i wokół nich oraz ochrona w lobby. Lokale dają poczucie przestrzeni i zapewniają jak najwięcej światła dziennego, z ponadstandardową wysokością, dużymi oknami oraz przestronnymi balkonami i tarasami.
Grupa ROBYG ma duże doświadczenie w rewitalizacji i działaniach przywracających miejski charakter terenów poprzemysłowych. Przykładem takich projektów są osiedla w warszawskim Żoliborzu, Ursusie lub Woli oraz w Gdańsku na Słonecznej Morenie. Dzięki połączeniu sił władz lokalnych, przedsiębiorców i deweloperów prowadzone są liczne działania mające na celu przywrócenie terenów zielonych, utworzenie przestrzeni rekreacyjno-sportowych oraz budowy nowych osiedli i powstawania stref usługowych.