Panattoni Park Zabrze II został sprzedany

Orzech

Kolejna duża transakcja na rynku nieruchomości magazynowych w Polsce. Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, sfinalizował sprzedaż jednej ze swoich śląskich inwestycji. Firma Generali Fond Realit (fundusz Generali Group) nabyła Panattoni Park Zabrze II.

– Ta transakcja stanowi kolejne potwierdzenie rosnącej płynności oraz poprawiającego się sentymentu inwestycyjnego. Panattoni Park Zabrze II to w pełni skomercjalizowany obiekt zlokalizowany na Śląsku – kluczowym centrum przemysłowym Europy Środkowo-Wschodniej, istotnym dla wsparcia logistycznego zarówno regionalnych, jak i zachodnioeuropejskich łańcuchów dostaw. Nasze obiekty łączą doskonałe lokalizacje z najwyższymi standardami technicznymi i ekologicznymi, co czyni je atrakcyjnym celem dla międzynarodowego kapitału. Przechodzenie do kolejnej fazy cyklu rynkowego motywuje kupujących, którzy aktywnie poszukują inwestycji o najwyższej jakości – skomentował Michał Stanisławski, Co-Head of Capital Markets Poland w Panattoni.

Panattoni Park Zabrze II to nowoczesny park logistyczny o powierzchni 45 000 mkw. zlokalizowany w Zabrzu, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Bliskość autostrad A1 i A4 zapewnia doskonałą komunikację z rynkami w całej Polsce i w regionie CEE.

Ponad 50% powierzchni obiektu zajmuje firma Zarys International Group – jeden z największych dostawców sprzętu medycznego w Europie.

Park przemysłowy uzyskał certyfikację BREEAM na poziomie Excellent i jest wyposażony w rozwiązania energo- i wodooszczędne, które przyczyniają się do niższych kosztów operacyjnych dla najemców.

Region Górnego Śląska, jeden z największych ośrodków przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej, od lat przyciąga międzynarodowy biznes dzięki połączeniu doskonałej infrastruktury transportowej, gęsto zaludnionego rynku oraz zachęt oferowanych w specjalnych strefach ekonomicznych.

Panattoni Park Zabrze II doskonale wpisuje się w potrzeby rozwijającego się sektora logistycznego, odpowiadając również na globalne trendy związane z nearshoringiem i skracaniem łańcuchów dostaw.