Prawie 6 tys. mkw. nowej powierzchni biurowej w 6 miesięcy. Brain Embassy zyskuje na popularności

Orzech

Brain Embassy ma za sobą znakomite półrocze. W pierwszych sześciu miesiącach 2024 roku otwarto jedną nową lokalizację i znacząco powiększono trzy kolejne – BE Rzymowskiego, BE Młynarska i BE Jerozolimskie. W ciągu ośmiu lat działalności na polskim rynku Brain Embassy wdrożono już w aż siedmiu stołecznych budynkach biurowych, zlokalizowanych w centrum oraz biznesowych częściach Mokotowa, Woli i Ochoty.

Brain Embassy intensywnie się rozwija i konsekwentnie zwiększa swój stan posiadania. Po ośmiu latach obecności w Warszawie z cenionych przez entuzjastów kreatywnych przestrzeni do pracy można korzystać już w siedmiu lokalizacjach. W 2024 roku uruchomiono bowiem biura coworkingowe w budynku Adgar Renaissance Tower na warszawskiej Woli, których łączna powierzchnia wynosi 2558 mkw. W doskonale znanym mieszkańcom tej dzielnicy budynku dawnego PDT Wola, który za sprawą nadania nowych funkcji biurowych przeżywa swój renesans, oddano do dyspozycji najemców dodatkowo całą parterową kondygnację o powierzchni 1143 mkw. Przestrzeń BE Rzymowskiego na Mokotowie rozbudowała się o 1454 mkw. W BE Jerozolimskie również powiększono dostępną dotąd infrastrukturę, bowiem specjalnie dla polskiego oddziału firmy Shell oddano do użytkowania 724 mkw. powierzchni w koncepcie Brain Embassy. Oznacza to, że łącznie w pierwszym półroczu 2024 roku podaż powierzchni Brain Embassy zwiększyła się aż o 5879 mkw.

– Gdy w 2016 roku otwieraliśmy w Warszawie pierwsze biura Brain Embassy, wiedzieliśmy, że stolica potrzebuje kreatywnych przestrzeni do pracy, miejsc o unikatowym designiei inspirującym klimacie, które pozwolą uwolnić pełny potencjał drzemiący w innowacyjnych pomysłach, ideach i ambicjach działających tu przedsiębiorców. To niezwykle budujące, móc po ośmiu latach powiedzieć, że staliśmy się bezpiecznym domem dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich firm, ale również dużych podmiotów, które świadomie chcą być częścią naszej społeczności, wspólnie z nami rosną i dostrzegają korzyści wynikające z naszej misji tworzenia funkcjonalnych, ergonomicznych i przyjaznych miejsc do pracy – mówi Monika Kaczmarczyk, Managing Director Brain Embassy.

Warto przypomnieć, że genezą powstania konceptu Brain Embassy, poza organizacją warunków sprzyjających kreatywnej pracy z poszanowaniem prawa do odpoczynkui well-being, była konieczność zadbania o klimat budowania biznesowych i towarzyskich relacji, networking, dzielenia się kompetencjami i doświadczeniem. Tylko w ciągu 2023 roku najemcy mogli wziąć udział w łącznie 123 wydarzeniach, poprzez które realizowano to właśnie cele. Walorem są również elastyczne warunki najmu z 1-miesięcznym okresem wypowiedzenia. Przejrzysta oferta pakietów definiujących zakres poszczególnych form korzystania z otwartej przestrzeni biurowej, czyli Open Space i zapewniających nieco więcej intymności autonomicznych biur w ramach opcji Private Office i Company Unit, wpisuje się w dzisiejsze oczekiwania wielu podmiotów różnych branż, które po okresie pandemii doskonale odnalazły się w hybrydowych modelach pracy. Gdy dodamy do tego możliwość skorzystania z sal konferencyjnych i eventowych, zaplecze socjalne i serwis sprzątający, najemcom pozostaje się skupić wyłącznie na tym, co dla nich najważniejsze, a zatem na ich rozwoju i realizacji biznesowych ambicji.

– Nasza oferta jest konsekwentnie weryfikowana pod kątem obserwowanych trendówi zmieniających się oczekiwań najemców. Stale poszukujemy komplementarności, dzięki której biznesowy profil naszych najemców jest bardzo urozmaicony. Przyciągamy bowiem bardzo różne podmioty, zarówno te na początkowym etapie swojej działalności, jak i teo ugruntowanej już pozycji na rynku, o wielokierunkowych specjalizacjach, odmiennych kulturach organizacji, a nawet filozofii dbania o dobrostan pracowników. To wszystko jednak sprzyja biznesowemu rozwojowi – zarówno samych najemców, jak i całej społeczności – dodaje Daria Stefaniak, Sales Strategy Manager.

I o ile potwierdzeniem skuteczności takiego podejścia może być dynamika dotychczasowego rozwoju Brain Embassy w Warszawie, to optymistycznych dowodów na słuszność przyjętej przez BE strategii jest więcej. Sukces i doświadczenia zdobyte na polskim rynku pozwoliły marce na wdrożenie identycznego konceptu przestrzeni coworkingowych w belgijskiej Antwerpii oraz w Tel-Awiwie i wszystko wskazuje na to, że dalsza ekspansja jest tylko kwestią czasu. Tym bardziej, że coworkingi Brain Embassy poza dużym zainteresowaniem przedsiębiorców doceniane są przez rynkowych ekspertów, architektów i dziennikarzy. Między innymi w listopadzie 2017 marce BE przyznano tytuł „Innowacji Roku” w konkursie CIJ Awards, nagrody w konkursach organizowanych przez Magazyn Eurobuild i CBRE. Lokalizacja Brain Embassy Czackiego zaś, otwarta w dawnym Teatrze Kwadrat, została laureatem konkursu Property Design Awards 2023 w kategorii Design – wnętrze biurowe.