źródło: Grupa 5 Architekci

Umowa na budowę hotelu Vienna House Easy we Wrocławiu została rozwiązana

Orzech
Na początku marca Erbud SA, generalny wykonawca tej inwestycji poinformował o wygaśnięciu warunkowej umowy na budowę hotelu przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Świętkozryskiej we Wrocławiu, który miał być dzierżawiony przez sieć Vienna House i funkcjonować pod marką Vienna House Easy. 
Przypomnijmy, w 2020 roku spółka BC Wrocław Sienkiewicza podpisała z Erbud S.A. dwie umowy, jedną na: przebudowę, rozbudowę oraz zmianę sposobu użytkowania poprzemysłowych budynków dawnej piekarni Mamut na potrzeby domu studenckiego Base Camp za 167,7 mln zł oraz drugą na budowę hotelu z niezbędną infrastrukturą techniczną i drogową oraz garażem podziemnym za 69,9 mln zł.
W raporcie bieżącym ogłoszonym na początku tego miesiąca, Erbud S.A. poinformował że do 1 marca 2021 r. nie otrzymał wydania nakazu rozpoczęcia prac przy części hotelowej, co zgodnie z warunkami umowy miało nastąpić do 28 lutego. W związku z tym umowa zawarta ze spółką BC Wrocław Sienkiewicza w tym właśnie zakresie uległa zgodnie z zawartymi wcześniej ustaleniami rozwiązaniu. Nadal kontynuowane są prace przy budowie akademiku sieci Base Camp z 775 pokojami, obejmujące również rewitalizacje zabytkowego gmachu dawnej, zabytkowej piekarni Mamut.
fot. Jakub Zazula
Grupa 5 Architekci
fot. Jakub Zazula
Austriacka sieć Vienna House podpisała w 2019 roku ze spółką BC Wrocław umowę na dzierżawę nowego budynku, który miał zostać wybudowany od podstaw w ramach inwestycji przy ul. Sienkiewicza pod 240 pokojowy, 4-gwiazdkowy hotel Vienna House Easy. Według planów miał ruszyć wiosną 2022 r. 
Jednak Austriacy na początku 2021 roku podjęli decyzję o rezygnacji z prowadzenia hoteli w modelu dzierżawy, a całe portfolio 23 takich obiektów trafiło do niemieckiej HR Group. W Polsce jest to Vienna House Mokotów w Warszawie i budowany we Wrocławiu Vienna House Easy.
- Polska jest dla nas nowym i bardzo ciekawym rynkiem. Będziemy prowadzić rozmowy z naszymi partnerami w sprawie zawarcia nowych umów franczyzowych dla hoteli – powiedział Ruslan Husry, dyrektor generalny HR Group, cytowany przez niemiecki portal hotelarski tophotel.de. 
Niemiecki HR Group posiada aktualnie 46 hoteli, głównie w Niemczech. 28 z nich działa pod markami Accoru (14 Mövenpick, 9 Mercure, po 2 Pulman i ibis Styles oraz 1 Novotel, w przygotowaniu są dwa Adagio), i po 5 obiektów pod marką Ramada by Wyndham i Dorint.
Źródło: na podstawie materiałów z e-hotelarz.pl