W centrum Katowic powstaną trzy nowe wieże z mieszkaniami [WIZUALIZACJE]

Orzech

Wkrótce na działce po dawnym dworcu autobusowym powstanie nowa wizytówka miasta. Ogólnopolski deweloper, Archicom, właśnie otrzymał pozwolenie na budowę na działce przy ulicy Sokolskiej, Skargi i Słowackiego.

Firma jeszcze w IV kwartale rozpocznie prace budowlane i odmieni tę ważną dla mieszkańców lokalizację. Jak dotąd deweloper realizował projekty we Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Krakowie.

W Katowicach będzie to pierwsza inwestycja Archicom

Debiutancki projekt dewelopera ma wzbogacić ofertę Śródmieścia, wprowadzając do dzielnicy biznesowej funkcje mieszkalne, usługi, rozrywkę i rekreację, a także przyczynić się do ożywienia całego kwartału.

– Po wielu sukcesach w innych miastach podjęliśmy decyzję o wejściu na rynek aglomeracji śląskiej. Analizując trendy, zmieniające się warunki rynkowe i po konsultacjach z miastem, zdecydowaliśmy się na realizację nowoczesnej inwestycji mieszkaniowej, dostosowanej do lokalnych potrzeb. Naszym celem jest stworzenie kolejnej ikony Katowic, która harmonijnie wpisze się w istniejącą architekturę miasta i będzie stanowiła naturalne dopełnienie innych znanych katowickich obiektów. Obecnie prowadzimy zaawansowane prace nad inwestycją, aby zapewnić jej najwyższą jakość. Uzyskaliśmy już pozwolenie na budowę i wkrótce zaprezentujemy pełną koncepcję projektu, obejmującą wszystkie udogodnienia oraz rozwiązania projektowe – zapewnia Dawid Wrona, Chief Operating Officer w Archicom.

Obiekt realizowany w ramach nowej inwestycji otrzyma nazwę „MIKATO”. To wielowymiarowa nazwa, która łączy w sobie „MI” („Ja”) – symbol indywidualności, oraz „KATO” – popularne określenie Katowic, używane przez mieszkańców. „MIKATO” będzie więc doskonałym przykładem harmonijnego połączenia lokalnej tożsamości z nowoczesnym stylem życia, co idealnie wpisuje się w charakter dynamicznie rozwijającego się miasta w sercu Śląska.

Na dawnej działce dworca autobusowego powstanie nowoczesny budynek mieszkalny składający się z trzech segmentów połączonych wspólnym parterem. Każdy z nich będzie wieżą o wysokości od 12 do 18 kondygnacji nadziemnych. Najwyższa z nich, zaprojektowana od strony ulicy Sokolskiej, osiągnie niemal 59 metrów. Łącznie w obiekcie znajdzie się 341 mieszkań o zróżnicowanym metrażu, co pozwoli dostosować ofertę do różnych potrzeb mieszkańców. Ponadto, projekt przewiduje przestrzenie wspólne, które będą umożliwiały integrację sąsiedzką, a także dostęp do usług, rekreacji i odpowiednio zaplanowanych stref zieleni. Deweloper kładzie także duży nacisk na stworzenie zrównoważonej infrastruktury komunikacyjnej, która wspiera ekologiczny transport.

Archicom dokłada wszelkich starań, aby jego debiut w Katowicach był udany. Zaintrygowana dynamicznym rozwojem tego rynku firma dostrzega ogromny potencjał lokalnych potrzeb mieszkaniowych.

– Katowicki rynek nieruchomości charakteryzuje się dużą unikalnością, w związku z czym przyciąga uwagę wielu deweloperów. To miasto z ogromnym potencjałem i dynamiką w trakcie transformacji. Jest ono atrakcyjne dla młodych, rodzin oraz inwestorów, którzy szukają wygodnych miejsc do życia. Katowice jako centrum metropolitalne, daje także wiele możliwości w zakresie kultury, edukacji i transportu. Cieszymy się z możliwości działania w centrum Śląska i wierzymy, że nasze doświadczenie w tworzeniu przestrzeni sprzyjających dobrostanowi mieszkańców, będzie miało tu szansę na realizację. Dostrzegamy w Katowicach ogromny potencjał dla rozwoju zrównoważonych osiedli, które mogą się tu rozwijać, jak nigdzie indziej. Wdrażając nasze pomysły i innowacyjne rozwiązania, chcemy stać się częścią transformacji i rozwoju Katowic – mówi Waldemar Olbryk, Prezes Archicom.

Podobnie jak w innych projektach, tak również w Katowicach, Archicom wdraża nowoczesną strategię inwestycji opartą na koncepcji 15-minutowego miasta. To podejście zakłada, że wszystkie kluczowe usługi i udogodnienia będą dostępne w zasięgu 15 minut pieszo lub rowerem. Dzięki tej strategii Archicom dąży do stworzenia harmonijnego otoczenia, w którym mieszkańcy będą mogli komfortowo żyć, pracować i odpoczywać.