Wielka, globalna firma nowym najemcą łódzkiego kompleksu Monopolis [ZDJĘCIA]

Orzech

Wielka, globalna firma wynajęła biura w łódzkim kompleksie Monopolis, przy ulicy Kopcińskiego 62, w dzielnicy Widzew. Na inwestycję w tej lokalizacji zdecydowała się korporacja KPMG, która zdecydowała się wynająć całe jedenaste piętro wieży Monopolis, która już prawie cała wynajęta. Otwarcie biura KPMG planowane jest wiosną, obecnie trwają prace aranżacyjne.

KPMG jest globalną organizacją niezależnych firm świadczących usługi doradcze. Zatrudnia ponad 265 000 osób w 143 państwach; w tym ponad 2100 osób w Polsce, w siedmiu biurach zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.

KPMG należy do Wielkiej Czwórki firm audytorsko-doradczych, razem z PwC, EY i Deloitte. W Polsce od 1990 r. świadczy usługi audytorskie oraz inne usługi poświadczające z zakresu doradztwa podatkowego, biznesowego, transakcyjnego, technologicznego, księgowego oraz rachunkowego. Dodatkowo kancelaria prawna KPMG Law, stowarzyszona z KPMG w Polsce, świadczy kompleksowe usługi prawne.

Obecnie firma zajmuje powierzchnię w biurowcu w Łodzi, przy ul. Składowej 35. KPMG postanowiło jednak zmienić lokalizację.

Powierzchnia całego kompleksu Monopolis, zlokalizowanego przy zbiegu alei Piłsudskiego i ulicy Kopcińskiego wyniesie niespełna 30 tysięcy metrów kwadratowych.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest warszawska firma Karmar S.A. Projekt przygotowała pracownia Grupa 5 Architekci Sp. z o.o. z Warszawy. Za komercjalizację odpowiada agencja doradcza JLL.

Ponad sto lat historii

Na terenie Monopolis, w dawnych obiektach magazynu spirytusu, laboratorium wódek smakowych, magazynu morsów, czy kotłowni, są dostępne również teatr Scena Monopolis, klub dla dzieci oraz restauracja. Łączna powierzchnia kompleksu to 29 900 mkw. Dwa garaże podziemne zmieszczą 258 samochodów i przeszło 70 miejsc dla rowerów.

Monopol Wódczany to trzeci co do wielkości, po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego, łódzki zespół fabryczny. Jego budowę rozpoczęto w 1897 roku, a zakończono po pięciu latach. Na przestrzeni kolejnych dekad był rozbudowywany i modernizowany. Działał do 2008 roku. Virako stał się jego nowym właścicielem pięć lat później.