Braniborska już gotowa. Stąd wszędzie masz blisko [FILM]

Artykuł sponsorowany

Mieszkania wybudowane przez Profit Development przy ulicy Braniborskiej są już gotowe i czekają na nowych mieszkańców. Inwestycja powstała w przeżywającej renesans okolicy – świetnie będą czuć się tutaj wszyscy, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu miasta, a przy tym nie tracić czasu na tkwienie w korkach i długie dojazdy do pracy.

Rejon ulicy Robotniczej i Braniborskiej przechodzi dynamiczne zmiany. Poprzemysłowe tereny zyskują drugie życie m.in. dzięki nowym inwestycjom mieszkaniowym, jak Braniborska – zrealizowana przez Profit Development pod adresem Braniborska 10E. Budynek jest już gotowy, a w ofercie zostały ostatnie wolne mieszkania. Deweloper podkreśla to miejsce stworzone z myślą o różnorodnych potrzebach i różnych stylach życia.

Niezależnie jednak od stylu, podstawowymi aspektami, na których zależy większości z nas jest funkcjonalność, komfort i wygoda. Mieszkania na Braniborskiej zostały pomyślane tak, by przy każdym metrażu pozostały ustawne, przestronne i dobrze doświetlone. Przestrzeń, która inspiruje i daje możliwości, takie powinno być współczesne budownictwo – zapewniają przedstawiciele Profit Development.

Przystanek MPK pod samym domem

Na diametralną metamorfozę tej części Wrocławia wpływają także przedsięwzięcia infrastrukturalne. Najbardziej spektakularne z nich to trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór, której budowa także jest już na finiszu.

To największa inwestycja komunikacyjna we Wrocławiu od 1949 roku, a jej trasa biegnie tuż przy budynku Braniborska. To oznacza, że mieszkańcy budynku Profit Development będą mieli błyskawiczny dostęp do licznych linii MPK.

Obecnie autobusy i tramwaje jeżdżą fragmentem TAT od Dworca Świebodzkiego do ulicy Śrubowej. Od 22 lipca część autobusów pojedzie nową trasą do przystanku Nowy Dwór, a część do przystanku Rogowska. Od 3 września ruszą wraz z nimi tramwaje, które skręcą w ulicę Rogowską, aby dojechać do nowej pętli Wrocław Nowy Dwór.

Stąd wszędzie masz blisko

Nie tylko nowa trasa autobusowo-tramwajowa sprawia, że mieszkańcy Braniborskiej spokojnie mogą zostawić samochód na parkingu. Stąd po prostu wszędzie jest blisko. Liczne stojaki rowerowe w okolicy to ułatwienie dla wszystkich zapalonych cyklistów, z kolei miłośnicy spacerów do tętniącego życiem Rynku dotrą na piechotę w nie więcej niż 12 minut.

Podobnie ci, którzy pracują choćby w biurach przy ulicy Legnickiej albo nowoczesnych biurowcach rozsianych wokół centrum miasta, nie muszą przejmować się codziennymi korkami w drodze do pracy. Mogą wybrać komunikację miejską, rower czy po prostu krótką przechadzkę.

Inwestycje mieszkaniowe czy infrastrukturalne to jednak nie wszystko, bo okolica przeżywa renesans także pod względem oferty kulturalno-rozrywkowej, a mnogość możliwości spędzania wolnego czasu zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających osób, dla których liczy się przede wszystkim aktywny styl wielkomiejskiego życia.

Tu nudy nie zaznasz

Sam Dworzec Świebodzki, przez lata kojarzony tylko z targowiskiem, zmienia swoje oblicze. Od kilku lat działa tam Hala Świebodzki, czyli wrocławski odpowiednik warszawskiej Hali Koszyki. To food court z konceptami kulinarnymi i barem, który od pierwszego dnia przyciąga rzesze wrocławian, a jego popularność nie słabnie.

Fanów nietypowych konceptów kulinarnych przyciąga też Nocny Targ Tęczowa, działający przy ulicy Tęczowej 65. W letnie miesiące to miejsce tętni życiem do wczesnych godzin porannych. Czekają tam na nas koncerty, kino letnie, pyszne drinki, strefa relaksu, strefa do tańca, weekendy tematyczne, rewelacyjne jedzenie i wiele innych atrakcji.

A po krótkim spacerze, możemy znaleźć się w Dzielnicy Czterech Świątyń. To zagłębie urokliwych kawiarni, tętniących życiem pubów i klubów czy restauracji serwujących wyśmienite danie z różnych zakątków globu. To również tam funkcjonuje Kino Nowe Horyzonty, stawiające na autorski repertuar, w którym co roku odbywają się przyciągają rzesze kinomanów festiwale Nowe Horyzonty czy American Film Festival.

Kultura – ważna rzecz

Ci, którzy preferują kulturę w nieco innej formie, mogą odwiedzić Muzeum Współczesne Wrocław, działające w schronie przeciwlotniczym przy placu Strzegomskim, wybudowanym w 1942 roku według projektu Richarda Konwiarza. Sam budynek w sobie to nie lada gratka dla miłośników architektury, ale równie ciekawie jest w środku.

MWW wystawia, popularyzuje i gromadzi zbiory sztuki współczesnej, a dodatkową atrakcję jest niewątpliwie Café Muzeum, czyli jedyne w swoim rodzaju miejsce we Wrocławiu, zlokalizowane na dachu schronu. To oszklona rotunda, gdzie można miło spędzić czas ze znajomymi czy umówić się na biznesowe spotkanie.

Nie zapominajmy także, że w odległości niedługiego spaceru, przy placu Wolności 1, czeka na nas Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego. Popularne NFM, otwarte w 2015 roku, jest jednym z największych obiektów koncertowych w Europie Środkowej. Znajdują się w nim cztery sale koncertowe – Sala Główna oraz trzy sale kameralne.

Tańcz i ćwicz tuż za rogiem

Okolice ulicy Braniborskiej to również znakomite miejsce do życia dla wszystkich lubiących ruch. Działa tu bowiem szereg szkół tańca, jak choćby Street Dance Academy przy ulicy Nabycińskiej 19, Studio Tańca La Rosa Negra przy ulicy Braniborskiej 14, Akademia Tańca Esens przy ulicy Robotniczej 70 czy Szkoła Tańca Just Move przy ulicy Braniborskiej 58-68.

W Galerii Wnętrz Domar znajdziemy z kolei jeden z największych we Wrocławiu klubów Fitness Academy o powierzchni 2,5 tys. metrów kwadratowych, z przestronnym studiem fitness, studiem Indoor Cycling, a także strefami cardio, treningu funkcjonalnego, strefą ciężarów i stretchingu.

Nieco dalej, ale wciąż w zasięgu krótkiego spaceru, czeka na nas także Centrum Sportowe Hasta la Vista przy ulicy Góralskiej 5. To nowoczesny kompleks sportowy, umożliwiający trenowanie squasha, badmintona, tenisa stołowego oraz kształtowanie sylwetki na siłowni i podczas zajęć fitness.