Budowa najwyższego budynku w Poznaniu pod znakiem zapytania?

Orzech

W niektórych mediach pojawiła się niedawno nieoficjalna informacja, że budowa najwyższego budynku w Poznaniu, liczącego 116-metrów wysokości biurowca AND2, miała rzekomo zostać wstrzymana z powodu braku pieniędzy.

W ostatnim czasie prace na terenie budowy AND2 przystopowały. Według nieoficjalnych informacji powodem problemów z kontynuacją realizacji tej wielkiej i prestiżowej inwestycji miało być wycofanie się części inwestorów z finansowania budowy.

TVP3 Poznań poprosiła o komentarz w tej sprawie inwestora.

– "Projekt AND2 jest obecnie między jednym a drugim etapem budowy. Ani ja, ani wykonawca nie otrzymaliśmy żadnych zgłoszeń dotyczących jakichkolwiek problemów" – informuje prezes zarządu Andersia Property – Adam Trybusz.

Podkreślił też, że nieprawdziwe są informacje dotyczące prac przy fasadzie budynku.

– "Fasada nie jest wykonana w połowie, a w 98% […] Prace przebiegają bez zakłóceń, zgodnie z harmonogramem" – mówi Trybusz.

Prezes zarządu Andersia Property dodał też , że za chwilę pełną parą rozpoczną się kolejne etapy prac, które prowadzone będą pod kątem potrzeb inwestorów.

25-kondygnacyjny biurowiec, osiągając wysokość 116 metrów, stał się najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski i charakterystycznym akcentem finalizującym realizowaną od 25 lat inwestycję, czyli biurowo-hotelowo-usługowy kompleks zlokalizowany przy Placu Andersa w Poznaniu.

AND2 ma stać się nową wizytówką Poznania. Jest to także ważna inwestycja ze względu na zasoby biurowe miasta. Budynek zwiększy je aż o 5 proc., dostarczając około 40 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni do pracy.

Biurowiec AND2 zaoferuje najemcą trzy typy powierzchni: Palladium z piętrami wielkości 840 mkw., Golden z piętrami o powierzchni 1565 metrów kwadratowych. oraz Silver z piętrami o metrażach 2155 mkw.

Najemcy będą mogli podziwiać panoramę Poznania z trzech tarasów zlokalizowanych na 12. i 19. piętrze.

– AND2 to aktualnie największa realizowana inwestycja na poznańskim rynku nieruchomości komercyjnych. Biurowiec powiększy zasoby biurowe stolicy Wielkopolski o ok. 40 000 tys. mkw. – wyjaśnia Piotr Trybusz, Dyrektor Sprzedaży z firmy PROBUILD, reprezentującej Von der Heyden Group.

AND2 będzie obsługiwany przez 15 wind, a swoim przyszłym najemcom zaoferuje trzy typy powierzchni, różniących się wielkością, z możliwością łączenia ich wewnętrznymi (powierzchniowymi) klatkami schodowymi. Bezpośrednio z parteru dostępna będzie rowerownia wraz z szatnią, prysznicami, stanowiskami serwisowymi oraz ładowarkami. Na parkingu samochodowym znajdzie się 227 miejsc parkingowych oraz stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Na wysoki komfort użytkowania obiektu wpłynie również specjalna aplikacja budynkowa.

Wieżowiec powstaje w ścisłym centrum Poznania. Inwestorem jest Andersia Retail Sp. z o.o. – joint venture pomiędzy Von der Heyden Group i Miastem Poznań. Generalnym wykonawcą projektu jest PORR S.A., a komercjalizacją biurowca zajmie się m.in. firma CBRE. Projekt biurowca powstał w Pracowni Projektowej Ewy i Stanisława Sipińskich.

Zakończenie prac na poznańskim Placu Andersa i oddanie do użytku biurowca AND2 planowane jest na 2025 r.

WIZUALIZACJE:

Typ nieznany: feed
Typ nieznany: feed