Fabryka w Obornikach Śląskich, niedaleko Wrocławia, od wielu lat odgrywa kluczową rolę w produkcji produktów zawierających zaawansowaną elektronikę na rynek europejski. JOYNEXT zawsze produkował tutaj swoje urządzenia, które kiedyś nazwalibyśmy radiem, a dziś komputerem pokładowym odpowiedzialnym za funkcjonowanie, kontrole i koordynacje nawigacji dla wiodących europejskich producentów samochodów.
W ciągu ostatnich dwóch lat JOYNEXT zainwestował w Obornikach Śląskich 15 mln EUR. W związku z najnowszym projektem JOYNEXT tworzy 36 nowych etatów.
Nowa hala o powierzchni 2 855 metrów kwadratowych zwiększy powierzchnie produkcyjną bezpośredniego dostawcy motoryzacyjnego jakim jest JOYNEXT o ponad 50 procent. W ten sposób firma JOYNEXT zwiększa miejsce na nowe linie produkcyjne i toruje drogę do przyszłego wzrostu. Zakład rozpocznie produkcję urządzeń sterujących akumulatorami do pojazdów elektrycznych, czołowego niemieckiego producenta samochodów, w październiku 2021 roku.
Zakład jest rozbudowywany, aby zwiększyć moce produkcyjne w odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie klientów. Rozbudowa nie tylko zwiększa ogólne wielkość produkcji fabryki, ale takie stwarza wystarczającą przestrzeń dla nowych linii produkcyjnych w przyszłości, w szczególności do produkcji urządzeń sterujących akumulatorami do samochodów elektrycznych i hybrydowych. Obecny poziom produkcji tego typu produktów to 36 000 urządzeń tygodniowo tylko dla jednego klienta. Wraz z ekspansją, tygodniowa wydajność wzrośnie do 45 000 urządzeń. W październiku zostanie również uruchomiony zespół trzech linii produkcyjnych zdolny produkować dodatkowo 69 000 urządzeń tygodniowo dla innego wiodącego europejskiego producenta samochodów.
– Rozbudowa zakładu produkcyjnego to strategiczna inwestycja w przyszłość – mówi Bogdan Koziar, dyrektor operacyjny i dyrektor zarządzający zakładu JOYNEXT w Obornikach. – Branża elektromobilności rozkwita, napędzając popyt na układy sterowania akumulatorami samochodów elektrycznych. Zwiększanie mocy produkcyjnych jest naszą odpowiedzią na obecne i przyszłe wymagania rynku i toruje drogę do dalszego wzrostu – dodaje Bogdan Koziar.
Zatrudniając ponad 1 300 pracowników, JOYNEXT przenosi technologie samochodowe na wyższy poziom. Posiada siedem zakładów na całym świecie, z ośrodkami rozwoju i innowacji w Dreźnie [Niemcy] i Ningbo [Chiny].
JOYNEXT jest bezpośrednim dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego, a także partnerem rozwojowym i dostawcą systemów dla wiodących producentów samochodów od ponad 20 lat. Ich technologie informacyjno-rozrywkowe i inteligentne bramki komunikacyjne są obecnie wdrażane w ponad dziesięciu milionach pojazdów na całym świecie.
Źródło: materiały prasowe