Pod Warszawą ruszyła budowa 4-gwiazdkowego Viculus Palace Hotel [WIZUALIZACJE]

Orzech

Firma Adamietz rozpoczęła w Małej Wsi pod Warszawą (powiat grójecki) budowę Viculus Palace Hotel. Obiekt, w standardzie 4-gwiazdkowym, będzie posiadał 170 pokoi i 20 apartamentów. Łącznie będzie miał powierzchnię 25 tys. metrów kwadratowych. Został zaprojektowany przez biuro projektowe Loesch i Partnerzy, a inwestorem jest rodzina Barańskich, od lat z sukcesem zarządzająca hotelem Pałac Mała Wieś.

– Rozbudowa już istniejącej bazy noclegowej jest jednym z elementów tworzenia w Małej Wsi najlepszego centrum hotelowo – rekreacyjnego w Polsce – mówi Tomasz Barański, inwestor.

Budowa rozpoczęła się 19.08.2024 roku, a przyjęcie pierwszych gości jest planowane na lato 2026 roku. Oprócz bazy noclegowej, obiekt będzie posiadał wewnętrzną i zewnętrzną strefę basenową i wellness z 12 gabinetami spa, dwie restauracje, dwa bary, winiarnię, strefę rozrywkową z barem i kręgielnią i prawie 2 tys. mkw. przestrzeni konferencyjnej.

Viculus po łacinie oznacza Mała Wieś

Koncepcja architektoniczna Viculus Palace Hotel, w ujęciu urbanistycznym, zakładała nawiązanie do układu już istniejących obiektów zabytkowych w Małej Wsi, przy jednoczesnym braku dominacji nad tkanką istniejącą. Viculus Palace Hotel został wkomponowany w wewnętrzną aleję biegnącą wzdłuż istniejącego hotelu Spichlerz. Budynek ma 5 kondygnacji nadziemnych i jedną kondygnację podziemną. Symetryczny układ w postaci centralnego skrzydła z wejściem głównym oraz dwóch skrzydeł bocznych odzwierciedla historyczne założenie pałacu wraz z oficynami.

– W ujęciu architektonicznym styl obiektu można określić jako klasycyzujący, ale z nowoczesnymi rozwiązaniami. W całym założeniu, zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach, przenikają się elementy „starego” z „nowym”. W projekcie nawiązaliśmy zarówno do formy, jak i kolorystyki istniejących obiektów na terenie Pałacu Mała Wieś. W wykończeniu frontowej elewacji zastosowano naturalne materiały, natomiast klasyczną formę połączono szklanymi przewiązkami. W dwuspadowym dachu umieszczono przeszklone lukarny, które doświetlają przestrzeń restauracyjną – mówi Anita Kaczmarczyk z biura architektonicznego Loesch i Partnerzy.

Wnętrza Viculus Palace Hotel łączą autentyczność materiałów, z których obiekt został zbudowany, takich jak beton, z klasycznymi wstawkami i detalem zaczerpniętym z zabytkowego Pałacu w Małej Wsi, będącego skarbnicą inspiracji do stworzenia nowej formy. Wnętrza mogą zaskoczyć różnorodnością, jednak posiadają jeden wspólny mianownik – zabytkowy detal i autentyczność.

Viculus Palace Hotel jest położony na terenie 30 ha, na którym od 8 lat z powodzeniem funkcjonuje hotel Pałac Mała Wieś z 54 pokojami, przyjmując ponad 40 000 gości rocznie. Obiekt wciąż będzie prowadził samodzielną działalność operacyjną, bez firmy operatorskiej.

Rekrutacja pracowników do Viculus Palace Hotel rozpocznie się jesienią 2025 roku.

Rozbudowa obiektu związana jest z tworzeniem w Małej Wsi najlepszego centrum hotelowo-rekreacyjnego w Polsce. Na terenie 30 ha będzie baza noclegowa dla 500 osób, ponad 25 sal konferencyjnych, basen ze strefą SPA, kilka sal bankietowych i własna Winnica o powierzchni 22 ha, która wyprodukuje pierwsze wina wiosną przyszłego roku.

WIZUALIZACJE:

Typ nieznany: feed