Polski producent naturalnych kosmetyków wybuduje nową fabrykę w Małopolsce

Orzech

Krakowski Park Technologiczny, który wydaje decyzje o wsparciu dla przedsiębiorców na terenie województwa małopolskiego i powiatu jędrzejowskiego, wydał właśnie 300. decyzję o wsparciu. Trafiła ona do firmy Vis Plantis z podkrakowskiej Skawiny, która utworzy nowy zakład produkcyjny w Szczurowej, w powiecie brzeskim.

Decyzja o wsparciu dla firmy Vis Plantis jest 300. decyzją, jaką Krakowski Park Technologiczny wydał małopolskim przedsiębiorcom od początku istnienia programu Polska Strefa Inwestycji (PSI)! Te decyzje to aż 300 zwolnień podatkowych, które pomagają rozwijać lokalne firmy, tworzyć nowe miejsca pracy i wspierać innowacje w regionie. Dzięki PSI Małopolska zyskuje na atrakcyjności.

Dzięki zwolnieniu podatkowemu, jakie firma otrzymała w ramach programu Polska Strefa Inwestycji, spółka wybuduje nowy zakład produkcyjny w miejscowości Szczurowa. Firma zakupi nieruchomość gruntową, wybuduje zakład produkcyjny, który obejmie także laboratorium badawczo-rozwojowe, laboratorium kontroli, magazyn surowców i opakowań oraz magazyn wyrobów gotowych. Wyposaży go również w nowoczesne linie produkcyjne do wytwarzania detergentów, mas kremowych oraz emulsji.

VisPlantis przeznaczy na ten cel 27 550 000 zł.

– Decyzja o rozpoczęciu inwestycji w postaci budowy siedziby oraz laboratorium badawczo-rozwojowego była bardzo trudna. W jej podjęciu pomogli nam przedstawiciele Krakowskiego Parku Technologicznego m.in. wskazując dogodne dla nas lokalizacje oraz informując o niezbędnych formalnościach i działaniach. Krakowski Park Technologiczny również pomógł nam w uzyskaniu decyzji o zwolnieniu z podatku dochodowego w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. W przyszłości liczymy na dalszą współpracę w zakresie przystosowania firmy do zielonej rewolucji, jak również na pomoc we współpracy z uczelniami i szkołami branżowymi w zakresie prac R&D i kształcenia kadr – powiedział Jarosław Topolski, prezes zarządu VisPlantis.

O inwestorze:

Vis Plantis to rodzinna spółka z polskim kapitałem, produkująca naturalne kosmetyki dla kobiet i mężczyzn. Nazwa, wywodząca się z łaciny, oznacza „siłę roślin” i to właśnie tą dewizą spółka kieruje się przy tworzeniu swoich produktów: z natury czerpie najcenniejsze i proste składy.

300 decyzji o wsparciu – co to oznacza?

Każda decyzja o wsparciu to realna pomoc dla firm, które chcą rozwijać swoją działalność. W ramach PSI przedsiębiorcy mogą liczyć na zwolnienia podatkowe, które znacząco obniżają koszty prowadzenia działalności. To wsparcie jest kluczowe dla każdego przedsiębiorcy myślącego długoterminowo o rozwoju swojej firmy, pozwalając na konkurowanie z największymi graczami na rynku oraz na wprowadzenie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych.

– W ramach PSI wspieramy różnorodne branże, od technologii po usługi, a każda z firm, która skorzystała z programu, ma swoją unikalną historię sukcesu. Dzięki zwolnieniom podatkowym, przedsiębiorstwa inwestują w nowoczesne linie produkcyjne, rozwijają zaplecza badawczo-rozwojowe, automatyzują procesy, budują nowoczesne magazyny, optymalizują logistykę, a nawet inwestują w instalacje fotowoltaiczne. Przykłady przedsiębiorstw, które dzięki PSI zrealizowały swoje ambicje, pokazują, jak istotna jest ta inicjatywa. Firmy te nie tylko zwiększają swoje przychody, ale także tworzą nowe miejsca pracy, co przyczynia się do rozwoju lokalnej gospodarki – zaznaczył Andrzej Kulig, prezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego.

Jak skorzystać z PSI?

– Aby skorzystać z Polskiej Strefy Inwestycji, przedsiębiorcy powinni złożyć wniosek o wsparcie, w którym przedstawiają swój projekt inwestycyjny. Warto zapoznać się z kryteriami, jakie musi spełniać projekt, aby uzyskać wsparcie. Krakowski Park Technologiczny oferuje również pomoc w zakresie doradztwa i wsparcia w procesie aplikacyjnym – dodał Jacek Jankowski, wiceprezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego.

Od początku istnienia programu Polska Strefa Inwestycji, Krakowski Park Technologiczny wydał 300 decyzji o wsparciu przedsiębiorcom z Małopolski i powiatu jędrzejowskiego. Przedsiębiorcy zainwestowali łącznie blisko 11 miliardów złotych (10 920 928 672,54 zł) i utworzyli 5004 nowe miejsca pracy.