Renoma powiększa ofertę gastronomiczną

Orzech

Renoma, z portfela Globalworth Poland, powiększa grono najemców. W najbardziej rozpoznawalnym przedwojennym budynku handlowym Wrocławia zostanie otwarta francuska piekarnia Vincent.

Grono najemców rozbudowywanej Renomy powiększa się o kolejną markę. W bezpośrednim sąsiedztwie nowo powstającej strefy restauracyjnej od Placu Czystego zostanie otwarty lokal Vincent. To obowiązkowy przystanek dla miłośników francuskiej kuchni, wypieków i słodkości. Lokal o powierzchni 160 mkw. znajduje się na parterze, w atrium północno - wschodnim, tuż przy wejściu od strony Pl. Czystego.

Od początku przyszłego roku bywalcy jednego z najbardziej znanych budynków we Wrocławiu, będą mogli skorzystać z różnorodnej oferty pieczywa i wyrobów cukierniczych. Lokal wyposażony jest w spektakularne witryny z miejscami stolikowymi od strony Podwala. Klienci będą mieli do dyspozycji atrakcyjny ogródek zewnętrzny z widokiem na Park Staromiejski i fosę oraz ogródek wewnętrzny w nowo wyremontowanych wnętrzach Renomy.

– Renoma niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony nowych najemców. To dla nas najlepsze potwierdzenie sukcesu zarządzania obiektem. Nowe marki w Renomie jeszcze bardziej podnoszą jej atrakcyjność w oczach odwiedzających. Zależy nam, by nasi klienci i najemcy biurowi mogli znaleźć tutaj kompleksową ofertę towarów i usług, dlatego stale ją urozmaicamy. Piekarnia Vincent znajduje się w pobliżu wejścia do strefy biurowej. Jestem przekonana, że stanie się ulubionym miejscem na śniadania biznesowe i lunche pracowników nowo powstających i sukcesywnie zasiedlanych powierzchni biurowych. W efekcie prowadzonej metamorfozy Renoma zaoferuje m.in. smaki z całego świata w formie popularnego „street food”, jak również kolejne lokale z obsługą kelnerską – informuje Weronika Maria Kuna, Asset Management & Leasing Manager, Globalworth Poland.

Vincent to marka, pod którą kryje się sieć francuskich piekarni oferujących pieczywo, wypieki, lunche, ciasta i desery wg tradycyjnych francuskich receptur. W asortymencie znajduje się bogaty wybór bagietek, chlebów, croissantów, słodkich wypieków, jak również dania lunchowe: quiche, wrapy, kanapki, sałatki, panini czy słynne zupy. Śniadania są serwowane cały dzień – typowo francuskie, takie jak croissant, pain au chocolat lub chrupiąca bagietka z konfiturą. W menu także: jajecznica, omlety, tosty francuskie na słodko lub słono, czy owsianka z musem malinowym i owocami. Aromatyczna kawa lub herbata z kawałkiem domowego ciasta lub chrupiącym monoklem pełnym cynamonowego nadzienia to idealna propozycja na spędzenie dnia.

Kolejny etap metamorfozy Renomy 

Pod koniec marca do użytku został oddany pierwszy fragment przebudowanej części Renomy - atrium północne wraz ze strefą wejściową od strony ul. Świdnickiej. Odtworzono oryginalny układ bliźniaczych dziedzińców, jakie znajdowały się tam pierwotnie. Oba atria zdobią biało-szare marmury z Portugalii i Turcji, złocone rzeźby słynnych głów, wzorowane na tych z fasady, a także ogromne żyrandole, swoim kształtem nawiązujące do przedwojennych oryginałów w stylu art deco. Projektantem przebudowy jest uznany wrocławski architekt Zbigniew Maćków i jego pracownia. W ramach przebudowy, Globalworth, zadba również o ofertę gastronomiczną. Metamorfoza zakłada stworzenie dwóch stref restauracyjnych – od strony Pl. Kościuszki oraz od strony Pl. Czystego. Odwiedzający zyskają dostęp do zróżnicowanej oferty, którą stworzą autorskie koncepty gastronomiczne reprezentowane, zarówno przez lokalnych restauratorów, jak również tych, którzy z powodzeniem prowadzą lokalne koncepty w innych polskich miastach.

Od strony Pl. Czystego oraz od strony Pl. Kościuszki powstaną ogródki restauracyjne. Wyjątkowe smaki z całego świata w formie „street food” oraz lokale z obsługą kelnerską będą dostępne w Renomie już od 2023 roku.

Po metamorfozie, której zakończenie planowane jest w I kwartale 2023 roku, Renoma zaoferuje blisko 35 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Przyszli użytkownicy biur będą mieć do dyspozycji m.in. stacje do ładowania samochodów i hulajnóg elektrycznych, które zostaną też udostępnione również gościom i klientom, rozbudowaną infrastrukturę rowerową z szatniami, prysznicami i stojakami, a także usługi carsharingu.

Najemcy otrzymają też dedykowaną aplikację Globalworth, dzięki której ich pracownicy skorzystają z bezdotykowego dostępu do biura, przywołają windy przez smartfon, otworzą szlaban do parkingu czy zarezerwują salkę konferencyjną lub miejsce parkingowe. Renoma jest również przyjazna środowisku - obiekt może się poszczycić certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent, zasilaniem w 100% zieloną energią oraz certyfikatem WELL Health & Safety 2022.

Renoma jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków Wrocławia i zarazem ikoną modernistycznej architektury. Obiekt otwarto w 1930 r. pod oryginalną nazwą Dom Towarowy Wertheim, a jego projektantem był berliński architekt Hermann Dernburg. Elewacje budynku ozdobiły istniejące do dziś rzeźby głów ludzi z różnych rejonów świata, mające symbolizować nie tylko międzynarodowe pochodzenie oferowanych towarów, ale przede wszystkim różnorodność kulturową i otwartość na drugiego człowieka. Zniszczony w wyniku działań wojennych Dom Towarowy Wertheim został częściowo odbudowany i otwarty w 1948 r. jako Powszechny Dom Towarowy, a wszystkie jego piętra oddano do użytku dopiero w 1985 r. Wtedy też budynek przyjął swoją obecną nazwę wyłonioną w konkursie przez mieszkańców Wrocławia. W 2009 roku Renoma została przebudowana i rozbudowana według projektu wrocławskiego architekta Zbigniewa Maćkowa. Na niższych kondygnacjach znalazło się ponad 120 sklepów i punktów usługowych, natomiast wyższe piętra zajęły biura oraz część restauracyjna.

Obecnie budynek przechodzi kolejną metamorfozę, w wyniku której przywrócona zostanie przedwojenna architektura dziedzińców, a także zyska nowe funkcje. Renoma jest jednym z trzech projektów biurowo-handlowych w portfelu Globalworth Poland, obok warszawskiej Hali Koszyki i katowickiego Supersamu.